Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Zimní počasí i v nížinách na přelomu ledna a února?

# 26.01.2022, 13:18

Petr75
Plní se výhledy z listopadu částečně, třeba tn ze středomoří tu nebyla od listopadu a hned tak asi nebude... a ty rozdíly nejsou až tak výrazné, ale samozřejmě hrají roli pro skupenství srážek. Jinak zde leden bude teplotně slabě nadprůměrný a srážkove podprůměrný, pokud tedy nespadne do konce ledna 20 mm...

384
# 26.01.2022, 13:36

GSF mne baví už asi měsíc a půl, opět na tři dny (od 7.1. do 10.1.) tam cpe mordor s -12℃ (v noci) apod., no a pak přesně za 4 dny to zruší a zase posune na nejzašší datum, tohle už udělal slovy 6x.. asi nějaký algorytmus..se mu podělal...:cool:

167
# 26.01.2022, 13:52

GFS tam vždyť drží zimu týden před situací a pak to postupně ruší když už to vypadá konečně nadějně že to vyjde :D

22
# 26.01.2022, 13:54

nevím jak u vás ale gfs u nás jede dost přesně už 3 týdny

384
# 26.01.2022, 13:58

Luka S
Takže se jeho výstupy nemění? Tak to asi koukám na něco jiného..

22
# 26.01.2022, 14:03

palma
no na východě ani moc ne,jako dopředu přes týden tam má nějaké excesy a proto raději koukám na icon a když se něco blíží tak arpege ale nejsou tam moc rozdíly ...do těch pár dní to i gfs nakonec upraví...víc jak na týden předpověď nemá cenu moc řešit :) (kolem 5-ti dnů dopředu je to reálné)

384
# 26.01.2022, 14:07

Luka S
Tak to je jasný, že týden , pět dní je maximum, já jen, že vždy, v pravidelných intervalech tam právě na ten konec předpovědního období šoupne minusové zimní teploty, drží je tak 4 dny, pak to smázne a dá do tepla, a to ochlazení opětovně šoupne dozadu, dělá to pravidelně.. toť můj poznatek, jako ranní a noční výstupy neřeším, to houpe furt, i tady na In počasí..

271
# 26.01.2022, 14:44

Na neděli bude vydána výstraha s vysokým stupněm nebezpečí, i u nás budeme kolem 90 km/h, to už bude docela hustý, teploty sice stoupnou a budu mít po současném bobování, ale je to stejně jedno, pocitovka bude kolem -5 a lepší týden pomale nevycházet, teprve pak půjdou teploty citelně výš, na další pondělí (7.2.) je tam další vichřice, aktuálně už jsme zase těsně pod 0.

# 26.01.2022, 17:35

Pro Jizerky dává GFS pěkný půlmetr za týden... ovšem ve srovnání s bláznícím GEMákem to vypadá hrozně opatrně :D :snih::snih::snih:

2653
# 26.01.2022, 17:42

Jsem zvědav na ten pátek modely přidávají Icon a GFS zvýšil na 7-8 mm+do toho vichr už se těším sice to v sobotu na chvilku zmizí ale přechodně se dostanem i na 16 cm sněhu teď leží pěkných zmrzlých 8-9 cm, jinak ten SZ bude ještě mocnější než před týdnem na úrovni ledna 2019, na horách může napadnout do příštího týdne 1/2 metru sněhu tady tak 20 cm ale část samozřejmě roztaje;-)
Edit
Přikládám ještě fotku nad vesnicí jsou pěkné závěje to může takových 50 cm mít

69
# 26.01.2022, 18:23

Tutugon
Na hřebenech asi 50 cm připadnout může tam se oteplit moc nemá, ale v nižších horských polohách pod 1000 m bude v sobotu odpoledne a v noci na neděli tepleji a půjde to přechodně asi i do deště navíc za podpory silneho větru. V neděli už zase ve sněhu. Takže kdoví kolik toho sněhu nakonec připadne ;-)

