Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Vydatné sněžení 1.12.-2.12

10
# 30.11.2023, 04:41

Přes jih Německa se již přesouvá pásmo trvalejších srážek předpokládám že po 12 hodině bude již u českých hranic vypadá to dobře .

# 30.11.2023, 05:12

Je to paradox táto epizoda, v nížinách v Čechách vč Prahy je často více sněhu než ve středních polohách na východě Moravy.
Zítra zde čekám oteplení k 2 stupňům a déšť. Sněžení bude možná zde jen zpočátku noci.

168
# 30.11.2023, 05:45

Tady se to teď krásně sype z toho menšího pásma ale je jen -0,4 ,dnes to asi půjde nad nulu, snad ne moc.

55
# 30.11.2023, 06:16

Tak Aladin pro nás stále bída, zítra 3 cm a sobota už by se nás netýkala. Ecak je štědřejší, tak třeba se k němu čase přikloní.

386
# 30.11.2023, 06:30

Co to je za komedii s těma teplotama? Teď mám aktuálně -0,2 a v předpovědi od Aladina až do neděle do -3 max.. se to nějak furt upravuje v tom zmírnění minim..

379
# 30.11.2023, 06:42

palma
Počasí je a vypadá to že i nadále bude hodně cyklonální, s převážně větší oblačností...s ne tak výraznými ranními mrazy..
U mě je to dneska tedy naopak, než včera, ranní maxima zde nebyla trefena, mělo být -3 a mám -6°C..a to při zatažené obloze.
Včera jsem měl mít -7 a bylo -4,5°C.
+10tky z výhledu po Mikuláši zmizely..
Na příští týden tam je najednou další sněžení..jeden den s deštěm a na konci výhledu další sněžení..
Vypadá, to vypadá, že zimní počasí se jen tak nevzdá, aspoň od středních poloh výše..

379
# 30.11.2023, 06:53

Ale k situaci..
Už dlouho jsem neviděl takhle rozsáhlý, masivní tlak studeného vzduchu od severu, od Pobaltí přes střední Evropu až do Atlantiku.. směrem k jihu..
Stát se tohle v lednu, bylo by ještě podstatně chladněji, je přece jen teprve konec podzimu..
Z Německa už se blíží srážky, ale proudění od S je zatím drží hodně dole, potřebujeme, aby se to rozhraní ještě přizvedlo více k severu, uvidíme..
Vypadá to, že hranice deště a sněžení by měla kopírovat jižní hranice ČR a že déšť se objeví jen přechodně pouze na krajním jihu..
Budou to napínavé následující tři dny..
Mě to sem stále dává 20-30cm nového sněhu do sobotního večera, jak který model..

64
# 30.11.2023, 07:20

Nám aladin ubral,ale in počasí zase přidalo na sobotu a pátek..Jen se bojím, že tady bude ten zmrzlý déšť místi sněžení. No necháme se asi překvapit

# 30.11.2023, 07:22

Zdravím,
Vypadá to zatím dobře pro moji polohu..
Očekávám do sobotního večera +-25cm
nového sněhu:snih::snih::snih:. Teď máme něco okolo 15cm.
Jen jsem zvědavý jak to bude s teplotou.
:snih

wyc
Avatar
7
# 30.11.2023, 07:25

swan1
Myslíte, že se to více k severu nedostane? GFS stále drží zásyp i pro severní partie ČR a podle proudění to vypadá, že tu přetlačovanou tomod jihu vyhraje.. nebo melu blbosti? :D

50
# 30.11.2023, 07:25

Je zajímavé, že pro moji lokalitu a obecně JV jsou nejštědřejší regionální modely.. ty globální pořád dávají jen nějaké drobky. Oteplení příští týden dorazí. Modely ho budou postupně zvýrazňovat. To co tam má teď Gfs je tak počasí pro polovinu listopadu.. velká oblačnost. Maxima +5. Minima +3. K tomu sem tam déšť. Tady tímto jsme trošku předběhli dobu.. ale třeba se stihne do svátků ještě ochladit. Uvidíme. Teď venku -4,4 a polojasno. Svěží vzduch..

ota
Avatar
2141
# 30.11.2023, 07:35

Lucina
Mrznoucího deště bych se u vás moc neobával. Modely teplý vzduch ve výšce mají až za hranicemi se Slovenskem a Rakouskem. I v krajové předpovědi zmiňují riziko mrznoucího deště pouze pro jih Zlínského a Jihomoravského kraje, a i tam je to riziko poměrně malé.
No a nejvíc sněhu pro naši oblast dává momentálně aladin, určitě přes 20cm, hodně dává i ICON, nejméně GFS. Tak jsem teda zvědavý.

73
# 30.11.2023, 07:42

ota
Včera jsem procestoval trojúhelník Prostějov-Olmik-Přerov.
Nejvíc sněhu je u nás, směrem na Přerov ho ubývá a v Olomouci není skoro ani vločka.

# 30.11.2023, 07:46

V Liberci je tak 30 Cm . Krásná práce .

# 30.11.2023, 07:49

A snad tu bude jen 1cm = ještě větší spam mostu než tři příspěvky! :cool:

Jinak v Bílině +1cm. Na dnes a zítra icon ubral a gfs přidal. Vážně je nejistý kolik Alpy pustí, jak moc pustí ty níže ta blokace ze severu a kolík srážek se vyrobí. Ale myslím si že alespoň.. 5cm by se mohlo očekávat téměř všude. Při nešťastných lokalitách 2cm

379
# 30.11.2023, 07:52

wyc
Určitě nemelete blbosti ;-)
Bude to napínavá přetlačovaná..
Zatím se tomu severněji moc nechce, severní proudění to rozhraní blokuje..
Poleze to nahoru pomalinku, jako šnek..
Podle mě něco spadne všude, z toho rozhraní..
Následně by se měla zítra zkroutit pod Alpami TN..a z té by měl vytěžit nejvíce jih a východ..

0
# 30.11.2023, 07:56

A co tak vydat pro V a JV republiky výstrahu na víkend ?
Synoptická situace tomu nasvědčuje a nebylo by asi moudré o víkendu hlavně tedy na východě vůbec vyjíždět autem.

0
# 30.11.2023, 07:58

swan1
Pokud se však tedy zkroutí jak píšete.
Pokud ne, nic velkého nečekám, ale pokud se zkroutí optimálně tak na východě to může být do nedělního večera i 50 cm :!!:.
Každpádně od út. velká obleva a nakonec třeba i povodně.
Tady je půda nasáklá až až..Samé bahno.

55
# 30.11.2023, 07:59

swan1
Doufám, že to tak nebude a dostane se to víc na sever. Uvidíme, modely se zatím celkem rozchází, kudy ta sobotní TN půjde, ale nejspíš budeme zase sbírat jenom drobky no, jako vždy.

# 30.11.2023, 08:04

poprvý v životě mám rád závětří a srazilo teplotu až k -5° :D teď přitáhla mlha a jak to jde nahoru

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.