Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Další tlaková níže 3.1. až 6.1.2021

# 04.01.2021, 17:28

JUGOCV
Tady z toho mrholí, tohle sníh nebude;-)

8
# 04.01.2021, 17:33

vojta-černošice
S těmi nížemi to není jen tak, že jdou z jižních směrů a že to nasype hromadu sněhu. Když se octneš převážně na přední straně tak z toho sněžení nekouká. Pokud na zadní straně, tak z toho může sněžit. A protože teď nejsme na zadní straně (snad západ ČR) tak je jak je. Toto nynější počasí na nic má na svědomí TV nad Ruskem. Je vytažená hodně na západ a níže od jihu nemají vlastně kde jít. Vytvoří se, hned všude okolo VT, takže se posune tak nějak nad střední Evropu. A tam postupně zanikne.

A aby toho nebylo málo, tak z důvodu GO se hranice sněžení při teplotně průměrné zimě posunula do cca 450 m.n.m.

379
# 04.01.2021, 17:33

kuba
No ono se to bude tvorit za pochodu, jelikoz to rozhrani teplotni..
Tady verim, ze pokud v noci neco bude, bude to ve snehu..
U vas to bude asi na hrane...:prsi::snih:

76
# 04.01.2021, 17:38

Jakou nejspolehlivější aplikaci doporučujeme na androidu sledování počasí? Rady, tipy, zkušenosti ?

# 04.01.2021, 17:40

Aidamko
Já to myslel spíš oheldně výhledů na sníh, nám tu téměř nic napadnout nemá (pro srážky se to na následujících pár dní dá ale říci také), jinak s tím prosincem, když porovnám srážky z prosince 2020 v Brně a Praze, tak byl v Brně jednoznačně deštivější, úplnej východ Moravy si dokonce střihnul povodňové stupně, celkově v republice ale prosinec zrovna srážkově dobrej nebyl. A soudit podle nějaké celoroční předpovědi, že Moravu čeká suchý rok je naprostá blbost, na jaře se taky kecalo, že naši republiku zasáhne nejhorší sucho za posl. 500 let a ve výsledku dorazilo celkem teplotně i srážkově obstojné léto. Jestli z něčeho ta předpověď vychází, tak z toho, že byl loňský rok na Moravě velmi deštivý, na to ale člověk nemusí být odborník, tohle si dokáže domyslet i laik.

96
# 04.01.2021, 18:01

Tak teploty nám drží stále pod nulou. S dneškem jsme na 20 ledových dnech a sníh na kterém se dají provozovat zimní sporty také už je. Dnes to vypadá, že dostaneme opět z jižního směru pár cm sněhu. Jenže pořád tomu něco chybí. Nejnižší teplota zatím jen -7,1°C s vrstvou sněhu do 12 až 15cm. Přijde taky něco od severu, severozápadu?

F4
Avatar
109
# 04.01.2021, 18:12

Tak Aladin zase kreslí kraviny, konkrétně mrholení/srážky zesilující od půlnoci až do rána a nějakých 6 mm. Dnes nekreslil prakticky nic a spadly 2 a něco, náhodička? Srážky za Prahou jdou dobrým směrem od JV. Je mi fuk, jestli to bude silnější mrholení nebo sníh, ale hlavně, ať to dorazí. Teploty už 3. den po sobě nad očekáváním Aladina (o 1 až 2°C).

ROFA
Od S/SZ ať raději nic nechodí, to už tu dole nespadne vůbec nic, aktuální směry mi vyhovují ale i tak toho nespadne kdo ví jak. A čtvrteční vlna taky bude hamižná.

Aidamko
Tak, že Vysočina by si nepřišla na své, si snad nemyslel téměř nikdo. Já tu ale jako jeden z mála soucítím (ze své zkušenosti) s každým, komu se srážky vyhýbají. I když, pravda, Vysočina není úplně dobrým příkladem po loňském povodňovém roce.

