Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Meteostanica oregon scientific WMR100

0
# 11.11.2009, 12:06

Potrebujem si vymenit skusenosti s touto stanicou,pretoze ma zaujima par veci ohladom softu pre nu.
Skusal som soft weather display a pracoval so stanicou nekorektne.
Teraz pouzivam OSWeather_1.1.msi priamo od vyrobcu a vadi mi pri ukladani dat da vsetko do jedneho riadku.
Pozna niekdo iny soft pre moju meteo stanicu oregon scientific WMR100,cez ktory sa daju hodnoty zo stanice publikovat aj na web?:slunce:

86
# 13.11.2009, 21:49

Možná zkus program Cumulus od firmy Sandaysoft

# 14.11.2009, 08:50

Tak s oregonem je kompatibilní poměrně složitý soft weather display,pak pc-wettersttaion.Obadva programy jsou placené.V česku se cena pohybuje kolem 1000 Kč což je 38 €Já mám davis vantage pro 2 s originalnim softem weather link a je to fakt parádička....Data ze stanice na www.pocasi-strelna.cz

0
# 14.11.2009, 21:20

schneefall
Dakujem za odpovede,
weather display som skusal a nefungoval mi korektne..
Soft je zadarmo ale bez vyuzitia niektorych funkcii,
pokial by slapal rad by som ho zaplatil.
Ostanem pri OSWeather_1.1 priamo od vyrobcu,mozno sa im podari dalsia verzia lepsie..

0
# 14.11.2009, 21:24

Este jedna otazocka,
pri heat indexe mi stale ukazuje symbol NA a v navode som nenasiel ako ho nastavit.
Neviem ci to spravne chapem ale myslim ze je to hodnta o kolko stupla teplota za urcity casovy usek,ak nie prosim opravte ma..

0
# 14.11.2009, 21:32

schneefall
super softik a pekna stranka..

# 14.11.2009, 23:05

Dííky no taky tu mám heat index ale nevím co to je :D pak nějaký heat deg days a cool deg days to nevím co to je a kčemu to je.Ten weather display je krapec piplačka no já jsem sním měl taky kdysi problémy naštěstí jakž takž vyřešeno.Teďka už mám profi stanici a už nebudu nic řešit

# 22.11.2009, 15:11

schneefall

Heat Index – index horka
Index horka se propočítává pomocí relativní vlhkosti a vnější teploty – jak „horký" vzduch cítíme. Když je relativní vlhkost nízká, pocitová teplota bude nižší než aktuální teplota, protože vypařování potu probíhá rychleji, a tím se tělo ochlazuje. Jakmile je ale relativní vlhkost velká (vzduch je nasycen vodními parami), pot se již tak rychle neodpařuje a pocitová teplota se zvyšuje.

heat deg days a cool deg days

česky se to nazývá denostupně

# 22.11.2009, 15:40

Dííky :) ještě by mě zajímalo,pokud bych na davise připojil senzor solární radiace,tak ukázal by mi weather link délku slunečního svitu?

# 22.11.2009, 18:18

Ukáže, ale nejdeto dát na stránky a je to je přibližné počítá se to podle watt na m2. Např.na obrázkuco máš v e-mailu je vidět kolik bylo každý den hodin svitu při 150w /m2 a víc.
Doufám, že jsem to napsal jasně. Pokud ne tak piš.
Nevím, jak sem mám vložit obrázek tak jsem Ti to poslal e-mailem.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.