Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Ochlazení od 6.1.2024

273
# 11.01.2024, 12:17

LukasZH
No tak víte, že můžete odečíst 1°C a máte naprosto dostačující spolehlivou hodnotu, mně ukazuje Tauto přesně po 3/4 roku, kontrolováno léty blízkým automatem ČHMÚ, domácí sranda teploměry kontroluju pomocí sondy k teploměru LT-102, který je kalibrovatelný a spolehlivý, takže vím, když jeden časem ukazuje více, druhý zase méně, holt daň za nízkou pořizovací cenu, ale to je snadno vychytatelné (holt jsme hračičky). Aktuálně při zemi na chalupě ve dvoře -3,7 a k ránu bylo -12,5°C a už se blíží od S bohužel vysoká oblačnost.

110
# 11.01.2024, 14:04

Dnes v Brně na stanici v Žabovřeskách je odpoledne teplota půl stupně nad nulou (na letišti půl stupně pod nulou), ale obecně se dá říct, že tato epizoda přinesla do Brna tři poctivé ledové dny a rozhodně se zapíše zlatým písmem do dějin této zimy.

386
# 11.01.2024, 14:14

Tak máme +0,4 takže dnes už ne ledový den..takže zvolna s teplotami vzhůru..v predikci jsem včera měl 20 cm sněhu, dnes hezkých 6 cm s otazníkem, zda to nebude částečně v dešti..ale je to až od 17.1. Slaný je na tom o více jak stupeň lépe, mají tam aktuálně +1,8.. a je to jen 15 km.. Takže v letošní zimě zatím 11 ledových dní, docela dobrý..

# 11.01.2024, 14:15

ludvicek
V Praze jsou ledové dny dokonce 4 (pondělí až dnešek) a neděla nebyl jenom těsně protože pod nulu to spadlo těsně po půlnoci. Dnešek jsem myslel že už ledový nebude, ale zastavilo se to na -2 a dále neroste + se zatáhlo takže asi už to dáme. Dá se tak říct, že zde mrzne již 5 dní v kuse což je na poslední roky opravdu mimořádné a možná se ta série ještě natáhne. Ono ani zítra ani v sobotu by to nemělo jít více jak 1°C nad nulu takže možná těsné ledové dny ještě padnou. I když celodenní průměry už od zítřka budou o dost výše než byly dodnes. Celkově tedy tento zimní týden bude velmi pravděpodobně nejchladnější v letošní zimě. Momentální výhledy na nějakou podobně studenou epizodu v blízké době nevypadají...

110
# 11.01.2024, 14:31

JohnBattler
Lehce se to dotklo "nuly" v Klementinu, ale tak víme, co je tamější stanice zač.

48
# 11.01.2024, 14:37

Tady je aktuálně -2,1 a to máme za leden jeden arktický den + 4 ledové. Tmin bylo nejnižší včera -17 a kdypak taková teplota nastane jsem hodně zvědavý. Se sněhem je to bída, ale vůbec mně to nevadí, naholo to úplně není a je to hodně vyfoukané, takže asi kolem 2 cm. Dnes ještě stále převažuje :slunce: ikdyž to s ním dle výhledu vypadalo tady dost dneska blbě, takže dva a půl dne se sluníčkem v lednu a dvě +10 k tomu... no zajímavé letos :D :D A třetí srážkově nadprůměrný měsíc v řadě :zz:
Ledové dny podle výhledu mají pokračovat do úterý, ale navalil jsem si dost práce, takže to neštuduju detailně..

# 11.01.2024, 14:47

Aktuálně jsou celkem vysoko teploty v jižní části Ústeckého kraje, nejčastěji 3-5°C. Nejvyšší teploty na Podbořansku, místy lehce přes 5°C. Kadaň, Chomutov, Most, nejčastěji okolo 3 až 4°C. Slabě fouká od jihozápadu :slunce:

# 11.01.2024, 14:56

Zatím mám pět dní v kuse pod nulou. Teplota pod nulu spadla v sobotu odpoledne a mrzne v kuse. Jeden den byl arktický. Nejnižší teplota včera -19. Led na rybníce za 4 dny 15-20 cm.

