Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Přechod tlakové níže a sněžení od 10.12.

13
# 08.12.2022, 14:00

Těch 30 cm to tady dá co víc si přát, něco většího a už by byly fakt problémy.Jinak přeji i sz ať jim to něco dá ať nemají holomrazy

53
# 08.12.2022, 14:01

Doizer: Co ten zítřek.. pořád čekáš u tebe sníh? Tady zase tak krásně dneska zapršelo, na zahradu se nedá vkročit jak je zablácená... a zítra další voda.. Ale v Polsku, Pobaltí a tam dál na SV mají už nyní parádní zimu... my takovou ušmouranou..

162
# 08.12.2022, 14:02

Aura1
Moje slova, pár cm a mrazy z pěkné zimě bohatě stačí. Jsem rád, že i my z nížin si užijeme zimu se sněhem a mrazem. A nebude jen to nechutné bahno.
Že to modely osekaly apod. je mi teď už docela jedno, protože pár cm tu spadne na 100%. Jsem opravdu zvědavý, jak to celé dopadne. Přeji sníh všem v jakémkoliv množství. Podle mě to vyjde a sníh si užijí všichni, jen ho nebude zas tak moc jak udávaly výhledy.

1
# 08.12.2022, 14:02

Vraťte nám tu ještě sice nevzniklou TN z východu zpěééét !:)

53
# 08.12.2022, 14:03

To není ta nad Pyrenejema? Je to pech, takové nížebranní letos v prosinci od jihu na Moravu 2/3 v dešti... myslím teď úterý a pátek, škoda, snad ještě někdy..

13
# 08.12.2022, 14:05

kapr84
V chmi se neshodnou na zítra,po obědě říkala Zarybnicka od 600 metrů sníh, v textové předpověďi 500 metrů a v regionální 500 přechodně nad 1000 metrů

53
# 08.12.2022, 14:09

Sníh tam na zítra byl ještě včera zpočátku i v nížinách, nyní už jen zpočátku mix tak jak to mají a měly od začátku modely..

1
# 08.12.2022, 14:09

Já bych ještě tak úplně flintu ...neházel a nechal bych si raději ještě alespoň na východě lopatu u vchodových dveří, ať jí pak po tmě ve vánici nemusím hledat.
Ty srážky můžou být trvalé a vydatné..to klidně a ještě na kraji TN posílené ze Středozemního moře a kdoví jak s tím zase Alpy zamíchají a aby se to ještě votáčelo a ště z toho něco nebylo ! Na východě pak kolem kopců do út. klidně kolem 60 cm !

262
# 08.12.2022, 14:14

Přesně tak, chce to zachovat chladnou hlavu. Alespoň pár cm by mělo napadnout všude:) a série ledových dní v prosinci (alespoň tady v českých nížinách) je docela vzácnost;-)

Např. Nově se přepočítávající SHD ukazuje pěkné sněžení téměř v celé ČR už v sobotu večer:)

SHD
13
# 08.12.2022, 14:14

kapr84
Modely měli ještě v so/ne na zítřek teplotu +7 tady a v nížinách +10 :D

6
# 08.12.2022, 14:14

Kapr84
Čekal jsem, že budeš reagovat. Dnes jsem víc nervózní jak včera, ale Aladin stále šrafuje. Meteogramy ukazují, že by polovička ve sněhu spadnout mohla. V takovém případě bude maximálně břečka no. Rozhraní také pořád může jít východněji a může z toho být pěkný zasyp. Podle všeho by právě že Vsetínsko mělo být na té pomyslné hranici sněžení. Srážek nám GFS nastřelil až 25 mm. Já myslím že spíš maximálně 15mm spadne. Nechám se překvapit podle webkamer a kamarádů. Ono mě je to jedno jak to dopadne, já bych tady bez fotek a internetu neměl o zimě ani ponětí. 4 týdny mě tu minimum nespadlo pod 25C, to je taky docela opruz bez klimatizace a při velmi vysoké vzdušné vlhkosti. Ale chtěl bych návrat do pořádné zimy.

