Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a po chladnějším ránu odpoledne často přes 20 °C

Diskuse o počasí Přechod tlakové níže a sněžení od 10.12.

40
# 08.12.2022, 20:37

Tak mi přijde, že už je to docela rozhodnutý. Nevím ta nejistota je pořád, ale prostě východ má potenciál větší nebo prostě větší jistotu, že tam napadne víc sněhu.

wyc
Avatar
7
# 08.12.2022, 20:48

Aura1
Jen ať napadne, ale v Čechách by to mohlo alespoň těch 10 dát taky, to je oč tu běží :)

# 08.12.2022, 20:48

Aura1
Má to jít na východ ale pak se stáčet přes sever Čech kde se to má točit a pak jít dál do Čech

40
# 08.12.2022, 20:54

wyc
Právě že nevím co mám čekat, jestli 1 cm, 5 cm nebo třeba 12 cm. Na Jablunkovsku mají "jistých" asi 20 čísel+. Nejradši bych měl nějakou jistotu, ale to z těch modelů prostě nedostanu, možná proto mě to štve a svým způsobem nebaví. Počasí mám rád, ale ty modely mě štvou, přestanu to sledovat asi, nutně nepotřebuji znát předpověď, pouze jde o silnou zvědavost.

wyc
Avatar
7
# 08.12.2022, 20:58

Aura1
Hele mě to pravé baví, ať to dopadne jakkoliv, bude mě to bavit sledovat až do poslední chvíle a až "to" přijde, tak i potom mě to nepřejde. Taková situace moc často nenastane a pro snehomila je sexy to, že se rýsuje právě v zimě. Baví mě číst reakce vás, kteří tomu rozumíte daleko více, než já sám, proto mi přijde tohle fórum a tahle diskuze zajímavá. Do poslední chvíle to bude napínavé a na to se těším.

# 08.12.2022, 20:58

K modelům: pro nás jsou mimo už teď. Většina z nich počítá s ranními minimálními teplotami max -4°C. Teď je -4,6°C

407
# 08.12.2022, 20:58

Aura1
No, s dobou čekání, kdy jsem se pořád ujišťoval, že čekat je potřeba mě po těch cca pěti dnech ten arktický vpád a závěje sněhu dopadly následujícím způsobem.. viz screeny...

teploty
hromady sněhu
# 08.12.2022, 21:01

A dopadlo to tradičně, níže odsunuta mimo ČR takže nikde nic nenapadne, max východ něco. Pěkné to byly pohádkové úhrny ale bude nula. Tradice se těžko lomí.
Občas jsem viděl příspěvky kde se psalo o tom jak zítra přidají modely, a opak.
Myslím že Nic nebude, minimálně Čechy. Aktivnější diskuzi pro potenciálně naprosto katastrofickou situaci jsem doteď neviděl.
Je pravda že nastane pátek a do situace jsou 3 až 4 dny. Ale modely už začínají souhlasit. A já nevěřím.
Zbývá koukat satelit a regionální modely asi jako jediná naděje.

40
# 08.12.2022, 21:03

wyc
Jj ale člověk chce z těch modelů něco dostat, prostě vědět, co přijde. To prakticky nejde, pořád hrubé náčrty, nejisté předpovědi, které se každým dnem mění atd. Taky mě to vždycky bavilo, ale tohle už mi přestává dávat smysl, když se pohybuji pořád jenom v nějakých variantách.

Peter Sedlák 1
Tak ta aktivita vychází z potenciálu a očekávání celé situace, ale už to postupně klesá no...

290
# 08.12.2022, 21:24

Aura1
Panuje už velká shoda tak už není zas tolik o čem diskutovat. SV má jistou největší pokrývku a Čechy budou bojovat o takových 1-10cm, takže jak už jsem psal ve svém prvním příspěvku k tomuto tématu, tak cokoliv nad 5cm by byl skutečně úspěch.;-)

40
# 08.12.2022, 21:29

Negan
Jj máš pravdu, ono se dá čekat prostě něco málo až středně sněhu a k tomu ledové dny. Tohle je jistota tak na příštích asi 5 dní.

15
# 08.12.2022, 21:29

U nás to stále trvá na solidním sněhu. Chcete říct, že to nebude pravda? Východ rozhodně nejsme, pomezí Čech a Moravy. Nejsem moc zběhlý ve všech modelech, ale že by to měl být nějaký propadák, jak se tu píše, to pořád nevypadá...

40
# 08.12.2022, 21:33

Jirke85
No u Vás asi jo, Žďárské vrchy jsou návětrná oblast a má foukat silnější vítr. Prostě něco jako mikroklima. Stejně tak dostanou dost třeba i Krušné hory, ačkoliv leží na západě.

40
# 08.12.2022, 21:39

Co si budeme, celá ta situace se už nějaký ten den rýsuje jako ryze orografická. Všude kde je nějaké návětří spadne hodně a naopak. Srážkový stín Krušných hor je úplně vidět u všech modelů. Proto tato situace nic moc nenabízí plošnějšího, půjde to po kopcích...

wetter3.de
# 08.12.2022, 21:41

Ikdyby, tady v Ústí můžu být v klidu, sem to ještě vždy ty navetrny situace pouští, takže bych se nebál o nějakých pár cm:snih::snih:

6
# 08.12.2022, 21:52

Ještě že bydlím přímo ve svahu Krušných hor, při těchto situacích tu bývá 15-20cm a Teplice vzdálené 5km mívají dost často úplně sucho, čeká se silný vítr, srážkový stín bude pro nížiny pod horami bohužel brutální.

244
# 08.12.2022, 21:54

Aura1
Naše zem jak je v prdely na tý mapce a Polsko ten plošnej spad 25-45cm :D. To je zajímavý, že tam to vždycky jde na pohodu a to je nížina, o nic se to tam nemůže zastavit, přitom to bych čekal třeba spíš u naší země, že ty hory to kousnou a podrží, jenže prd.

40
# 08.12.2022, 22:03

jarjik
Jj to znám. Když jsem jel jednou do Krušných hor po D8, tak Polabí, Poohří úplně bez sněhu, přejezd přes České středohoří místami trochu pocukrované několik cm, potom sjezd dolů do Mostecké pánve opět úplně bez sněhu, odbočka na Chabařovice, potom Chlumec a najednou nárazově v Chlumci hromady sněhu všude. Ostrá hrana tak 50-100m, v podstatě z ničeho najednou všude hrozně sněhu. :D Orografie funguje dokonale a zrovna u Krušnohorského zlomu je to často znát. Co jsem slyšel, tak v tom Chlumci dokáže být opravdu mnoho sněhu, protože ještě leží na úpatí, ale přitom má nadmořskou výšku jenom 200-250 m.n.m. ale ty Krušné hory jsou prostě na dosah ruky...

180
# 08.12.2022, 22:03

Novej icon teď ještě horší, Čechy vůbec nic :D
Z kalamity nakonec nebude ani poprasek

3049
# 08.12.2022, 22:06

kuba
No bohužel, kéž by aspoň tam nechali to ochlazení už ani těm mrazům nevěřím, budem s dolova modlit aby v příštím týdnu nepřišel teplý profuk od JZ

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.