# 11.01.2024, 15:00

Leknín
Tady teplota přes poledne vylezla až na +0,5, takže ledový den se nekonal :cool:
Jinak TN kdesi nad Skandinávii nám bude páru dní posílat sice chladný a vlhčí vzduch, ale srážky budou slabé. Od cca středy je to ve hvězdách...
Tady zatím srážky cca 2/3 ,průměru.

41
# 11.01.2024, 15:03

Lerak2
Koukám, že jižní část Středohoří má vyšší teplota, kolem těch +3°C. U mě naštěstí teplota zůstala pod nulou, ale jde vidět, že ta inverzní poklička je cca do 500m.n.m, nad ní je tepleji. Ústí Kočkov klasicky nad nulou též, Vaňov se udržel též pod nulou. U mě Tmax -0,6°C nyní -1,1°C

48
# 11.01.2024, 15:12

Aldy1977
U vás je to poslední dobou hodně jinačí oproti nám, máte méň srážek a teploty taky vyšší. Co jsem to sledoval minulé roky tak mně nepřišly takové rozdíly tady na Valašsku, myslím v těch polohách tak do 400 m n.m... jako ty srážky se oddalujou, pro mně je to fajn, udělám i něco málo venku :cool:, jen ne zase od teho čtvrtka srážkově bohatší období :!!:

# 11.01.2024, 15:19

Leknín
Teploty ovlivňuje město...
No uvidíme co bude za týden...

55
# 11.01.2024, 15:21

JohnBattler
Tak není asi Praha jako Praha, na Ruzyni jde teplota raketově nahoru a už je nad nulou, takže ledový den dnes už není, byly tedy celkem tři...

# 11.01.2024, 15:22

LukasZH
Je to tak. O dost tepleji je na Žatecku, Mostecku a Chomutovsku, teploty 2-5°C. Od Bíliny na sever už je jen kolem nuly, nebo slabě pod nulou. Aladin to ale takhle měl v předpovědi, i krajská předpověď ČHMÚ, dávala až +3°C, na jihu kraje :slunce:

# 11.01.2024, 15:30

Ondris
Libuš a my dáme nejspíš dnes 4. ledový den a ta neděla byla opravdu těsná. Takže dá se říct, že v Praze mrzne 5 dní v kuse a ještě 2 dny slabého mrazu budou...

Jinak teplotní mapa zde na in-počasí krásně odpovídá tomu co včera maloval Ecák a to nejtepleji od Prahy směrem na Z a SZ a také na Jižní Moravě. Obecně mi přijde, že Ecák je na teploty nejpřesnější, i když samozřejmě ve specifických lokalitách typicky jako jsou např. mrazové kotliny viz. uživatel swan se lépe trefuje lokálnější model ICON.

# 11.01.2024, 15:44

JohnBattler
Ecak dával pro moje misto dnes +3, bylo na nule. Takže aji na den dopředu je nepřesný. To už aji teploměr v autě mně ukazuje přesněji. Při jízdě kolísal v rozmezí 0 až +1.

41
# 11.01.2024, 15:49

JohnBattler
Za mě nejlepší a nejlépe to odhadl icon D2, ale to by měla být samozřejmost, když je to model na 48hod (max) a k tomu regionální. :D Ale i tak dnešek naštěstí, alespoň zde na severní straně levobřežního Středohoří podržela teplotní inverze, oproti včerejšku, kdy se rozpustila a teplota se hodně lišila z kilometru na kilometr.

73
# 11.01.2024, 16:03

U nás 4 ledové dny z toho 3x minimum pod -10°C.
Dnes většímu oteplení zabránila nejspíš vysoká oblačnost, které dorazila už dopoledne.

379
# 11.01.2024, 16:22

Zde jsme měli opět nádherný, slunečný a mrazivý zimní den..
Ráno -16,3°C.
Odpoledne se to asi na půl hodiny vyšplhalo k -1,3°C, takže další ledový den .
Aktuálně je tu -5,4°C..

# 11.01.2024, 16:36

Ono je nekde nad 0 jo, u nas bylo nejtepleji -4. celej den oblscno, bylo jasny, ze se moc neoteplý . Rano -8, ted -5

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.