40
# 08.12.2022, 14:22

No koukám že je to pořád stále extrémně nejisté. Cumul precip neige - kumulace sněhových cm mám pro moji lokalitu od 0 cm do 20 cm a je to opravdu velký rozstřel.

ICON-EU, meteociel
388
# 08.12.2022, 14:25

Aura1
To je jednoduchý, u Vás za plotem bude 0 cm, a u souseda 20 cm.. to je jasný ne?:D No, mě to tu za celých 10 dní dává 8 cm, na počátku předpověď dávala 35 cm.. takže, já si něstěžuju, u mne 0 cm a u souseda 8 cm..jsem na tom líp jak vy..:cool: Jo a ještě k těm teplotám, na počátku mi to dávalo do -10, pak do -15 pak do -20 a teď mi to dává do -12, takže možná bude platit ta původní predikce, a pokud tu eventuálně nebude sněhová pokrývka, tak kdo ví..

53
# 08.12.2022, 14:27

Jo no, třeba to taky bude příští týden to maximum co tato zima dá... -10 až -15 minima jsou ale skoro v každé zimě a těch 10 cm taky no, už to nemá moc čím překvapit, takové ty zásypy kdy za půl dne napadne 20-30 cm mi už chybí... ale díky, že jsem je mohl zažít. :)

pozor, aladin šrafuje i při smíšených srážkách..

40
# 08.12.2022, 14:27

palma
Si říkám, že jsem byl fakt tupec, když jsem uvěřil zase hlavnímu běhu GFS, přitom je to vždycky nejisté na poslední chvíli. Když si zobrazím ansámbly ICON-D2 těsně před situací, stejně tam budu mít rozptyl třeba + - 10 cm...

Nejisté jsou i teploty, zpočátku ledové dny, ale pak prudce nabíhá nejistota a některé křivky jdou do plusu. No je to nakloněné zimě, ale ta nejistota tam od určitého dne je velká, takže se to může překopat...

meteociel
53
# 08.12.2022, 14:30

Aura: podle toho grafu a ostatních to vypadá, že budeme mít všichni stejně a nebudeme si nikdo závidět :D

388
# 08.12.2022, 14:31

Aura1
By mne zajímalo, jestli to mají modely provázané s tím sněhem, pořádná pokrývka, nižší teplota a obráceně..protože podle teploty v 850hpa se při tomhle nedá samozřejmě řídit...je zajímavé, že mimo Alpy to dává nejnižší minima pocelou dobu toho předpokládaného vpádu, právě někam do ČR, plus kousek Německa, Polska a Slovenska, pás někde okolo 300km..

40
# 08.12.2022, 14:33

palma
No tak model jako ECMWF při takovém výhledu to podle mě docela zkresluje. Je to spíš takový trend. Přesnější to bude až na pár dní dopředu. Ale teď je už jisté že budou ledové dny.

Docela mě štve, že se to nedá přesně určit kolik tu napadne cm nebo jak dlouho vydrží zima. Ty předpovědi jsou pořád taková jedna velká nejistota až mě to nebaví. :D

162
# 08.12.2022, 14:43

Negan
Pěkné, z toho by pár cm být mohlo:)
Opicka
Myslím si, že by ta níže mohla i pěkně překvapit a nasypat někde dost solidně. U mě budu brát jako překvapení 10 cm.
Ještě si prosím vyplňte místo pozorování, je to pro diskuzi a počasí docela důležité:)
aura1
Mě to taky štve, ale současně mě baví tu nejistotu sledovat:D Jsem rád že není teď v počasí nuda a je co sledovat.

381
# 08.12.2022, 14:47

To, že se Icon druhý den na něčem ustálil, to je sice fakt, ale žádná jistota v tom není..
Je to střet dvou odlišných vzduchových hmot nad střední Evropou a parametry TN, která se ještě ani ve Středomoří nekroutí, ještě nejsou známy, jen dopředu odhadem propočítány..
Na závěry je prostě i dnes brzo..
Jak na ty půlmetrové, tak na ty pěticentimetrové..:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.