Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Teplotní rozhraní, déšť, sněžení a ochlazení 28.1. až 31.1.2021

# 01.02.2021, 13:12

Tak Brno a obecně JM je příběh sám pro sebe . Tam snad ani neviděli sníh tuto zimu :D Takže se ani nedivim , že už chtějí jaro . Já se také těším na kolo , tůry a tak . Ale ještě je čas ;) ono by nebylo moc dobré ,aby teď v únoru bylo +12 a v březnu přišla nějáká mrazivá epizoda .. Navíc si myslim , že kdyby tam byl teď sníh (JM) , tak mluví někteří přispěvatelé teď jinak . Když jsem četl to nadšení typu "tak venku právě sněhové peklo" ve chvíli kdy tam napadl 1 cm sněhu :D Takže si myslím , že to teplo chtějí jen , protože vyšli v zimě naprázdno . Omlouvám se za upřímnost ;)

53
# 01.02.2021, 13:14

swan1
Tak se prosím podívej znovu na předpovědi jak na In-Počasí, tak na Wetterzentralle, já tam na ventusky vidím pro vás +5 a né -5, jak tady stále píšeš.
https://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/plzen...
vidím tam ve výhledu +9...

To oteplení je tam jisté, uvidíme co dále.

Ventusky, teplota ve 2m pro pondělí 8.února.
381
# 01.02.2021, 13:16

Novorolak
Velmi přesné..
Ja s nimi tez soucitim, ale neni od nich pekne, ze by to jaro prali vsem..
At si ho tam nechaji..
Krom toho, snehove ,,peklo,, uz meli, jak spravne pisete..;-)

381
# 01.02.2021, 13:20

Aidamko
Vidis tu fotku, co mi ukazuje za teploty..?
Maj tam v tom asi slusnej bordel..
Nejspis tady bude -8, tepelnej ostrov a vsude okolo bude +5:D
Hele, uz to nebudu resit, je to daleko, nejak to dopadne..
Hele, tak edit:
Ted to zmenili, tam i tam..
Aktualizace jim trvala 1h40min..:!!: Uz je tam teplo...
No nic, uvidime..nejak to bude...

111
# 01.02.2021, 13:20

Novorolak
Já mám teplo rád spíš než zimu, ale tady jde jen o fakta, že v určitých končinách z té zimy už mnoho nezbývá. Ať si přeje kdo chce co chce, tak za posledních 30 let je konec února průměrně už hodně nad nulou.

53
# 01.02.2021, 13:22

Novorolak
Tak za mě s vámi silně nesouhlasím. No mě je jedno jak je, či bude, ale aktuálně potřebuji načerpat sílu a tu získávám hlavně na jaře. Zima je pro mě utrpení, protože nemám náladu na nic a když vidím v modelech náznaky jara a tepla, tak jsem rád, protože se bude dát dělat konečně více než v zimě. V posledních dnech navíc mám pocit, že jsem vyhořel mentálně a psychicky, takže nemám náladu v podstatě na nic. Jaro to vždy zlepší.

V mé výšce sníh ležel celkem často, ale nebylo ho více než 5cm, což nevadí, jelikož jsem rád za to málo co spadlo. Já hlavně jsem celkem zklamán z úhrnu v lednu, který byl u nás nejnižší v republice, vyjma pár míst na JM. Jaro je pro mě také začátek toho cyklusu výletů, sportovaní atd, takže o nějakém pomstění se všem tady není vůbec řeč.

To, co tady píše deštník mě nezajímá, podobné komentáře tady psal dříve již zimník atd, takže já to nijak neřeším.

Swan

Podívej se asi takhle, podívej se tam na mapu znova, je to fotka stará 30 minut a v 13:00 se to aktualizuje.

74
# 01.02.2021, 13:23

swan1
Nemáš náhodou ještě starý běh z 00Z? Ten byl studený.

381
# 01.02.2021, 13:29

spurdo
Aidamko
Jj panove, sorry, uz to aktualizovali..uz to tam skocilo, tam i tam, ale trva jim to teda fakt dlouho...

