Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Meteostanice Watson a teplotní čidlo

# 01.03.2012, 18:11

Zdravím,
Mám meteostanici Watson W-8681 (URL) a odešlo mi teplotní čidlo vlastně celý ten systém který mi posílá datové údaje do stanice. Hledal jsem na internetu to teplotní čidlo, ale nenašel jsem. Viděl jsem jednu stanici která je podobná skoro stejná jak Watson je to GARNI 1080 (Viking 02041)(URL) mají tam i to čidlo na prodej k té stanici. Jenže nevím jestli to bude kompatibilní s Watson stanici, je tam sice i stejná frekvence,ale nevím. Potřeboval bych proto nějakou radu jestli by mi to jelo či ne.
Díky předem

9
# 01.03.2012, 20:47

Mělo by to fungovat, protože ty systémy jsou úplně stejné, jenom se to jinak jmenuje. Máš watson 1080, viking, garni, wh1080, topcom a další, vše vypadá stejně jen jiný název a hlavně jiná cena:D

182
# 02.03.2012, 17:17

No nevím ... jistý bych si moc nebyl :!!: Nejlépe leda se domluvit s prodavačem že když to nepojede, tak že to vrátíte.

Já řeším podobný problém že trpím nedostatkem čidla a nové už vůbec ani nejsou. (něco se porouchalo, něco spadlo a bylo ukradeno) :( Hodinář který ty meteo prodává mi tvrdil, že to z jiné nepojede - že to není jenom o té frekvenci. Tak nevím ...

9
# 02.03.2012, 18:37

A myslíš, že ten hodinář tomu jako rozumí? Hodinář je hodinářem, protože se má hrabat v hodinkách... Prodejce mojí stanice, mi nedokázal zodpovědět ani základní technickou otázku na jeden problém, v celku tak triviální, že jakožto prodejce meteostanic by to měl vědět, a ne že by stanice hned musela na reklamaci....Podívejte se na to takhle, ta stanice je 99% stejná jako ty, které jsem zmiňoval. 1% je to, že na hlavní jednotce je samolepka třeba Watson, nebo Viking, to je jediný rozdíl. Nebo si snad myslíte, že ta hlavní jednotka to pozná?:D A pokud to čidlo vypadá úplně stejně, má stejnou frekvenci, má 2 díry na zpojení kabelů, tak to jít prostě musí. A vím že to už někdo zkoušel a fungovalo to, dokonce snad že vyměnil celou tu hlavní jednotku a ta přijala data z venku úplně hladce, na to že to byla jiná značka. Stejně je to všechno vyrobený v Číně, akorát nechápu, že jeden obchod je schopnej tu stanici prodávat za 5tisíc. :D

# 02.03.2012, 19:40

ESHEN díky za radu :) zkusím to objednat.

182
# 03.03.2012, 17:42

meteonebory: ESHEN ti kdyžtak vrátí peníze pokud to nepojede :D

No pak dejte kdyžtak vědět ...

ESHEN: společnej design ještě nemusí znamenat že je vnitřní pajšl úplně stejnej - může, i nemusí. ;-) To se tak dnes dělá, že má několik výrobců stejnou škatuli - kor u méně značkových výrobců.

9
# 03.03.2012, 18:05

No já to beru podle toho, že když to fungovalo i s vyměněnou hlavní jednotkou, která byla od jiný značky, což samo ta hl. jednotka je řpece jen složitější, tak neivdím důvod, proč by to němelo fungovat. Mimo jiné, jsem koukal na nějakou stránku, kde pro tu mojí wh1080, bylo čidlo náhradní a bylo to tam psané, že je to především na podobnou stanici TF něco ale i na tu mojí, těch typů je fakt hodně:D, a jestli to i přes tohle všechno nepojede, tak přivolám blesky:D

9
# 03.03.2012, 18:06

(Hlavně po mě nechtějte důkaz v podobě odkazu, protože to prostě už nenajdu).:D

182
# 05.03.2012, 22:37

A co byste poradil u mého případu ... nikdo neví a ty nejběžnější obyč čidla prostě nikde nejsou. :( (stanice z obrázku) UV čidlo či čidlo na kvalitu vzduchu mají ale to normální už delší dobu vůbec není a ani nebude.

http://www.ehodinarstvi.cz/NAHRADNI-CIDLO-8-UV_g99...

# 19.11.2015, 18:11

Zkoušel jsem zaměnit venkovní čidla garni 1080 a WS 1080,záměna není možná i když to vypadá na první pohled stejně.pravděpodobně je tam nepatrná odchylka kmitočtu,WS 1080 tuším o 30 kHz a je možná i jiný firmware.Používáme tyto stanice na dispečinku a marně se pokoušíme najít náhradní čidlo pro garni 1080.možná má někdo vyzkoušeno WS za WH čidlo,to jsem nezkoušel.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.