238
# 04.01.2021, 18:32

Tak GFS i Aladin celkem pěkný, ještě uvidíme co na to Ecák večer.
Jo kdyby spadlo aspoň těch 10cm tak by to byla paráda vzhledem k tomu, že se má pak minimálně na 1-2 týdny výrazněji ochladit.

76
# 04.01.2021, 18:34

Prady
Přál bych si aspoň 10 cm...ale to je asi nemožný..🙄

2673
# 04.01.2021, 18:48

Prady
Ale zaráží mě ten Icon EU, proč jenom 3 cm wtf:!!::snih: prý je to nejpřesnější model pro střední Evropu tak nevím, tohle mi smrdí propadákem:( a v Praze má být sněhu jako u nás, to je divné to asi není nejpřesnější model Aladinovi věřím teda víc:)

Icon EU výška sněhu 7.1.2021 10:00
96
# 04.01.2021, 18:51

F4
Už hezky chumelí, ale jak píšu. Víc jak pár cm z toho od jihu nikdy nebude. Je prakticky bezvětří. Od severozápadu s pořádným profukem by toho mohlo být podstatně více i pro Klášterec. Klášterec ještě zdaleka není ve srážkovém stínu KH.

386
# 04.01.2021, 18:55

Tutugon
Jsem si ten obrázek od Vás zvětšil, a nevím, na co si stěžujete..;-)

2673
# 04.01.2021, 19:05

palma
Jo 3m tak to by bylo fakt něco:D:cool: no ale má nejmíň ze všech modelů, takže asi ještě přidá ale podle mě z toho bude zlatá střední cesta tedy 5cm místo 10 což vidím jako reálné:)

386
# 04.01.2021, 19:16

Tutugon
Ono je blbé že je neustále (u nás třeba) nad nulou, jinak už tu bylo k 10 cm sněhu, no v týdnu to zatím máme dopracovat v noci na -5 a přes den kolem nuly, což by šlo, pak by něco mohlo napadat a vydržet.. ale dává nám to za pět dní dohromady jen 7mm a to ještě s velkým otazníkem, tak holt bude holomráz..už mi s toho hrabe, tak si dělám aspoň srandu, 3 metry, tak to by byl lockdown až do jara..:D

238
# 04.01.2021, 19:16

Tutugon
Hele já co sleduju ICON poslední dobou, tak mi fakt přijde dost mimo. Jak říkám...nejvíc mi přijde v tomhle mimo GEM a následuje ho hned ICON. Těmhle frontálním pásmům věřím nejvíc skrze GFS a ECMWF, Aladin dává dost podobně, jen je víc lokálně zaměřenej.

379
# 04.01.2021, 19:18

Podle GFS by jsme tu do zitra do vecera meli mit 8cm noveho snehu, do stredecniho vecera 15 cm..
Tak tomu neverim ani nahodou..

9
# 04.01.2021, 19:27

První jednodenní srážky srážky nad 10 mm jsme loni měli někdy v srpnu. Letos to vypadá na stejný trend... vše se vyhýbá přes východ ČR. Tohle je zajímavý jev. Copak za tím asi je?

# 04.01.2021, 19:46

Venku začalo lehce sněžit, na radaru ani flek, že by se otočil vítr a návětří jede?

# 04.01.2021, 21:05

Už hodinu silně sněží a i při +1stupni se sníh drží a už je zase všude bílo. Na radaru pouze ty nejslabší odrazy, ze kterých obvikle vůbec nesneží a ted je to, jak kdyby tu byly zelené odrazy

32
# 04.01.2021, 21:43

palma
Jo, klasika. Když mrzne, tak je sucho a srážky jsou, když je těsně nad nulou. Tady byla nějaká na pohled hezká sněhová (max 1 cm) pokrývka za tuto zimu dvakrát, ale v podstatě hned následující den pokaždé roztála. Za mě zima zatím již klasickej propadák, i když teď je počasí na toto období normální. Chtělo by to ale také trochu víc :slunce: Teď je tak slabé, že by snad nikomu ani nemuselo vadit ;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.