Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Vánoce 2020 - počasí

167
# 07.12.2020, 07:45

Tak GFS už druhý výstup dává po 20. Prosinci silné ochlazení od severu až severovýchodu i se sněžením tak na tom možná něco bude :snih: Bylo by to hezké kdyby těsně před Vánoci napadl sníh a byly mrazy :led::snih:;-)

384
# 07.12.2020, 08:19

kuba
Já to miluju, když sem dáváte s tím mrkajícím smajlíkem tyhle prognózy na dva týdny dopředu, to už jsem tu viděl jednu prognózu s tím, že rozhodne datum 10.12. chápu, že posun o deset dní je nutný, takže 20.12. očekávám další povětrnostní mapku, s tím, že to přijde 1.1.2021, ..;-) Záleží i na tom, jakou mapku člověk zkopíruje..

ještě novější výstup..
53
# 07.12.2020, 08:45

kuba
Výstup spravnej, ale nevyjde to;-)

167
# 07.12.2020, 09:11

palma
Alespoň je ve výhledu nějaká změna, ikdyz je to až na konci a nejspíš to nevyjde ale alespoň pro zajímavost to sem dám, jestli se vám ty mapky nelíbí tak na ně koukat nemusíte :)
Aidamko
Nevyjde to nejspíš ale nějaké ochlazení by přijít kolem Vánoc mohlo , sám jste to nedávno psal

22
# 07.12.2020, 09:16

Aidamko
Vy už tu radši mlčte:!!: nejdříve jste nás všechny krmil prakticky 100% šanci na dobrou zimu a teď tu každou možnost zimního vpádu haníte,sám víte tak leda velké kulové,zatím bude minimálně týden poměrně teplo, tak je docela dobrá šance že by se to za ty dva týdny mohlo obrátit.Ja tomu šanci dávám proč ne.:snih::snih::snih::snih::snih:

# 07.12.2020, 09:37

Tipnu :slunce: a :vitr:Teploty ve všech polohách kladné

53
# 07.12.2020, 09:55

Zachar
Zase klid. U všeho jsem psal možnost. Ja nevím, ale takové mrazy bejsou moc možné. Když se podíváte, tak Ural má anonalii jak prase, leda od arktidy.

Každý pád nehanim, to není pravda, ale raději si nechám prostor na to, ze to nevyjde. Tak jak mě to radil palma. Říkám, že pravá zima dorazí na konci Prosince a pak ledeb a únor budou super, tedy dle mého úsudku. Modely vypadají katastrofálně.

Stejně to dopadne jinak. Počkejme.

F4
Avatar
109
# 07.12.2020, 13:32

Aidamko
Katastrofálně vypadají hlavně srážky. Kdyby tu spadla aspoň dvacetina toho, co teď na jižní straně Alp, tak si můžeme všichni zatleskat a hlavně my ze Z půlky Čech. Já na Vánoce tipuji 8°C a sucho jako obvykle.

384
# 07.12.2020, 13:40

Zachar
He, v tomhle se musím Aidamka zastat, je fakt, že už si nechává manévrovací prostor a píše o tendencích, což beru, to samé se snažím taky vysledovávat, teď třeba ono avizované od Kuby, ochlazení, je to zadlouho, nicméně je tam dvoudenní ochlazení okolo 17 - 20, proč píšu teda čtyři dny? no protože je tam ta situace vidět už o kousek dopředu, když se k ní schyluje a pak i dozadu, když by měla odeznívat, a tak, zcela vyčuraně si tam dělám prostot čtyř dní.. nicméně to vypadá na další vánoční houpačku, dva dni po ránu okolo minus pěti a pak zase nula apod..a to vše s tím, že je to více jak za deset dnů, čili jsem to napsal, ale nepředpokládám, že to takhle přesně dopředu vyjde..nerad bych se zase dočkal toho, že mi bude řečeno, že jsem "pokazil" zimu..:D,

2656
# 07.12.2020, 16:44

Tak to je jako bitka mezi chladem a teplem, jeden výstup studený, druhý teplý a naopak:!!: zrovna kolem Vánoc mám vypozorováno že je ta nejistota 2 krát větší než jindy protože je nervozita až do poslední chvíle;-) ale stejně to bude jak každý rok, sice indexy klesly do záporu ale teplo bude nejspíš i tak, přijde mi že ty indexy nemá cenu sledovat jak říkal Walden;-)

384
# 07.12.2020, 17:25

Tutugon
No jeden index je v záporu a to AO, druhý index, NAO se zatím důsledně drží neutrálu, ale poklesnout by měl, ale nevypadá to na nějakou hitparádu..:cool:

238
# 07.12.2020, 17:40

Když mě hezky poprosíte, tak já to nějak zkusím na ty Vánoce s tím sněhem domluvit 😂:snih:

384
# 07.12.2020, 17:50

Prady
Prosím, Ježíšku Prady, tak jak zvykem jest, mně dej půl metru sněhu bílého, a F4 ať obdrží 3 metry, Ať je konečně spokojen, indexy ať oba spadnou do záporu, aspoň -3, ať Aidamko zaplesá, a těm, kdo nemají rádi sníh, dej po celé Vánoce +25 a ani mráček na obloze..a tím pádem se na in-počasí vrátí i všemi oplakaný DAWE, a vše bude zase v dokonalém souladu..

238
# 07.12.2020, 22:29

palma
Vyřízeno! Na případné reklamace nebude brán zřetel 😂

271
# 08.12.2020, 06:46

Prady
Stačí 25 cm koncem února a dalších 25 koncem března, vše se 14 denní dobou trvanlivosti, do té doby může být třeba jako nyní, jen více slunce a v noci srážek, děkuju.

384
# 08.12.2020, 06:47

Prady
Tak to , joooo,:D, Jinak přikládám screen ranního výstupu ohledně SSW, je tam slušný náznak, na blbém místě..

ranní výstup
53
# 08.12.2020, 07:00

palma
Vlny jsou směr sever, tedy možný rozpad ns 2 víry? Blbé místo to v tuto chvíli není. Vliv na to žádný nemá a nikde jsem to ani nenašel. Bude důležité kde nad kanadskou oblastí bude ta anomálie.

Jinak ty zonaly v minusu to celkem modelům nezlehcuji. Nejdříve měli jít k V/SV a aktuálně jdou k SZ/S/SV.

73
# 08.12.2020, 07:18

palma
Co ta mapka ukazuje?

384
# 08.12.2020, 07:29

Aidamko
Uvidíme, nic jiného se nedá říct, v predikci je dělení víru a zpětné sjednocení, stejně tak opakující se SSW a opětně zanikající, rychlost víru má ve výhledu na dva týdny poklesnout o 10m/s, což asi není na uplný rozpad, a to místo nad Harbinem je obecně považováno za předzvěst ochlazení Kanady a USA, pro Evropu by to mělo být místo pod Grónskem, či alespoň někde nad severní Afrikou, kde byl náznak ještě včera..no, to místo s náznakem oteplení, by se mělo "stěhovat", což se ale asi těžko předvídá, kam a jak a kdy třeba zanikne..Koukal jsem i na nižší hladiny až do 500Hpa, co předpokládá model, bohužel až do Vánoc nikde nic..studeno na severu..tady teplo, je to 14 dní, to je ovšem pravda.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.