Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Zimní počasí i v nížinách na přelomu ledna a února?

# 31.01.2022, 16:07

Vokr
Ano, zda se ze se tv uhnizdi nad jižní až jv Evropou a bude k nám posílat teplo od jz ...

385
# 31.01.2022, 17:12

Aldy1977
No, já si zase teď porovnal dlouhodobou předpověď ČHMÚ z minulého týdne s dnešní, novou, studeněji nebude..prostě to pošupujou, :), hezky je tam vidět, jak už dlouhodobý průměr pro únor leze nahoru, nic s tím nenaděláme..

starý výhled
současný výhled
22
# 31.01.2022, 18:06

jj jdeme sázet všichni papriky,banánovníky,meruňky které skoro vždycky zmrznou a za pár měsíců světe div se přijde zase zima

272
# 31.01.2022, 19:33

Luka S
Přesně tak, riziko mrazů stoupne díky oteplování o 60%, vegetační doba začne prostě moc brzo, nížiny jsou úplně jasné, teď jsem měl jako střední poloha pár let štěstí, ale do budoucna mi to taky nepomůže, protože JMoravu mám 5 km, musím otestovat co s tím, nátěry+postřiky+odstínění apod., i papriky a rajčata se dají naroubovat na odolnou podnož, která vydrží chlad a odrůdy jsou vysloveně plísni odolné.

109
# 31.01.2022, 19:43

Yurri
Tak zrovna ty papriky a rajčata stačí vysadit týden po zmrzlých a je to v 90% případů tutovka, že to přežije až do září/října. Nemyslím si, že pravidelně bude mrznout 20. května. Budou roky s posledním mrazovým dnem někdy v březnu, to se klidně vsadím.
Jinak meruňky jsou prostě rizikový, nepamatuju rok, že by to bylo s nima bez nervů. Často přežily jen jedny - buď raný nebo pozdní, málokdy ale vymrzly všechny, chce to holt vysadit pokud možno co nejširší paletu odrůd.
Mega průser ale budou opylovači, tam je to horší než počasí.

272
# 31.01.2022, 21:09

ludvicek
On je právě ten vtip v tom, že to pokvete o měsíc dřív, takže i když bude poslední mráz o 14 dní dřív než normál, tak to na pomrznutí bude bohatě stačit a přesně jak říkáte, bez opylovačů to nedáme ani náhodou, než to lidem dojde, bude pozdě, biodiverzita tvořící se miliony let bude zabitá, zvlášť u nás. Paradoxně dubnové i květnové mrazy budou chodit bez ohledu na GO. Proto říkám, jestli budou teď 3/4 února nadprůměr, tak se příroda rozjede sakra brzo a vůbec mi to nevadí, jen holt nesmí od dubna vůbec mrznout;-)

# 01.02.2022, 08:28

Napadl přes noc poprašek aa zase sněží, jenom kdyby KH neničilo vše, dobrá zelená to mohla být, nee rozpad.


KH nedokáže ničit, posledně výrazně sněžilo.

385
# 01.02.2022, 13:54

No, dneska už tu u nás v nížině zimní počasí není, a výhledově ani nebude, je to naopak čím dál tím víc o zimně nezimně...čímž asi toto diskusní téma bude vyčerpané..

zima...
258
# 01.02.2022, 15:38

Příští týden konečně začne jaro:love:

# 01.02.2022, 16:21

palma
Tenhle den je poslední zimní, věří tomu všichni, to co je ve výhledu prakticky nemá šanci se změnit a přejít do mrazu. Hrůza, ať to teplo je, bude i slunce.

Jinak ta hranice sněžení je asi níž než má být, sněží i ve 230mnm a do toho mírný vítr.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.