Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2023/2024

# 08.12.2023, 21:08

zimník1
Jo to je taky fakt, že i když to okatě působí jako solidní zima, nakonec z toho vyjdou čísla, která neukazují na nic zvláštního a v minulosti bys našel mnohem větší zimy, epizody, série, mrazy atd.

# 08.12.2023, 21:09

No když si toho všiml i českokrumlovskej kde se není na vůbec nic stěžovat tak to jen ukazuje jaká je tato diskuze hrůza.:(
Shitpost doslova. aura kapr zimník.

Zrovna jih a říct tam nic tojo.

No a tak co, píšou tu lidi z nížin. Menší počet lidí je ze středních poloh no:(

# 08.12.2023, 21:17

Peter Sedlák 1
Podle mě je úplně jedno, kde kdo bydlí, stejně se zimy pořád oteplují. Na horách nebo ve vyšších polohách to umí být slušné i co týče třeba námrazy, ale myslím, že i tam se to okusuje a nastávají prázdná období bez sněhu, kdy to zimu nepřipomíná. Jako to bylo v zimě 2019/20 nebo loni a našlo by se jich poslední dobou čím dál víc.

Jeden z hlavních projevů teplejších zim jsou podle mě čím dál kratší období se zimou, respektive ty chladnější výkyvy. Ale je to pořád dost rozdíl, jestli je v nížině třeba 10 ledových dní za celou zimu nebo 100 na horách.

To bylo vidět loni i v únoru, když byla na horách slušná zima od asi 20. ledna a ještě začátkem února a pak přišlo opět teplo a obleva i na hory.

Řekl bych, že ve vyšších výškách už to není takové souvislé jako dřív. V nížinách naopak je někdy problém, aby vůbec nastala něco jako normální zima za celé 3 měsíce. :D

2304
# 08.12.2023, 21:33

Novorolák1
Právě jsem se připlazil z KV kraje - tam je to fakt solidní na těch silnicích :D:led: mnoho aut po příkopech.... z KV do Brd poletoval drobnej poprašek a led a od Brd k nám maxi vločky :D a mokro

# 08.12.2023, 21:40

Tady je opravdu neskutečně nablito od jisté osoby. Nejzimnější začátek zimní sezóny snad za 10-15let a takhle si stěžovat to je fakt na palici...

Jinak příští týden bude asi jako celek teplejší ale co ten další/předvánoční? Zima se možná vrátí.

# 08.12.2023, 21:48

JohnBattler
Já si vůbec nestěžuji ovšem, pouze píšu fakta a to s tím nablito znamená jenom, že píšu svoje názory, což je podle Vás nablito. OK dobře nevadí.

# 08.12.2023, 21:49

Ultimátní supercela
:D ty si fakt padlej achjo. Břečky si rád užiju :) ale těch 11 dní s tolik sněhem to byla paráda. Taky bych ti to přál :p. Jinak nevim o čem tu mluvíte čísla a teploty mluví za vše.

171
# 08.12.2023, 21:52

Tak za mě osobně takhle. od 29.11. se zde drží souvislá sněhová pokrývka. Což se v posledních letech moc nedělo. Zítra a v neděli sníh připadne a roztaje asi až v úterý, tedy téměř 14 dní se SSP. Když se podívám do archivu, tak takhle dlouhé období se SSP mezi listopade a prosincem nastalo v roce 2010. A taky ten počet ledových dní je docela solidní, 7 ledových dní od 29.11. je dost solidní skóre. Navíc zítra nastane další.

Že na sídlišti v Bohunicích se sníh téměř nedrží dá rozum, ačkoliv včera jsem si cestou na Studentskou přes pole docela zabrodil ve sněhu, ale stačí vyjet trochu severněji do Kouhoutek, Bystrce a klidně i k nám a hned je to zimní.

Jinak aktuálně venku lehce něco padá, lehce mrzne.

# 08.12.2023, 21:52

Adamsedlak
V čem padlej prosimtě? V tom, že je dnes asi 90% pravděpodobnost teplé zimy? :D Jo vím, že to píšu pořád dokola, ale když to tak je...

Mě úplně nedává smysl se odkazovat na zdařilý start zimy v momentě, kdy už jsou hodně teplé vyhlídky. JohnBattler.

