Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Meteostanice zkušenosti

0
# 15.02.2021, 18:51

ahoj, z technických důvodů musím pořídit novou stanici a namanula se mi tu meteostanice ecowitt GW 1000 tedy přesněji wifi brána a k ní dokoupená sada čidel... máte někdo zkušenosti s tímto nebo podobným produktem? Případě doporučení? moc děkuji :)

# 22.03.2022, 17:54

Mate někdo prosím zkušenosti se stanicí Waldbeck Huygens ? Zajíma mě nastavení tlaku vzduchu . Předem díky

0
# 28.04.2022, 13:01

borks
Pozdě, ale snad to bude užitečné jiným :)
GW 1000 mam několik měsíců - nahradil jsem s ní původní WH-1090. Za tu cenu super.
GW 1000 je ovšem pouze wifi brána, ke které se připojují další čidla: teploměr/vlhkoměr, anemometr, srážkoměr. Výhoda je, že nemusíte mít meteostanici All-in-one, a řešit její nejvhodnější umístění: samostatná čidla umístíte tam, kam chcete: anemometr na střechu, srážkoměr kamkoliv, teplota/vlhkost někam kde je stále stín apod.
Samotný GW1000 nemá žádnou konzoli, ale může data uploadovat na Weather Underground, WeatherCloud nebo ecowit.net. Anebo samozřejmě do lokální sítě, a tam si to zpracovat podle svých schopností sami (grafana, weewx na raspberry pi apod)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.