Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Vánoce 2021 - počasí

379
# 18.12.2021, 10:14

VHK
Ano, je tam stále vícero možností..
Jednu, o které už jsme tu psali, naznačuje teď GFS, totiž, rozhraní..mezi vzduchem od S, SZ a tím teplým JZ..
Zmatené jsou modely i meteorologové.. Uvidíme co bude...

273
# 18.12.2021, 10:16

Novorolak
Mám příbuzný v Jeseníku, kromě rekreace tam jako chcete dělat co, vžijte se do mé situace, chci zlepšovat půdu, pěstovat kde co a sázet klidně v zimě, zevling není nic pro mě, sníh mě baví pár hodin, procházky pár dní, není mi 15, abych byl nadšenej týden, natož měsíc, v létě se totiž ukáže, co jste dělali v zimě (myšleno pololetně), ale samozřejmě každý to má jinak;-)

# 18.12.2021, 10:20

Yurri
Tak chápu , pro pěstitele to opravdu není ono . Jak říkáte , každý to má jinak ;-)

22
# 18.12.2021, 10:22

Yurri
Každý nemá zahrádku a každého zase nebaví být celý rok na zahradě :) narozdil od města kde je hlavní záliba shopping se tam dá akorát potulovat mezi paneláky se psem na vodítku je tady docela klídek a dá se dělat spousta věcí, jen chtít

# 18.12.2021, 10:35

Ojoj tady to vře, nechce se ten Hradečák uklidnit? Je to zbytečný

No jinak ve výhledu jsou dost ostré skoky do zimy nebo tepla, to snad nebude.
Vánoce ještě nejsou úplně ztracené ale davam tak 70% ze bude teplo. Uvidíme alespoň do pondělí.

273
# 18.12.2021, 11:02

Luka S
Na horách toho v zimě venku ale moc nevymyslíte pokud vás zevling(sport a čumenda) moc nebere, tak co tam jako chcete dělat? Řezat dřevo a topit? děkuji nechci, důchodce taky nejsem.

386
# 18.12.2021, 11:03

No, pokud by někdo predikoval vyloženě mrazivé vánoce, byla by to docela odvaha, pokud podprůměrné, byla by to menší odvaha, pokud průměrné... trefa.. Koukal jsem až do roku 2012, po jednotlivých letech, vánoce trochu studené jsem tam našel jednou, jinak tak nějak jak letos (alespoň v mé lokalitě) .. přikládám pro ilustraci letošní prozatimní průběh, minulý a předminulý rok, nemá sem cenu cpát deset let rok po roku, kdo chce, ať si to prolistuje..Takže, kdo může za to, že o Vánocích nejspíš bude tak jak v minulých letech?( a v minulosti bylo i "hůře")....:!!:
p.s. minulý rok jsem se tu dohadoval s Aidamkem, mlátil se indexama, vortexem, apod. a nakonec něco přišlo, byť o pár dní jindy, než jsme se jeden, či druhý, původně domnívali, a tak došli k poznání, že to bylo zbytečné a nakonec to vlastně vyšlo, i když v jiné dni, taky to bylo takové rozhozené a pár dní před ochlazením jsem si dělal srandičky, že opět bude teplo, že se to zas smázne... a ... ono se to nesmázlo.. třeba se to letos taky jednou nesmázne, no nebo se smázne, nebo nenastane, prd s tím nadělám (e) ..:cool:

prosinec 21 prozatimní
prosinec 2020
prosinec 2019
# 18.12.2021, 11:27

swan1
Kazdy máme svoji pravdu, já jsem to četl a četl to minimálně i jeden další člověk.. A jestli si myslíš že sme si to jen tak čistě náhodně vymysleli, tak Teda dobrá.. Pro mě si lhář ty, pro tebe já.. Příspěvek sem bohužel nenašel, ty tvrdis že si nic nemazal a redakce nám jen těžko řekne který příspěvek si upravil, ale když by to šlo tak by to bylo super..
Navrhuju mír, ale jestli chceš pokračovat v hádání a urazkach tak prosím, já se tomu stejně smeju :)

22
# 18.12.2021, 11:28

jdu se raději hypnotizovat pohledem na družici jak ten s/sv leze dolů :D

# 18.12.2021, 11:39

:D:D Nová Role , zase trochu změna .