376
# 26.01.2022, 20:03

Petr75
Středomořka tu nebyla opravdu dlouho, spíše vás svými zadními stranami okrajově zasahují TN nad Pobaltím a Ruskem a s tím i chladnější proudění od S..
Jinak, dnes jsem se pracovně pohyboval v kraji mého dětství, mládí a středního věku:D
A viděl tak přece jen nádhernou zimní krajinu..
Za kvalitu fotek se omlouvám, vše foceno mobilem cvak, cvak za jízdy...

pěkná námraza v masivu Boubína, foceno cestou z Horní Vltavice na Kubovu Huť
hory Smrčina (Hochficht), ta vlevo v mracích a vpravo Plechý,foceno u Horní Plané
Zamrzlé Lipno, Černá v Pošumaví
2653
# 26.01.2022, 20:06

Petr75
No nevím nějak se to oteplení tenčí bude to zajímavé Zárybnická ukázala mapky a pěkně jsem se pokochal líbí se mě hlavně pátek Vysočinu čeká 5-10cm:cool:
Mě je jedno že to přechodně vyletí vysoko nad 0 a bude chcát, to počasí bude opravdu turbulentní a o mnoho víc zajímavější než V studené proudění určitě budou zase bouřky někde
Jinak doufám že nevyjde nová místní předpověď no fuj takové jaro ještě nechci;-) ale podle mě to nevyjde, v počasí před událostmi 18:55 to mají přesné jak hodinky

Vítr
Nový sníh před víkendem
69
# 26.01.2022, 20:55

swan1
Ty středomořské TN jsem měl na mysli ty co chodily koncem listopadu a v prosinci. Pěkné zimní fotky. Šumava měla dnes jako jedna z mála oblastí štěstí na :slunce:. Tady snad nevylezlo týden a další dny to nebude lepší.
Tutugon
Jj ve ctvrtek večer a v patek by mohlo celkem dost nasněžit, i tady toho čekám dost a v sobotu uvidíme s tim teplem. Další týden asi nemá moc cenu zatim řešit a už vubec ne s mistni předpovědí ktera je porad nějak mimo 😉

33
# 26.01.2022, 21:58

Tutugon Tak trenky s lenochodem sem jeste v predpovedi nemel :D A ta predpoved stoji zahouby, u nas tam je jeste o nakej stupen navic. Nevedet ze je to na konec ledna, myslel bych si ze uz je na brezen..

258
# 26.01.2022, 23:18

Ai-kun
Březen máte tady, není zač ;-):D

182
# 26.01.2022, 23:23

Ježiši... ještě né oteplení.

182
# 26.01.2022, 23:25

Tutugon

To budeme mít koukám se sněhem hodně na těsno .... dost ostrá hrana bude poblíž.

108
# 27.01.2022, 09:26

Tak zatím je ve zdejší předpovědi nejchladnějším dnem pondělí s teplotou kolem +2°C, což ale vlastně je takové normální zimní počasí, protože řekněme si na rovinu, cokoliv jako ledový den už je přísně vzato extrém.;-)

22
# 27.01.2022, 09:40

zvláštní jsou ty modely icon ,arpege i ecák které mají docela podrobné mapky co se týká skupenství ,na čt furt mluví o dešti se sněhem zezačátku ...ty modely tam mají všechny akorát po 10 večer v sobotu za frontou nějaký slabý déšť nebo déšť se sněhem a v neděli k ránu zpátky sníh
i s tím větrem je to tu všelijaké,v průměru modely nedávají nějakou hrůzu,kolem 70 km v nárazech a nejvíc zítra ,jen icon na neděli dává skoro 90
každopádně skoro každý den musím hrabat protože ani na betonu to neroztaje jak je země furt promrzlá (třeba ze střech kape ale na zemi se pod těmi krápníky tvoří ledové boule),ten sníh akorát pořád slehává pod tíhou toho mokrého sněhu ,zítra na konci dne čekám (dohromady) 30 cm jako minulý týden 30 cm sněhu akorát ne prachového ale mokrého ,bude maras to hrabat

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.