Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Jakou koupit meteostanici do 5 000,- Kč?

0
# 09.10.2023, 15:50

Ahoj.
Jakou si mám koupit meteostanici do max 5 000,- Kč?
Jde mi o spolehlivost. A aby měla dobrou softwarovou podporu.

Jakou koupit meteostanici do 5 000,- Kč?
Sencor SWS 12500 WiFi
3 (17 %)
GoGEN ME 3900 WiFi
12 (67 %)
Garni 940
1 (6 %)
Garni 1025 Arcus
1 (6 %)
Nebo jinou? Jakou?
1 (6 %)
Celkem hlasů: 18 Hlasování v anketě bylo ukončeno.
50
# 09.10.2023, 17:22

Tu GoGen tady má přes kopec kolega a co sleduju mapu in-počasí tak snad jsem tam dosud nezaregistroval jediný výpadek v měření... už jsem tuto stanici doporučil i kamarádce před časem... takže za tu cenu asi to nejlepší. Pro začátečníka amatéra proč ne... pokud Vás měření chytne tak budete časem investovat postupně víc a víc.. jedna stanice může být pro jednoho ztráta peněz, pro jiného ideál..

10
# 11.10.2023, 13:44

meteostanici gogen 3900 wifi mám a sem velice spokojený sice ji mám asi 2 měsíce ale je to dobrá stanice za tu cenu

496
# 02.12.2023, 18:33

Milí uživatelé těchto stanic,

rozhoduji se mezi zakoupení jedné z této meteostanic (Sencor SWS 12500 wifi vs. GoGEN ME 3900 WiFi) a mám na Vás pár otázek.

1.) jakékoliv + / - vlastnosti, poznatky, zkušenosti.

2.) typ od CoGenu dle infa nedovoluje připojení více samostatných teplotních senzorů. Je tomu tak? Typ od Sencoru plně toto podporuje? Pokud někdo to má, jsou zkušenosti pozitivní?

3.) pokud nemám stanici na wifi, dají se na panelu vyhledat např. teploty v libovolný čas např. v 7:00 ráno apod.? Na panelu od Sencor vidím tlačítko "History".

4.) konstrukce, upevnění stanice apod. - vše plně ok?

5.) přesnost měření - porovnával někdo, nějak? Je nutná (pravidelná) kalibrace?

6.) zvládají stanice měření teploty i v horkých letních dnech? Je stínění plně OK?

7.) kvalita měření srážek - dle zkušeností a porovnání např. s jinou stanicí poblíž a nebo manuálním měřením, je měření přesné?

8.) dívám se správně, že stanice od CoGen má také malé solární panely?

9.) cokoliv dalšího užitečného :)

A možná dotaz na redakci - dá se zjistit, kolik těchto stanic je oficiálně schválených a mohou data posílat na in-počasí?


Děkuji moc všem.

379
# 03.12.2023, 10:54

Zdravím.
Ke mně dneska už dorazily Vánoce, nejen počasím ale i nadílka..:)
Meteostanice s oddělenými čidly. Anemometr tak konečně můžu umístit tam, kam patří, do 10m nad zemí..
K portfoliu měřených hodnot navíc přibyde i UV index a měření údajů ohledně slunečního záření..
Stanice Ecowitt HP 3501.
Za přijatelné peníze to vypadá velice pěkně.
Uvidíme, jak to bude chodit .

# 08.12.2023, 18:14

swan1
Gratuluji k nové stanici.
Jen pro zajímavost, kde jsi ji koupil? A máš v plánu ji ještě doplnit o přídavná čidla? Třeba detektor blesků, čidlo PM2,5 kvality ovzduší, nebo jiné?

# 08.12.2023, 18:47

swan1
Krása :vitr::tornado::led::snih::prsi:

379
# 08.12.2023, 21:25

Petr Hanzal
Novorolák1
Díky, pánové :)
Přesně tento typ v ČR neseženete, tedy dvě hlavní teplotní a vlhkostní čidla WH(WN) 32, venkovní a vnitřní, to vnitřní má i čidlo tlakové.., anemometr se solárním panelem plus srážkoměr, vše oddělené a propojené s WiFi konzolí s displayem..
Takže jsem objednával zde, přímo v shopu firmy Ecowitt..
https://shop.ecowitt.com/products/hp3501

U nás se dají pořídit čidla každé zvlášť také plus WiFi brána k nim, ovšem pouze brána bez displeje, zobrazování hodnot tedy pouze v mobilní aplikaci..
Také čidla u nás seženete už jen WH31..
WH32 už v nabídce v ČR nejsou..
Ke dvěma hlavním WH32 jsem pořídil zatím jen jedno doplňkové, tkzv ,,chanel,, čidlo WH31, které mi bude měřit přízemní teplotu v 5cm nad zemí..
Se stanicí je možné spárovat až 8 různých dalších čidel..
Aktuálně vše testuji, kalibruji, před ,,ostrým,, uvedením do provozu .
Čerstvě je na tuto stanici vcelku výrazná sleva..
Stačí kliknout na odkaz, tam se dozvíte více..

# 09.12.2023, 09:04

Jo, tak tím WH31 měřím při zemi taky. Akorát zrovna v diskusi pod článkem "Proč je důležité sledovat přízemní teplotu v... řeším jestli správně. Už tam mám odpověď, že nee. Tak toto čidlo asi nebude nejlepší řešení, protože bez krytu a těsně u země podle mně dlouho nevydrží.

379
# 09.12.2023, 09:28

Petr Hanzal
Já myslím, že je k tomuto účelu úplně v pohodě..
Ta odpověď v tom tématu není , že měříte nesprávně, ale že pro přízemní měření je ten kryt trochu zbytečný luxus..
Ten radiační kryt sice pro přízemní měření není nutný, ale kromě jiných svých funkcí ochrání nevodotěsna čidla právě i před deštěm ;-)👍

50
# 09.12.2023, 09:56

Jojo, děkuju Swanovi.. tak jsem to myslel.. já na přízemní měření používám jen kabel s nerezovou sondou. Ten vedu z vysílače pod zemí. Jinak jako stojánek mám držák na květináč..:D aby byl v těch 5 cm cca.. normálně mívám při malé oblačnosti rozdíly mezi přízemním čidlem a 2 m tak 3-4 °C v noci a ráno, ale teď když je sníh tak 5,6 stupňů.. prozatím mám tuto zimu přízemní minimum -16,4 °C.. ve 2m jen -9,4...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.