Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Vánoce 2020 - počasí

386
# 10.12.2020, 16:49

kuba
Tak to taky beru, a vy to tak berte od ostatních, a nebude to schizofrenní situace.:cool:

386
# 10.12.2020, 17:23

Jo, ještě se tu někdo zajímal o tom, jak to má být v Rusku, jaké mám zprávy.. obdržel jsem tento odkaz..
https://expert.ru/2020/10/2/prognoz-pogodyi-na-nov...

Vesměs tepleji než obvykle , Moskva, Petrohrad, velmi nad průměrem, tak nevím, odkud by zima měla dorazila k nám...A na tom Taymiru je taky o deset až patnáct stupňů tepleji než jindy, mlhy, ledoborce udržují volnou severní cestu, známej doma, v zimě nepracuje v terénu..

109
# 10.12.2020, 18:05

palma
Hezký, opravdový bukvy:D.

No tak mráz z Kremlu už nepřichází, no.;-)

182
# 10.12.2020, 18:10

To chci vidět ten sníh na Vánoce ... moc tomu nevěřím. To spíš budou holomrazy nežli závěje se sněhem.

386
# 10.12.2020, 18:11

ludvicek
Jo, mám sever ošéfovanej, v Brandonu v Kanadě žije brácha mojí ženy.. zatím jsme tam byly jednou, a to v létě, v zimě bych si to nelajznul, to mne neláká..:D

109
# 10.12.2020, 18:40

palma
Tak léto tam může být pěkný, ale kolega tam byl koncem dubna severně od Montreálu na nějakým servisu. Tady pomalu kvetly šeříky a tam dle jeho slov "vyrážely první sněženky". Pro mě děs.:led::snih:

22
# 10.12.2020, 19:02

No prostě na bílé vánoce můžeme zapomenout, bude mlha,déšť nebo možná :slunce::vitr: a 10 stupňů,jako obvykle:(ono to moc nevypadá na mraz:led:natož na :snih::(

2673
# 10.12.2020, 20:04

Zachar
No asi budeme muset na to zapomenout:zz: ve zprávách sice Míková říkala že i na Vysočině může být na Štědrý den sníh ale pozor jen podle optimistické předpovědi jinak to spíš vypadá na obyčejné nudné počasí bez sněhu tedy jako loni, předloni, předpředloni atd, přes den má být 7°C v noci kolem 0:!!:

# 10.12.2020, 20:13

Nejhorší je, že na horách toho sněhu, taky moc není.:!!: Což v tuhle dobu, by už tam sníh ležet mohl. A dalo by se alespoň běžkovat,či jiné zimní aktivity.

# 10.12.2020, 20:55

Dnes a vcera skvela denni amplituda. Ranni minima +4,5°C a max. +5°C.:D Ve 14h uplna tma a nekonecny humus bude pokracovat az do nevidim. Presne tenhle typ nechutny pseudozimy nenavidim. Na obloze seda kase, teploty se nehejbaj a bezvetri. Do Vanoc je teda presne 14dnu. V meteorologii silene dlouha doba, ale co by se musela zasadniho stat, aby se prekopala synoptika? Na obzoru neni nic. Ani GFS ani ECMWF nic nenabizi. Evropsky model se porad snazi nacpat nizi nad Balt, ale druhej den ji ma zase nekde kolem VB, jako by tam byla naka neviditelna zed. Vysoky tlak ma zase nad JV Evropu, cili z toho kouka jen J nebo JV. Mozna bychom byli jeste radi alespon za nakou inverzni namrazu.:!!: Uz si teda troufam tvrdit, ze tady v nizinach bude 24.12. tak nejak podobne jako dnes. Kdyby alespon obcas nasnezilo a zase to roztalo, jinak se z toho na jare poserem, nebude zadna voda. A letosni srazkova hody na casti republiky se urcite opakovat nebudou.

