Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě slunečno a kromě východu často větrno

Diskuse o počasí Další tlaková níže 3.1. až 6.1.2021

50
# 03.01.2021, 13:00

Nejenom teplejší zimy, ale i smůla, vypadá to, že sever Německa bude mít plošně kolem 20cm, kde je nadmořská výška asi 50-100m.n.m., protože se tam zastaví TN... Předtím Milán, teď Berlín... sněhu se zadaří občas i v nížinách, ale mimo ČR...

No nevím... možná je to blbost, má to tam asi jen ICON-EU...

# 03.01.2021, 13:07

Je to pořád stejná písnička. Oproti včerejsim výstupum všechny modely oteplaly o cca 1 stupeň, včetně chmu na příští víkend a srážky zkrouhly. Kam to asi pak směřuje? Doprdele. Jako vždy.

50
# 03.01.2021, 13:12

deštník
Tak nějak a bude si těžké zvyknout na takové ošklivé zimy, kdy je bláto, déšť, inverze nebo teplo a slunce bez mrazu a sněhu. A ještě k tomu ty modely fungují na principu hory doly, sliby a pak škrt, asi jako v politice. Tvůrci modelů to udělali jako záměr, aby to "nadšence" do počasí více lákalo se na ně dívat a uvěřit těm pohádkám...

53
# 03.01.2021, 13:14

sněhomagor
No trochu veselejší náladu to chce, pravda. Včera, aby se neřeklo, tak jsme byly na výletě a celou dobu jsem myslel v pesimistickém tónu. Ujede nám bus, začne pršet, nemáme čas, to zase bude vejvar apod... Chce to trochu to počasí oddělit od normálního života.. Nebo mě snad začnou krachovat i vztahy? Jejda, neberu, zájem nemáme. No, takže usměv a směle a s chutí do života. Díky bohu že nemohu pít alkohol, to bych byl celebrita s takovou.

No uvidíme co to počasí nám nakonec vyvede, buď bude hezká zima, nebo nic. Na tom webu ruským zvaný Sputnik furt píšou o krutých mrazech, ale taky tam psali prý o výbuchu supervulkánu v Yellowstonu, akorát to píší každý rok takhle kolem nového roku. Tak jsem zvědav zda se jim to po těch 50 pokusech vyplní.

# 03.01.2021, 13:26

No nic . Na modely nema cenu koukat . Budu sledovat jen to , co mi ukazuje aktualne meteostanice + aktualni radarove data . Az bude venku stabilne -C° a srazky budou blizko a budou mit spravny smer , tak teprve zpozornim . A to se budu jeste modlit ,aby se nejednalo o falesne odrazy 😁😁😁.

148
# 03.01.2021, 13:28

Aidamko
jak už jsi tu psal nebude rozhodnuto do poslední chvíle.... takže bych byl v klidu zatím

VHK
Avatar
30
# 03.01.2021, 13:41

Aidamko
Vy tady resite zase situaci za 14 dni, jste z toho pocasi asi dost zbllej za ty roky pozorovani tipuju🤣furt to menite... Nechme se prekvapit nejak bude, ale krasny zimy se spoustou snehu a mrazu v kuse aspon 3 tydny jsou davno pryc,to si rekneme na rovinu a vy na jizni morave jste na tom do budoucna jedni z nejhure polozenych mist pro peknou zimu, to jsi pripustte,to ovsem neznamena ze jednou za 10 let nemuze prijit nejake pekna tydenni epizodka🤣🤣😉:snih:

# 03.01.2021, 13:48

U nás na jižní Moravě nás zatím nějaký TN a sněžení nemusí vůbec vzrusovat. Aktuálně mne to ukazuje +7,1:D a jestli teda nakonec se nějaká ta TN povede, problém bude tady jako vždy teplota.

53
# 03.01.2021, 13:51

VHK
Jojo, no ale máte pravdu, ta týdenní epizoda by klidně přijít mohla. V této době se klidně něco ukázat může, ale jestli a kde to nevíme. Jinak na sobotu z 26cm nám to maluje 4, no tady začíná vypadat zle, ale uvidíme, nejsme geniální.

Ta středa se tam taky vynořila jen tak. Uvidíme.

110
# 03.01.2021, 14:13

Pokud vezmu v potaz, že tohleto je svým způsobem chladné nastavení zimy + bylo letos "sluneční minimum", tak co bude za pár let? Asi bude nejvyšší čas prodat akcie lyžařských areálů.;-)

238
# 03.01.2021, 14:21

Dneska máme vyloženě chutný lednový počasí.... +0,8°C a vytrvalé mrholení. Půda je sice fest promrzlá, ale vrchní vrstvička už je díky tomu rozmočená, což je opět škoda pro případné sněžení (pokud vůbec nějaké dorazí během týdne).

