Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a po chladnějším ránu odpoledne často přes 20 °C

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2008/2009

1
# 24.10.2008, 19:09

podla myforecast ma byt 2.11. najviac 11 stupnov a zmiesane zrazky:prsi: :snih:, a to byvam na J Slovenska

1
# 24.10.2008, 19:12

fuu, ale foreca naozaj predpoveda tych 18 stupnov na 2.11

0
# 24.10.2008, 20:09

nemyslim si ze bude na prelome okotbra a novembra snezit ale tiez si nemyslim ze bude 20°C odhadoval by som to na takych 8-12°C inak u nas v malackach dnes minimalne 0,1°C a maximalne 11,1°C ako keby aj tych 20 bolo tak to jedine v hu v ba by mohlo byt tak 18-19 a u nas v malckach,okoli piestan okolo 17 ale sam tomu newerim skorej okolo tych 10 tipujem

Anonymní
Avatar
# 24.10.2008, 21:14

hahaha. Aj meteo.tym.sk dnes vyvrátil spravu o snezeni a potvrdil vyhliadky na zatial teple dni :)

Anonymní
Avatar
# 24.10.2008, 23:42

Konec října ochlazení citelnější,
listopad začne výrazným teplem které se kolem 5.11. promění v ochlazení a koncem první dekády první sníh
v půli listopadu oteplení a v druhé půli zpočátku teplo ale postupně zima:snih: :slunce: a na konci inverze.
pěkný ne:!!:

# 25.10.2008, 00:36

Ale prečo by malo kopírovať toto situáciu počas zimy ved ešte aj november je z klim. hľadiska jesenný mesiac a ako sa to celé vyvinie to je ešte záhada snád aj pre matku prírodu takže ja by som sa s tým ešte tak neradoval a nepolemizoval o tom a prikláňam sa skôr k tomu a ktej myšlienkovej vlne že už to čo by malo byť budúci týždeň od pondelka až takmer do štvrtka že to bude mať skôr miernejše ochladenie a yvin a celkový charakter počasia a vtedajšej celkovej povternostnej situácie a potom malo prebehnúť opäť oteplenie ale tiež nie moc výrazné na to by som tak nedával ako že napr. V termíne 2.11 bude až +20st a ešte na to aj silné zrážky alebo aj búrky to už my moc nejde do súvisu a dokopy aby sa aj ked na začiatku novembra no ale zároveň v posledný jesenný mesiac vyskytli búrky ale nakoniec nič z toho nemusí byť a naopak môže byť s toho všetko no ja si nezávisle a skôr si myslím že teraz to bude tak pol napol kedže už aj po dva minulé roky začalo studené relatívne zimné počasie už aj na prelome mesiacov oktobra a novembra dokonca minulý rok už o takomto čase bol niekde aj niaky ten snehový poprašok a náznak zimy ked bola celý deň teplota aj tu u mňa v DK na Orave maximálne do +2 až +3st clz takže nedá sa vylúčiť zatiaľ vcelku nič a teda ani to že prve privítanie a kontakt so snehovom môže tak byť aj po tretí krát po sebe v trochu skoršom období ako je v priemere normálne ale aj tak to podľa mňa nebude mať vplyv na scénar už rysujúcej a rodiacej teda prichádzajúcej zimy 2008/2009 a zimy ktorú ešte ale nikto nemôže a nevie relevantne predpovedať a predpokladať alebo analyzovať takže ja si myslím že na to že je oktober až na druhú a tretiu dekádu je celkom teda vcelku prijateľné počasie a nemyslieť alebo neočakávať od počasia a jeho vývoja na túto zimu tak vynútene aj 1 až takmer dva mesiace dopredu očakávať aká bude celá zima a potom byť z jej nedostavenia sa alebo jej nepreukázania sa v plnej sile môže byť niekto nepoučený z nás a zo svojich skúseností sklamaný všetko to už bude zálažeť ako sa to bude vyvíjať ako hovorili aj iný užívatelia aké bude prúdenie a aj rozloženie tlakových útvarov a vzduchových hmôt v europe konkrétne pre nás v jej strede a na severe v druhej polovici Decembra väčšinnou je to tak ked sú mrazy v nížinách pod vplyvom a spôsobené inverziou teda ked sa teplý vzduch dostane a preniká len do vyšších vrstviev ovzdušia tak vtedy pri takom slabom prúdení a ešte hlavne pri rozrušení hmiel v prízemnej vrstve znamená teplé a suché počasie teda ak to rozrušenie nevzniklo vplyvom prechodu frontov najmä tých oceánskych a pri západnom až juhozápadnom prúdení ale nie vždy to je bezpedmienečne tak a teda to tak vždy nemusí byť a ja si ani len netrúfnem odhadnúť čo nás bude čakať budúci týždeň iste má každý koho to zaujíma tak ako mňa a teda aj ja mám a môžem mať zatiaľ predbežnú predtuchu a ale hlavne len názor a svoju vysnenú predstavu no aj napriek tomu týmto skeptickým predbežným záverom toho čo nás v budúcom týždni a najmä na jeho začiatku čaká hovorím a dovolím si povedať y myslím si že aj napriek tomu všetkému príjemnému aj menej priaznivému tiež nie pre každého netreba byť pesimistom ale stále optimistom a aj ked si to odporuje tak popri tom aj realistom zároveň, tak fakt viac tu toho teraz nevytiahneme musíme byť v každom prípade trpezlivý a zniesť aj menej nám vyhovujúce počasie a teploty a to nám možno prinesie aj napirek zdaivo skeptickým a veľmi odlišným a neistým a navzájom si odporujúcim a rozporuplným prognozam tohto nastávajúceho ročného obdobia a počasia ako takého a teda tej pre dovolím si povedať pre väčšinu z nás čitateľov negatívnej dnešnej poveternostnej situácii dúfajme a verme aj napriek týmto okolnostiam v pozitívny začiatok aj priebeh zimy možno už aj v priebehu budúceho ťýždňa tak dovidenia. Ale ja som aj tak len obyčajný človek a aj moje priania sa nemusia vyplniť príroda a počasie je vec presná a nevyspytateľná aj som ešet v nezabehnutých koľajoch možno mojej budúcej profesie ktorej sa chcem venovať ale ešte som len chlapec v cezpubertálonom veku a obdobý alebo vo veku mladšej až strednej adolescencie a chodím teda len pred viac ako rokom len strednú školu do 2.ročníka na odbor obchod a podnikanie a mám len 17 a to ešte až na konci Novembra takže moje chyby, omyly a nepresné alebo zväličené až nadnesené alebo skreslené údaje a moje znalosti a informácie teda vedomosti ktoré som len do nedávna nadobudol a one sa obohatil berte prosím kvôli predídeniu nepríjemnosti a aj kvôli iným okolnostiam hovorím ešte raz prosím berte s dostatočnou rezervou tak dovidenia. Sú to len moje osobné myšlienky a priania ktoré tu hlásim a nemusia odpovedať skutočnosti a realite teda pravde sú len moje osobné názory zistenia tvrdenia ktorých sa držím ja a nemusia odpovedať skutočnosti za dlhé a komplikované čítanie dakujem a aj za dodatočné a záverečné pochopenie a vzájomné porozumenie chcem byť solidárny ku všetkým a pristupovať k veci s chladnou hlavou a je len na vás či sa my to darí alebo už aj podarilo nech je medzi nami všade na vôkol harmonia, priateľská láska, pochopenie, úcta, cnosť a solidarita medzi namy ešte raz dovidenia s pozdravom Juraj Jančula z Dolného Kubína Orava!