386
# 18.12.2021, 11:41

Tak jsem se pobavil.. na Meteoforu už frčí to, co jsem tu kousek výše popsal... " Ecák ochladil, bude zima, je naděje na zimu" .. he he, takže už ne GSF, už Ecák, až se to otočí a ochladí GSF, bude preferovanou variantou ta studená..:).. to pobaví...
p.s. I kdybych napsal (já) že bude o Vánocích zima na základě toho, co ukazuje aktuálně model počasí (jakýkoli), budu lhát, či co? Kdo je na vině, model, počasí, já, zeměkoule? Osobně bych v tomto případě nepsal nic o lži, nanejvýš že se dotyčný, či model mýlil, a to to má ještě rezervu, protože bych to musel napsat až po tom daném datu, ke kterému se predikce vztahovala.. nu což, přeji pěkné Vánoce, svátky klidu a míru...;-)

2712
# 18.12.2021, 11:47

Teď jsem juknul na GFS a vypadá to fakt na rozhraní, my moc šance nemáte jsme moc na jihu, to bude pršet ale na S od nás už může být pěkna kalamita Německo, Polsko, VB..
Ale jo Anglii ty bílé Vánoce přeji, statisticky tam moc nezbývá případů kdy třeba v Londýně byl na Štědrý den sníh..

22
# 18.12.2021, 12:00

Tutugon
koukám že se to zastaví v půlce republiky ,s,sv chladnější...v tom případě není už vůbec jisté nic co bude po 24.12. ...jak píšu uvidí se jak bude mít v pondělí a dále to studené proudění sílu ,je to pár kilometrů...
...jestli z neděle na pondělí se denní teploty budou lišit i o 10 (8) stupňů v nížinách tak to nebude nějaká slabá frontička

# 18.12.2021, 12:27

Téma je o počasí o Vánocích, nic jiného sem nepatří. Příspěvky samotné můžete řešit například v tématu: Kvalita některých příspěvků atd. či přes soukromé zprávy.

Smazané příspěvky neuchováváme.

379
# 18.12.2021, 12:35

In-počasí
Nejde o uchovávání smazaneho..:)
Jen o to, zda v historii nevidíte, že někdo, nějaký, jakýkoli příspěvek mazal nebo nemazal.. Protože jsem byl křivě nařčen, že ano, že jsem se dopustil podvodu..
A to je lež...
Někdo tu vykonstruuje smyšlené, křivé obvinění a ta trocha pomoci s tímto, by asi nikoho nezabila..

Ale chápu, že máte na práci jiné věci..

ota
Avatar
2144
# 18.12.2021, 12:42

palma
Upřímně, jak bude na Vánoce je pořád ve hvězdách. To aktuálně předpovídané rozhraní je aktuálně v prognózách skutečně blízko. Takže klidně může mrznout a sněžit, ale taky být 10°C. Meteorologům tuhle situaci fakt nezávidím. Opravdu to poměrně dost připomíná rok 2012.

273
# 18.12.2021, 12:48

In-počasí
Kdyby to bylo striktně o příspěvcích k tématu, tak by byla diskuze poloviční, samozřejmě je mi jasné, že mažete jen když to trvá moc dlouho a odrazuje to ostatní v pokračování, dělal bych to stejně.

Jinak o vánočním týdnu opravdu výrazné ochlazení, vždyť zítra má být i nás +6, v noci +3 a ve středu bude o 8-10st. chladněji, pak klasická obleva jako vždycky a až pak ochlazení jako vždycky, zbytečné pitvat, já si za tím stojím beze změny narozdíl od ostatních diskutérů;-)

386
# 18.12.2021, 12:50

ota
Jo, je to o posunu v řádu stovek kilometrů (200 třeba), tohle přesně trefit je tak na 24 hodin dopředu..tady jeden obrázek jako ukázka..posune se to o dvěstě do Polska a bude prd, posune se to o dvě stě k Rakousku a bude zima..třeba..

24.12.
VHK
Avatar
30
# 18.12.2021, 12:52

To rozhrani teplo - zima bude fakt docela brutalni,kdyz jsem ted kouknul na modely tak hned v polsku za nasimi hranicemi se ocekavaji celodenni mrazy okolo minus 5,kez by se to posunulo o par km na jih..

162
# 18.12.2021, 13:03

A hele GFS má zpátky mrazy a sníh:D
Kolem 60 cm v Polsku?:!!:

3.1. ty jo slušný!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.