169
# 01.02.2021, 13:40

swan1
Uvidíte že tam večer bude zase úplně něco jiného ;-)

80
# 01.02.2021, 13:43

kuba
GFS byl celkem sám v předpovídání zimy, zbývající modely propad vzduchu zastavovaly více na severu už několik dní, teď se k tomu GFS přidal také.

381
# 01.02.2021, 13:47

kuba
To je mozne, ze to zas zmeni..
Od Z se nam priblizuji srazky..
Mozna i par vlocek spadne, nez zacne chcát..:D

381
# 01.02.2021, 13:59

deštník
Ty proste jen strasne zavidis ty zimni starosti jinym, a uz to ztratilo i vtipnost..Je mi te lito..
Jinak jsem ateista a aktualne tu mam -2st i bez modlení..:cool:

388
# 01.02.2021, 14:42

Tak jo, jsme zas neočekávaně nad nulou, z celého ochlazení jsme vytežili jednou-7,5 a jeden ledový den, no, teď ten týden nad nulou a pak..........?:cool:

# 01.02.2021, 14:49

Tady ještě před oteplením začalo chumelit .

238
# 01.02.2021, 14:49

swan1
Spíš doporučuju sledovat na GFS wetterzentale a nebo rovnou https://www.windy.com/ , kde je to sice s hodinovým zpožděním, ale je tam i ecák a icon na předpovědi sněhu :) Jinak v předpovědích teď na 10 dní dopředu pomalu není mráz ani v noci. Tipuju, že obleva bude tak drastická, že o většinu sněhu přijdou i hory a vydrží jen v polohách, kde je ho alespoň 70-80cm. Snad se pletu, ale takhle teď vypadají výhledy na většině výstupů už poslední 2 dny.

# 01.02.2021, 14:56

swan1
To jsme rádi, že už si na to teda přišel, že si neměl aktualizovány nový beh:D

381
# 01.02.2021, 15:01

Prady
Jj, windy mam, hlavne kvuli ECMWF..
Na wetterzentrale se divam hlavne na vyhledy na delsi dobu, Ventusky je takovej prehlednej a pohodlnej..ale, jak uz tu psal Kuba, v posl dobe dost hapruje..
Ale urcite diky za tipy:)
Jinak od Z zacina snezit, jak uz tu hlasi od K.Varů, z te druhe vydatnejsi vlnky co je jeste hluboko v Bavorsku uz pocitam bude tady na JZ spis prset..

ota
Avatar
2163
# 01.02.2021, 15:08

Tak u nás dneska 8 ledový den. Tím jsme dohnali zatím v tomto směru nejslabší zimu 2013/14, která jich měla taky 8. Jsem zvědavý jestli jich letos ještě pár přidáme, pokud ne bude to v tomto směru tady hodně slabá zima. Zajímavost je i to, že je to ledový den v únoru po 2 letech, loni jsme tu v únoru ledový den neměli.

2742
# 01.02.2021, 15:46

No dneska jsme udrželi další ledový den, max bylo -0.5°C trochu tálo jen na přímém slunci, jinak je to zmrzlé na kost, škoda že od zítřka už to půjde dolů:(
Aidamko
No já se také těším na jaro, ale ještě tu nemá co delat, ty si to možná přeješ už od příštího týdne ale přírodě by to neprospělo radši ať vyjde studený vpád než jaro:!!::snih::led: a poradím ti o té psychice, na Youtube jsou takový videjka na uvolnění a na psychiku, sám si to občas pustím, a je to hezké zkus taky YouTube

Takhle tu teď máme
69
# 01.02.2021, 16:04

Jo, jo, výhledy vypadají nyní pro sníh dost likvidační - teplo, déšť a čerstvý JZ vítr. Uvidíme jak dlouho to bude nakonec trvat. Alespoň že leden byl na spoustě míst povedený zimní měsíc, co bychom za něj minulou zimu dali :-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.