# 08.12.2023, 21:58

Ultimátní supercela
Jsme na pomezí oceanskeho klimatu takže tezko tady bude 3 měsíce v kuse snih v nížinách. Zimu ma smysl hodnotit jako celek a ta letošní rozhodně bude jedna z tech lepších. A žádné hodně teplé výhledy nejsou. Podívejte se do archivu jak vypadají teplé vlny v prosinci. Třeba závěr loňského roku. To bylo úplně jiné kafe než co nás čeká teď. A uz končím diskuzi s vámi. Ztráta času.

# 08.12.2023, 22:00

Zdařilý start zimy - 8.12.

Já to vidím jinak no..., výhled čhmú
# 08.12.2023, 22:05

JohnBattler
No právě že zima teprve začala a už to jde do tepla. Já Vám nevím, ale nevidím v tom nic moc zimního. Je to takové typické prosincové jako v posledních letech nebo o něco dříve, když bylo zvykem, že na přelomu listopadu/prosince přišla nějaká zimní epizoda větší nebo menší a potom se výrazně oteplilo. Další zima potom už přišla většinou jenom na hory. Co je letos jinak?

Pokud jde o to, jestli se jedná o velké teplo nebo „jenom teplo", tak nepochybuji o tom, že ještě přijde to velké teplo, kdy budou teploty ještě o poznaní výše, než je +10°C v maximu.

# 08.12.2023, 22:07

koukám že tu solidní diskuzi tady zničej “dvě starý utlachaný báby” to je klasika, škoda

# 08.12.2023, 22:12

charlie1
Tady na diskuzi platí, že se má řešit počasí a nikoliv diskuze samotná nebo jednotlivý uživatelé.

# 08.12.2023, 22:21

Ultimátní supercela
Máš naprostou pravdu. V tom případě sis pěkně nalítnul protože diskuse se nejmenuje jaké byly zimy ale jaká bude zima 2023/2024. A pokud říkáš, že teplá. :D Nikdo nic neříká. Jenom tu nevnucuj všem tvůj pohled z 200m vyhřáté Prahy. :) Díky

ota
Avatar
2141
# 08.12.2023, 22:22

Ultimátní supercela
Nechcete se zase na chvíli od diskuze odpojit? Tohle není normální... Přitom do tohoto přívalu zbytečných příspěvků tu byla normální diskuze.

Tady zatím začátek zimy velmi povedený, dnes byl ledový den, zítra a v neděli ještě lehce připadne sníh a pak to bude tát. Je to jeden z nejsilnějších začátků zimy za poslední roky. Co bude dál se uvidí.

# 08.12.2023, 22:30

Tak tohle teprve bude kalamita jak sviňa… hlásím -2 stupně a mrznoucí déšť, sem rád, že sem z práce dojel a že celý víkend nikam nemusím jezdit.

0
# 08.12.2023, 22:36

V Praze letošní zima začala opravdu pěkně a absolutně nerozumím nářkům některých. Už několik dní před minulým víkendem výrazně sněžilo a žadné velké teplo se nekonalo. Mimochodem, v celé Praze sněží i dnes večer a ne zrovna nejméně.
Pokud někdo čeká, že to tu bude jako na horách, měl by se léčit.

379
# 08.12.2023, 22:54

Kuba5
Ano, aura je nemocný, regulérně nemocný a neumí to brzdit, trefil jste hřebíček na hlavičku..
Tyhle jeho manické stavy, lži, ignorace faktů, překrucování, manipulace, neobjektivita skončí nakonec jako vždy buď si sám asi po 150té zruší účet nebo ho znovu vyhodí Admin..
Protože co s ním jiného?
Dostal tu už právě od redakce tolik šancí na reparát.. ale je to marný..
Jinak, tady už na nesolených površích solidní ledovka, od pozdního odpoledne prší nebo mrholí při teplotách kolem -3°C...

110
# 08.12.2023, 23:30

K tomu tématu nížiny/ pahorkatina - například v celém kraji Vysočina žije zhruba tolik lidí jako v Brně a blízkém okolí. Takže lidí z nížin mají navrch, to je prostě fakt. A je sice krásný, že máme profesionální stanici (někdy i několik stanic) v každém pohoří, kde žije dohromady 200 lidí, ale nemáme stanici v centru Brna (nebo Ostravy), kde se každý den protočí jen na hlavním nádraží 60.000 lidí. Tak si někdy říkám, pro koho ty služby vlastně ČHMÚ poskytuje. Howg a omlouvám se za OT.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.