2673
# 10.12.2020, 21:26

godlike
No je to humus kdyby radši slunce než ta hrozná tma, mlha a blátivo tohle jestli bude o Vánocích tak potěš koště:!!: zimy jakoby vymřely je to něco mezi podzimem a jarem měl by se dát nový název tohodle období..., něco ve smyslu pozdní, chladivý podzim;-)

386
# 10.12.2020, 22:04

Tutugon
Dávám potřetí k dobru, prodloužit jaro, léto podzim, vždy o jeden měsíc, a je to! Dát v EU prohlasovat... a dopadne to jako z letním a zimním časem, rozhodnuto, skutek nikde..:D

238
# 10.12.2020, 22:55

Tutugon
Já tomu říkám "zažíváme půlroční podzim" ...hnüs.

7
# 10.12.2020, 23:28

Jen vytrvat. V dubnu bude jistě mrznout každý den. Jako letos. A v květnu taktéž. To už je takový dnešní kolorit. Přece nebude mrznout, když jsou nejdelší noci. Poslední dobou mrzne, až když jsou noci nejkratší. Stejně je zvláštní, že se poslední dobou, od listopadu do konce března, nevyskytne ani jeden silnější mrazivý profuk. A to jsem si loni říkal,že už to horší ani být nemůže a hele - může.

386
# 11.12.2020, 07:24

Aktuálně nad nulou +1,5, přes den má být do +4, do Vánoc s malými výkyvy to samé, tak si jdu zase lehnout...je tma, šedo, slušný člověk nevstává, budu tedy slušný..:D

0
# 11.12.2020, 07:49

Ahoj, včera to konečně u nás vypadalo zimně,po velicé dlouhé době, ledový den a v poledne i večer slabě sněžilo :snih:, vše bylo pěkně obalené. Bohužel už dnes ráno +1 °C a slézá to pryč . Navíc ty výhledy , to je zase něco eurozima :(:oblak:

https://lukkom.rajce.idnes.cz/17090126/

F4
Avatar
109
# 11.12.2020, 07:58

Nevím, co tu všichni máte s tmou. Tma je dejme tomu od půl páté odpoledne do půl osmé ráno. Ve 2 odpoledne rozhodně tma není a to ani, když je zataženo. Pořád lepší než vstát v půl osmé s 2,5 hodinami slunce na obloze a dalších skoro 14 hodin by nás ještě čekalo včetně vedra, to je teprve humus. Ale už i toto už začíná být monotónní a nudné, to je fakt. Chce to systémy se srážkami od Z nebo když už inverzi, tak mrazivou, aby byly aspoň ledové dny - to je pro mě taky zima. Zimní den = buď ledový den, nebo den se sněhovou pokrývkou, nebo den s námrazou.

272
# 11.12.2020, 08:39

F4
Tady je mlha jako mlíko a pořád mrzne, včera sice krásně nasněžilo, ale předtím mrholilo, takže se toho na ještě teplé zemi moc neudrželo, ale zimní adventní atmosféra dokonalá, střechy stromy obalené cca. 3-4 cm sněhu, už 3. týden se nedá kvůli mrazu, sněhu nebo větru nic pořádně s půdou dělat, co bychom za trochu toho slunce a teplot nad +5 dali.

69
# 11.12.2020, 08:40

Tady taky konečně připomínka toho že máme prosinec - v noci pocukrováno 2-3 cm sněhu, stále drobně sněží a teplota -1,5°C, na hory je to sice bída, ale ke štěstí to momentálně stačí :D

109
# 11.12.2020, 09:11

mira1
To je přesně ono. Mám pořád v živé paměti ten záhon zmrzlých sazenic paprik dne 22. 5. 2020 tedy tzv. bezpečně po zmrzlých. Od příštího roku posouvám vše až na 1. 6. 2020, to už snad nezmrzne.

Jinak v Brně to stoupá nad nulu po včerejším téměř ledovém dni a abych odpověděl na diskusní otázku - když není zima ani v Rusku, jak píše kolega Palma, co byste čekali z ruského pohledu na "на западе".;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.