Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Nový radar CHMU

8
# 01.10.2020, 14:11

To už dávno měli, jen se člověk musel na tento typ proklikat přes původní radar. Je to přesnější než původní radar.

VHK
Avatar
30
# 01.10.2020, 14:20

Jde tedy stahnout nejaka apka kde uz tento novy model fungije,zaatim jsem pouzival klasicky meteor, ale byl jsem s nim spokojeny...

86
# 01.10.2020, 15:56

Nejedná se o žádný nový radar. Celý ten článek je hloupost. Prostě jen kdesi na webu chmi.cz změnili způsob zobrazování radaru. Totální drobnost.

F4
Avatar
109
# 01.10.2020, 19:15

Já už CAPPI 2 km používám prakticky od samého počátku uvedení. Proto nejsem překvapen, že z kraje kovadlin neprší atd.

13
# 05.10.2020, 21:35

ČHMÚ začíná u nás s novinkou, zobrazování radarových dat v systému CAPPI 2km.
Data bude zobrazovat v jedné mapě spolu dohromady s dosavadním systemem MAX Z, bude tedy možné lépe rozlišit skutečné srážky padající k zemi od vodních par, obsažených ve vyšších hladinách atmosfery.. Nebude tedy už tolik ,,fake,, :D
Více v článku zde :
https://www.mobilmania.cz/clanky/ted-uz-budete-ved...

# 06.10.2020, 03:30

No CAPPI 2 km žádná novinka není, protože tento produkt už funguje víc, jak rok. Od letošního léta přibyla navíc "maska", která je podle mě ještě lepší. Jedinou novinkou je to, že se stal "ČHMÚ nowcasting weportal" jediným prohlížečem radarových dat na jejich webu a to od 1. října, což do tohoto data tak nebylo.

13
# 06.10.2020, 08:48

Ok. Hledal jsem, jestli tu na to uz neni tema, ale hledal jsem spatne :!!::D
Nicmene nikdo nepise, ze je to horka novinka..(Cappi)
Ale ze Chmi tyto data od rijna nove zacina v tomto modu zobrazovat..tedy v mixu s MAX Z.. Zatim jen na svem portalu, postupne i v mobilnich aplikacich..
Takze tak.. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.