Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Výraznější sněhové srážky

1262
# 15.01.2024, 13:35

Sever má šanci čistě na sníh. Už dnes v noci může něco napadnout.

76
# 15.01.2024, 13:36

Predators2
to ano, ale otázka je co SZ..docela se to k nám přibližuje :!!::D

# 15.01.2024, 13:41

nene, zpátky na jih už se to neposune, kdepak..
to bychom chtěli hodně totiž

76
# 16.01.2024, 11:57

bude to opět nejisté do poslední chvíle..aladin teď dost ubral..oteplení posunul více na S..
btw: byla vydána výstraha ..ale 7 cm/12 hodin není moc na výstrahu :D

# 16.01.2024, 14:17

JUGOCV
No je tam teda napsáno >7cm, tzn. že očekávají víc než 7 cm za 12h, a to už na výstrahu asi je. Větší problém jsou modely, ani teď není jisté, jak to zítra na SZ bude. No a dnešek, opět Aladin o 4 stupně mimo, jako už pomalu celou tuto chladnou epizodu. Na SZ mělo být teď lehce nad nulou, no a třeba Kopisty na Mostecku, mají přes 4°C. To z toho dnešního sněhu, celkem dost odtaje

# 16.01.2024, 14:30

Lerak2
U mě Aladin celej týden zfetovanej. Nic nesedí. Čekám ve čtvrtek v Brně 20 cm sněhu.

# 16.01.2024, 14:31

Lerak2
Kopisty mají vždy o dost více než samotný Most, celkově kolem chemičky je větší teplo.
Aktuálně stanice v Mostě mají od 2 - 2,5°C a je 3-4cm sněhu.
Po 16 hodině už to půjde pod nulu. U jezera vydrží sníh jen místama, už teď tam skoro nic není.

# 16.01.2024, 14:47

PatrikMO
O teplotě v Mostě, jsem nic nepsal ;-) Ty teploty Most vs. Kopisty, to je na delší povídání. Ale v průměru jsou minimální, při běžné situaci. A že by u chemičky bylo tepleji, to jsem si za 25 let, co tam jezdím do Litvínova, nevšiml. Právě že naopak, od Mostu ke Kopistům, podle jezera, je tepleji od kruháče směrem nahoru k Litvínovu, teplota klesá, a v Litvínově je cca o 1-2°C chladněji. A samozřejmě tam je více srážek a i oblačnosti, vzhledem k tomu, že zasahuje už do KH

109
# 16.01.2024, 14:53

Baví mě zdejší detailní analýzy mikroklimatu oblastí, ze kterých jsem kdysi znal jen žluté dresy hokejového Litvínova:D.

Každopádně pokud jsem o stránku vedle psal, že v Brně jsou očekávány 2 cm sněhu, momentálně jsou to už 4 cm.

171
# 16.01.2024, 14:57

ludvicek
U nás taky podobně, k tomu zítra zhruba 1-1,5mm v mrznoucím dešti, což se dá. Otázkou je ale kolik ve finále bude srážek, tam je ještě nějaká nejistota. Pak taky ale i v tom, zda se nebude projevovat i nějaké mrholení z mlh, které mají zítra být.

# 16.01.2024, 14:58

ludvicek
Taky už znám analýzy Brna, od subtropů na jihu, po skoro horském podnebí na severu :D Ale už jsem pochopil, že nejtepleji je u zimníka v 7. patře na balkoně a taky na zastávkách šaliny :D Aspoň něco málo na odlehčení, než přijde ten zítřejší marast ;-)

109
# 16.01.2024, 15:02

Lerak2
:D

# 16.01.2024, 15:05

Lerak2
No vidíš, asi sem málo jezdíš, přes Chemičku do Litvínova jezdím každý den.
Nehledě na to, že mezi Mostem a Litvínovem pendluju prakticky pořád.
U chemičky je vždy větší teplo a sněhu nejméně a to z důvodu teplého potrubí a dalších průmyslových aspektů. I když je sníh v Mostě, je u chemičky v drtivé většině méně sněhu. Sněhová pokrývka stoupá až poté od kliniky dál do Litvínova, kde už jak jsi psal je to samozřejmé jiné zpravidla. Litvínov je přímo na úpatí. Zítra bude situace, která se občas stane když jdou srážky od JZ až západu kdy v Mostě spadne více než v Litvínově.
Jsem rád, že nějaký sníh vydrží na zítřejší příděl, už teplota padá dolů, navíc zem je zmrzlá tak zas tolik neodtálo. Uvidíme. Mohlo by ležet 10-12cm.


Navíc čekám kdy přidáš svou lokalitu měření. Asi se ale nedočkám

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.