Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Nastavení a připojení meteostanice

1
# 21.01.2014, 18:33

Mám meteostanici TFA NEXUS a chtěl bych ji zapojit do mapky meteostanic na webu in-pocasi.cz, abych mohl také dodávat data. Pro tyto účely musím mít stránku, kam bude stanice posílat data. Webů mám několik, takže přidání stránky s daty nebude problém, ale nevím jak na to. Potřeboval bych kompletně poradit v tomto: 1. Kde seženu šablonu, na kterou se budou odesílat data? 2. Postup, jak ji nahrát na web. 3. Jaký software byste pro stanici doporučili? (Pokud možno free)?

Určitě je zde řada lidí, co tento problém řešili, může mi někdo poradit? Díky.

7
# 06.09.2014, 09:31

rar2
TFA Nexus podporuje tieto softwary: Weather display( na 30 dní zdarma potom zaplatit 70 dolárov), alebo PC wetterstation ( neni placený, ale keby ste chceli dávat na net dáta, tak už by ste si museli zaplatit nejakých 1200 kč)

2258
# 12.11.2016, 18:20

zdravim,v prosinci mi přijde Davis vantage vue a program weather link LAN.rád bych sem posilal naměřené hodnoty.to musím mit notebook porad zaplý aby se data posílala sem?většinou je v režimu spánku,tak mě zajímá i kdyz bude vyply,jestli sedata budou i nadále automaticky odesílat sem na web.děkuji za odpoved.Balaz

# 12.11.2016, 18:24

pista2525
To se poraďte přímo s prodejcem stanic. Data se musí zasílat někam na internet, odkud si je teprve můžeme stáhnout (není možné je zasílat přímo k nám).

2258
# 12.11.2016, 18:39

právě že bych posílal na ten weather link.com tak sem zvedavý jestli to půjde bez problemů
;-)

293
# 13.11.2016, 11:59

Zdravím, buďto je třeba mít trvale zaplé nějaké PC, nebo si koupit meteoserver. Nevím, zda ho mají i jinde než v Meteoshopu, ale ten slouží místo toho počítače. Alespoň já to takto mám.

2258
# 13.11.2016, 14:50

zdravim Milane,už sem koukal na ten meteoserver(6500 kcz),ale můžu mít starší notebook za 3000 kcz,který bych používal pouze na posílání dat,takže bude zaplý non stoptak asi zvolím tohle řešení

182
# 13.11.2016, 16:14

Milan

To aby měl nějakej mega-spořivej. NETbook s nějakým Atomem nebo něco tak. (třeba i Tablet) Velkej počítač - to by se asi elektřiny ani nedoplatili. :D Možná dobré řešení by byl ten miniatur PC (malá krabička) ted' nevím jak se to jmenuje. Ale taky stojí pár tisícovek ...

http://www.al.../18850092.htm

2258
# 13.11.2016, 20:14

taky dobrý napad,děkuju za radu.mohu mít starší notebook SSD disk místo HDD=snížení spotřeby až na 6Wh.k tomu pro úsporu energie ještě automatické vypínání displeje bych si nastavil,takže tak hrozné by to být nemuselo

370
# 20.11.2023, 08:53

Zdravím.
Chystám se v nejbližší době vyměnit svou stávající meteostanici 5in1, za novou, s oddělenými čidly.
Hlavní důvod je jasný, jde mi o umístění všech čidel na takových místech a v takových výškách nad povrchem, kde mají podle meteo standardů být (především tedy anemometr umístit do 10m nad zem, aktuálně je ve 2m spolu s ostatními čidly).
Aktuální stanice přenáší data na Weather underground, z W.U. jsou pak data stahovaná sem na In-počasí.
Rád bych pokračoval po výměně stanice, navázal, na tuto stávající datovou řadu u Weather Underground a nezačínal novou s novou registrací..
Máte někdo s tímto zkušenost?
Lze to? Děkuji.


69
# 20.11.2023, 10:38

swan1
Zdravím, v červnu jsem řešil to samé. Na WU jsem musel vytvořit novou registraci a následně informoval inpočasí o obměně a nové registraci na WU. Historická data na inpočasí tak zůstala zachována a pokračuje se s daty z nové meteostanice. Jestli jde zachovat původní účet na WU ale bohužel neporadím.

370
# 20.11.2023, 11:12

Petr75
Díky
Navázat zde na In-počasí s novou stanicí na datovou řadu stanice staré, to si také myslím, že problém nebude..
Ideální by bylo to nepřerušít ani na W.U...no...

# 08.12.2023, 17:54

swan1
Sice jsem to ještě nikdy nezkoušel, ale přechod na novou stanici podle mně nebude problém. V nastavení staré stanice odstraníš ID a klíč a tím zrušíš odesílání dat. V nové stanici nastavíš ID a klíč a tím spustíš odesílání dat. Některé údaje o stanici na WU se dají v nastavení v profilu editovat/změnit, jako třeba jméno, výška nad zemí a jiné.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.