531
# 25.10.2008, 01:04

parappa
Pěkný,úplná slohovka:) ;-) Máš pravdu ale zima 2006 byla studená a bohatá na sníh už od konce října,takže je možné úplně vše.

Anonymní
Avatar
# 25.10.2008, 07:31

Si bude velký rozdíl mezi moravou a čechy taky se potom asi oteplí. No je dobré, že u nás sněžit ještě nebude. Mohlo by začít sněžit tak okolo 20. listopadu.

Anonymní
Avatar
# 25.10.2008, 11:09

Krásně to tu řešíte, Stračně chci moc zimu, ale nebude. Bílé vánoce nepotřebuju neslavíme je :(... Ale sníh zimu tu chci. Takže klidně si koukejte na předpověd pocasi kde chcete, ale jedno je jiste jdete se podivat ven a mrkněte kolik ma byt. 9 stupnu jasny a je pod nulou hehe sranda. Prostě se uvidi co bude. Meteorologum neverim vubec.

Anonymní
Avatar
# 25.10.2008, 11:46

Anom.tak jestli bydlis na Aljasce tak asi jj,ale jinak pocasi nredpovidaji meteorologove ale pocitace urceny k tomu,meteo.to uz jenom sdeluji lidem.

Anonymní
Avatar
# 25.10.2008, 13:30

pristi vikend az +15

49
# 25.10.2008, 14:46

jaj tohle je disksue furt o tom samym ;-) :cool: vy by ste snad všici chtěli aby sněřilo už rovnou v srpnu né?? :!!: bože... až to příde tak to příde :snih:

Anonymní
Avatar
# 25.10.2008, 15:52

pristi vikend az +15

Anonymní
Avatar
# 25.10.2008, 16:31

co trepete o snehu, bude teplo a hotovo :) na sneh si este pockame

# 25.10.2008, 18:32

Teplé počasie vydrží najbližší celý týždeň, žiaden sneh nebude, ako to niektorí nemenovaní hovorili dokola ako mlynčeky na mäso. Pod 10C na juhu nebude!

# 25.10.2008, 18:42

Meteoexpres sss Košice AJ VSETKYCH!!!
Vo štvrtok v BA Freemeteo hlási búrky! Celý týždeň bude 16st., v Budapešti až 20st.!!!

19
# 25.10.2008, 18:48

ano sníh asi nebude ale 20°C taky určitě nebude a už určitě nebudou bouřky lol

# 25.10.2008, 18:57

iwag
20st. nebude, ale slabá bourka se v okolí Bratislavy múže vyskytnout. Pro Cesko se zitra a v pondelí hlási teplo, od stredy se u vás hlási snežení, daj si www.freemeteo.com a klikni na 7-denní predpoved pro Prahu, a uvidíš, že se bude hlásit déšt se snehem.

19
# 25.10.2008, 19:03

vím díval jsem se ale já jsem od Brna a tam hlásí kolem 10°C

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.