Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Sněžení 23.1. a 24.1.2021

55
# 24.01.2021, 17:14

Dneska jsem si dal výstup na Milešovku za luxusní vánice. Nahoře určitě 30 cm a ani dole to nevypadlo zle. Opravdu sněhová krása. Jen ty davy lidí stoupající nahoru v teniskách, to je bez komentáře. Od Lovosic směrem ku Praze pak po sněhu ani památka.

# 24.01.2021, 17:21

Tutugon
Věřím , že se máte tuto zimu ještě na co těšit . ;-) Zvlášť ve vaší nadmořské výšce a poloze . Kousek od nás na kopci , cca o 150 mnm výš už napadlo dost i včera . U nás včera bohužel první lilo jak z konve a když se to změnilo na sníh , tak přestalo .. Takže včera spíš úbytek ,ale dnes to vynahradilo :) a fakt je znát každých 50 mnm .

Tohle je o 120 mnm výš.
96
# 24.01.2021, 17:34

LukasBoulis
Kde jste tam dneska vyhrabali to slunce?
U nás celý den zataženo a nad 800m.n.m mlha.

Edit: To sněžení se opravdu vrací, ale bude to tak na poprašek.

96
# 24.01.2021, 17:36

Yuris
O tom nepochybuji. To by byla vzácná situace kdyby v Jeseníkách bylo za celou zimu méně sněhu než v Krušných. O vyšších nadmořských výškách ani nemluvit.

# 24.01.2021, 18:24

ROFA
Omlouvám se , asi jsem to blbě napsal . To neni fotka z dneška a není to s přírustkem po dnešním sněžení. Jen jsem chtěl ukázat, kolik bylo o cca120 mnm výš než v Nové Roli ,která je 420 mnm . Jinak je to u Fojtova v Karlovarském kraji .

182
# 24.01.2021, 18:30

Uff, tak dnes připadla další slušná čepice ... a to jsem zrovna včera auta ometal, dnes jsem musel znovu. :) A koukám že zrovna znovu :snih: .

2
# 24.01.2021, 19:50

Po obleve zbylo asi 10-20cm mokreho snehu, do ktereho naprselo, nasledne to zaclo mrznou spolu s dalsim mokrym snezenim.. dnesni den vetsinou kolem 0, max. teplota 0.5C, dopoledne obcasne snezeni, na hrebenech bila tma (rozumej mlha se snezenim), chvilemi nebylo videt kam clovek jde a jestli ma pod nohama jeste zem nebo nebe. Bohuzel navrchu podkladniho snehu je zmrzla krusta, na tom vrstva cerstveho snehu, coz je teda dost priserna kombince zvlast v mistech, kde to je rozslapane nebo rozjezdene, tak je to o uraz.
Mozna dopadly lepe tam, kde to uplne roztalo a ted napadne cerstvy novy.

Modu chozeni do hor v teniskach naprosto nechapu - zda je to nejaka forma revolty nebo nedostupnost vhodneho obleceni, uz jsem se s tim letos take nekolikrat setkal, na strankach HS o tom jsou "pekna" povidani z poslednich dnu.

1252
# 24.01.2021, 21:28

Tak už napadl nový sníh i tady. Celkem 3cm a stále padá. Všechno krásně obalené.

238
# 24.01.2021, 23:21

Hmm gfs a icon zas nahovno. Aladin taky srážek výstup od výstupu ubírá. Přes večer a noc mělo sněžit a nic není , ani sem nic nejde.

293
# 24.01.2021, 23:25

Je to divné. Teď jsme byli na radaru hodinu v zelené barvě a nespadlo téměř nic. Přitom dopoledne ze stejné barvy hustě sněžilo. A minulý týden napadlo nejvíc sněhu z modré až tyrkysové barvy. Ještě, že od včera spadlo už 11 mm. Díky Bohu za každý mm.

167
# 24.01.2021, 23:34

Prady
Se dalo čekat že tam vrátí zase teplo, jeden chladnější výstup nic neznamenalo

238
# 24.01.2021, 23:36

kuba
Bohužel no ...a na to úterý kde nám to dávalo 5-6 čísel tak tam není skoro nic ...zase to vyžerou ty pohraniční hory a Bavorsko , k nám opět nic nedojde 😔

I ecak už tam zas dal chcanec a minimum sněhu.

12
# 25.01.2021, 00:25

Prady
Jsme poměrně nízko, žádné pohraniční hory...měl jste se přestěhovat do Krkonoš, ne na Vysočinu, to je málo...

182
# 25.01.2021, 00:29

:D :D :D

50
# 25.01.2021, 05:55

Milan
Hele já Vás stejně úplně nechápu i F4, proč se teď radujete ze srážek? Jsou potřeba hlavně přes léto a ve vegetační sezóně, pamatujete loňský únor, to bylo radosti a jak to dopadlo? duben, červenec...

Prady
Vy jste celkem vtipný, přestěhoval jste se na Vysočinu, na ideální místo, kde je nyní pěkná zima a stejně si občas "stěžujete", že u Vás nenapadne 15cm, ale jenom 5cm. Mě to připomíná rčení, že člověk nemá nikdy hodně a chce stále více. Takže Krkonoše, Sierra Nevada (USA), Himaláje, šup ať už jste tam :D.