53
# 03.01.2021, 14:34

ludvicek
Docela kuriózní je, že nejchladnější zimy, pokud má to sluneční minumum nějaký vliv, přichází, vždy až po dovršení minima, tedy v těch prvních letech, kdy aktivita pomalu roste. Letos na to vliv není, ale pokud si vzpomeneme na zimy 2008-13, tam vliv nějaký patrně byl, ale to nevíme.

# 03.01.2021, 14:43

Prady
Já myslím, že si nemusíš stěžovat. My tady na Morave máme 7 nad nulou už přes tyden. A pokud vím, tak se na vysočině už leckde na rybnících bruslí, několik týdnu tam máte aspoň namrazou obalenou přírodu plus nespočet ledových dnů. U mě za celou zimu ještě nebyl ANI JEDEN! ledový den.

73
# 03.01.2021, 15:00

deštník
Na Moravě není týden v kuse 7°C, v moravských úvalech byla nízká oblačnost/mlha a maximání teploty kolem 0°C.

# 03.01.2021, 15:08

spurdo
Tak to poopravim. Nemusíš mě chytat za slovo:D V me lokalite. Jinak globálně Morava je nejteplejší v letošní zimě. U mě ani jeden ledový den.

379
# 03.01.2021, 15:25

Dnes courani na trochu bizarnim, z pohledu kriminalistiky hodne znamem miste..
Pohádka na Šumavě, kde sveho času pobýval zločinec Roubal. Udajne prave zde skoncilo nekolik jeho obětí, nikdy se vsak nenašly ostatky.. Pravdepodobne dal Roubal pry sežrat těla obětí svým prasatům..
800mnm, nějakych 8cm sněhu, ale zimní atmošku už to udělá pěknou...

110
# 03.01.2021, 15:29

deštník
Jo a když už ledový den, tak s maximem jen lehce pod nulou a minimum kolem mínus pěti. Tedy s průměrnou teplotou jen kolem mínus dvou. Až bude maximum mínus 5, to bude "ledový" den.

# 03.01.2021, 15:36

ludvicek
swan1
Já bych rekl že to je tak 12 cm toho snehu

238
# 03.01.2021, 16:02

deštník
Tohle ale nelze srovnávat. Nemůžeš chtít stejnou zimu v Brně i na Vysočině v 600-700m.n.m. , to by prostě nebylo fér. Já se ve svým životě obětoval, když jsem se z Prahy přestěhoval na 120km daleko na vesnici, opustil jsem komfort velkýho města s tím, že budu mít k dispozici přírodu a v zimě snad i nějakej pořádnej sníh. Realita je taková, že za 2 roky na Vysočině jsem zažil maximum 9cm sněhu v listopadu 2019.

Ber to tak, že lidi ve městech jako Brno nebo Ostrava si nemůžou zasloužit zimu jako je na horách nebo na Vysočině ...oni mají komfort velkých měst, my naproti tomu tohle nemáme, ale zas bysme měli mít i to, proč tu někteří lidi bydlí - přírodu a v zimě slušnější zimu.
Možná jsme měli nějaké ledové dny, chladněji, ale k čemu to je když není sníh? Ta pěkná námraza by se taky dala napočítat na prstech jedné, max obou rukou ...jinak je to pořád šeď, mlha a teplota kolem nuly. To už raději těch 7°C než chodit venku kde není sníh, mrholí, fouká, je mlha a teplota 1°C.

9
# 03.01.2021, 16:04

Numerické modely jsou fajn, jenže ne zrovna v počasí protože neumí operovat se stochastickými jevy. Takže výpočet srážek pro více jak 2 - 3 dny můžete zahodit a je vůbec nesmysl z nich cokoliv vyvozovat. A je nesmysl je vůbec pouštět. Tak to je a tak to bude. Navíc specifická orografie Evropy tomu moc pomáhá. Zkuste si udělat statistiku úspěšnosti srážek pro TN a vyjde vám hrozně malé číslo, které se možná bude časem zvětšovat ale podle mě bude stále tak pod 20 procenty. Takže 4 z 5 našich diskuzí je a bude zbytečných, pokud tedy nechcete neustále zkoušet štěstí, že zrovna tahle TN je výherní.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.