To mi připomnělo stěžování F4 na málo sněhu apod. přitom je pár km od pěkných hor... Je zajímavé číst některé příspěvky, komu co vadí, kdo by co chtěl s ohledem kde daný člověk bydlí, často nad tím člověk kroutí hlavou, asi je lepší se k tomu nevyjádřit, ale člověku to nedá :D, no jo je to vlastně diskuze o počasí a ne o preferencích jednotlivých uživatelů, ale zkuste diskutovat čistě objektivně o počasí, to se nedá a diskuze by byla moc odborná a nezajímavá, vždy zde na počasí bude subjektivní pohled i emoce... :D

Ondris
Pěkné fotky, divím se, že Vás nikdo nepochválil. V Českém Středohoří je nyní na místní poměry hodně sněhu, možná i více než v zimě 2018/19, na Milešovce málokdy bývá přes 30cm, většinou tak 20-30 v maximech.

Co se týče výšky sněhu, letošní zima má ambice dorovnat tu 2018/19 nebo i překonat, popř. překonat 2005/06, to by se ale muselo šikovně vyvrbit.

Zároveň letošní zima pravděpodobně přináší jedny z největších rozdílů v historii ve výšce sněhu mezi horami a nížinami. Např. Doksany v Poohří max. zatím 2cm na asi 3-4 dny, zatímco Krkonoše budou mít pravděpodobně 200cm, tedy 100x násobek...

Ještě poslední věc, leden skončí pravděpodobně srážkově výrazně nadprůměrný, ve výhledu spousta srážek a už spadlo na většině území nad průměrem, to téma se srážkami myslím chybí, tady spadlo 29mm, průměr je 24mm, takže by tu mohlo na konci ledna být možná 40-50mm, zhruba 2x násobek průměru, ovšem hory budou mít větší pálky vzhledem k SZ proudění, někde možná až ke 200mm, to připomíná loňský únor, ovšem většina srážek je ve sněhu...

Tento týden má napadnout na horách až 50cm sněhu, což na základě článku, který zde vyšel v lednu 2019 se dá nazvat už přívaly sněhu...
https://www.in-pocasi.cz/clanky/vyznacne/snih-hory...

Doksany 150m.n.m. výška sněhu leden 2021 - neležely zde zatím ani 3cm sněhu!, v prosinci zde nebyl žádný sníh.
2656
# 25.01.2021, 06:55

Prady
GFS mi zkazil náladu:( vše otočil do tepla a ochlazení nikde a na únor tam má pravidelně 5-10 stupňů, hlavně že tady někdo kecal že únor bude zimní měsíc:D bude to jako loni akorát že nebudou ty orkány jak byly loni ale teplo bude až až;-)
No v úterý nám to zasevyžerou Z hory, bude to stát na místě jako včera, takže klidně 0 cm nového jako včera, mělo sněžit a nic spíš mi to opět připadalo jak předjaří:!!:
Edit: novej Ecák nabýhá a je o mnoho lepší:love: tak jak to dopadne ale myslím že teplo vyjde jako vždy a o sníh přijdem..

I předpověď tady na In počasí vypadá bledě, to vypadá jak schody do nebe
F4
Avatar
109
# 25.01.2021, 07:23

aura33
No srážky jsou potřeba stále, i teď. Půda začíná být promočená i do větší hloubky a další srážky se dostávají níž a níž, navíc pokud sem tam napadne trocha sněhu. Sucho je stále velké a proto se každý mm, který se vsákne a hned nevypaří, hodí. A o Pradym jste to řekl dobře. Sněhu mu napadlo hodně a už 3-4 týdny má souvislou pokrývku a ne a ne to stačit. Opravdu, kdo chce víc, nemá nic. Přitom zrovna na Vysočině jsou srážkové poměry bezvadné. Mně tu vytýkal remcání a doporučoval stěhování a přitom poslední dobou remcá taky, což mě udivuje. Ano, Krušné a Šumava budou mít v úterý pár cm nového. My pod horami možná do 2 mm srážek (i to je dobré) a ve čtvrtek to vypadá na výraznější srážky a zprvu sněhové, které projdou celou zemí, jelikož bude fronta výrazná a mohlo by slušně napršet/nasněžit.

376
# 25.01.2021, 08:13

Jak uz jsem tu vecer psal i uzivatel Palma, to nahle zruseni otepleni bylo u GFS nejakou chybou..ktera za posledni tyden, dva nebyla prvni..
Uplne to vypadalo, ze jim tam skocil nejaky vedlejsi ansámbl a ne hlavni beh..avsak teploty dole u mista pozorovani zustaly z hlavniho vystupu..
Me to podle mapy davalo na ct-patek jen kolem nuly, ale u meho mista pozorovani v popisku dole bylo +6..
Koukal jsem jeste vecer na Nory, i ted rano, ti tam tuhle anomalii vubec nemeli...Jejich predpoved dal sedela a sedi s teplejsi variantou..
Otepleni ct, patek, vikend ochlazeni, i pondeli, od uterka dalsi otepleni...
Klasicka sinusoida Atlantiku, s teplymi JZ vpady a chladnejsimi od SZ...
Horske polohy nad 900-1000m kvanta snehu, dolejc holt stridani deste a snehu, pricemz ty destove uhrny budou vyssi nez to ve snehu..

15
# 25.01.2021, 08:14

U nás napadlo krásných 5-7 cm mokrého těžkého sněhu, který prakticky okamžitě slehl na 3-5 cm. Po rozpuštění pěkných a dosti překvapivých 8 mm vody. Už to pěkně mizí, po ránu jsme byli s Karlovem nejteplejší v republice, nyní už vyčníváme sami...

376
# 25.01.2021, 10:08

Nadherny zimni, mrazivy den dnes tady..
Slunicko uz brzy vystrida oblacnost od Z a kdyz bude trocha stesti i dnes nejaka ta snehova vlocka bude..

Od Z se uz nasouva oblacnost..
Aktualne tady..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.