Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2020/21?

# 10.12.2020, 10:56

aura33
Ale ten snih zimy 18/19 se tykal jen hor, tady dole bylo velke nic. Ale v porovnani s lonskou zimou, bych i to malo bral. Vlastne se da rict, ze v budoucich letech bude vlastne zazrak, aby takova zima dole v nizinach vubec byla. Par dnu mrazu a k tomu 5cm snehu. :)

2702
# 10.12.2020, 16:11

Guztres
Máte se radovat o 106 že u vás napadl sníh já nevím co se to děje... předpovědi počítaly u nás se sněžením a realita je odlišná je mlha, mrholí a furt 3 stupně vůbec to neklesá, pak se tedy nemůžu divit že nesněží že;-):!!:

# 10.12.2020, 16:14

Tutugon
Zato zase máte alespoň krásné vydatné letní bouřky někdy i s kroupama a pořádnou bleskovou aktivitou. To zase neznáme my

238
# 11.12.2020, 10:56

Malá kapka naděje na změnu počasí?
Zatím to vypadá, že kolem Vánoc by mohlo dojít i k výraznějšímu nástupu stratosferického oteplení (podobně jako v prosinci 2018, dokonce na stejném místě). Dopad SSW samozřejmě nějakou dobu trvá (2-4 týdny), ale je tam naděje, že leden by pak mohl být alespoň trochu zimní....změna proudění a celkový ráz počasí. Stačí si vzpomenout na leden 2019 a první půlku února 2019. Toto období bylo celkem povedené a třeba by došlo konečně i ke změně té dynamiky.

386
# 11.12.2020, 13:34

Jsem myslel, že má být zima, a ono asi jaro, či co..:!!:
p.s. o SSW má během pěti dnů zmizet, tož tak, zatím..

Jaro?
53
# 11.12.2020, 16:05

swan1
kdyz to tady tak zpetne procitam, kolik lidi se tu nechalo tim agresivnim, indexovym ,,nabozenstvim,, jednoho clena tady, tak strhnout..

No to je ale hezké. Koho mi to jen připomíná, že? No tipovat si nemusíme. Achjo klid tady byl a najednou odznova.

386
# 11.12.2020, 17:05

Aidamko
No, nevím, má ještě aktivní účet pod původním nickem, a kdyby si chtěl na stejnou IP adresu udělat druhej, tak ho to sem nepustí, a i ten nejstarší účet není zrušenej, to už by měl tři až čtyři, leda by jel odjinud. nebo z telefonu..atd..nu, uvidíme cobude, ještě si zkusím pro srandu porovnat jeho stavbu vět, mám na to takovej prográmek..:D

386
# 11.12.2020, 17:11

Aidamko
Tak jo, hází mi to tam shody, navíc, opět píše bez diakritiky, což je taky jeden ze znaků, vypadá to na mobil..tablet..pak může mít i víc aktivních účtů..je tam shoda 84%...mi to ukazuje..:cool: Zajímavou shodu mi to hází i na konci vět, místo jedné tečky, používá dvě, tam je shoda skoro 100%;-), porovnejte si to u Waldena a SWAN1, je to tam u obou, ani jsem si toho nevšiml, program ano.. holt ta umělá inteligence, indexy..:D...

182
# 11.12.2020, 17:35

palma

:D :D :D Jj, jaro příjde ... jako již tradičně těsně před Vánocemi. ;-)

# 11.12.2020, 17:41

Tahle zima bude stejně ,,nahovno”, jako ta minulá,

148
# 11.12.2020, 17:47

Aidamko
koukám že straky tu je zase:D

182
# 11.12.2020, 17:49

Jan Diatka

Taky si myslím ...

386
# 11.12.2020, 17:53

Stranik
Jo, soused nasr...j, má už dvacet centimetrů vyrostlý česneky, mě vykvetla kamčatská borůvka, a česnek skáknu zítra zkouknout..tohle je na prd.:(

ota
Avatar
2144
# 11.12.2020, 18:54

Je to hnus tohle počasí pořád kolem 0 nebo lehce v plusu, vlhko a bahno, srážky ale vlastně minimální, no a sluneční svit vlastně ani žádný není. Včerejší 1cm sněhu samozřejmě roztál hned ráno a už je všude zase jen bahno. Snad vyjde aspoň změna na Atlantik, to by bylo počasí o něco živější.

379
# 11.12.2020, 20:56

Dobry vecer.
Pokud se nekomu nelibi, ze propojenost, souvislost indexu AO, NAO s pocasim ve stredni Evrope , vychazi dle overenych vypoctu a porovnani jen asi v 50-60% ,a dale na jih to jeste klesa je to jeho problem...
To jsou overena fakta, snadno dohledatelna.
AO a NAO jsou mnohem smerodatnejsi pro sever mirneho pasu, subarkticke a arkticke oblasti...
Prisel jsem na toto forum diskutovat o pocasi. Tak snad jsem tu spravne?
Jinak souhlasim, ze atlantik by byl aspon nejakou zmenou, i kdyz ne moc do zimy.
Alespon by se neco delo, jen by to chtelo pridat na dynamice, protoze to, co atlantik predvadi cely podzim je pro stredni Evropu aspon z myho pohledu tez celkem nuda


53
# 11.12.2020, 21:07

swan1
To nikdo neříká, ale minule to nedopadlo zrovna vesele.

A zrovna nejlépe to ani tentokrát nezačíná, opět narážka na mě, že tady provozuji agresivní náboženství. waldene, tentokrát prosím bez nějakých narážek, jsou pomalu vánoce a nikdo se tady nechce hádat.

Jinak severněji se nachází tzv. Bazén arktického vzduchu, který se díky indexu AO a NAO vytvořil. Blokuje ho TN, takže směr vpádu je klasika do Evropy. Pokud se tak stane, neříkám, že se tak stane. To se stejně asi nestane.

386
# 11.12.2020, 21:19

Aidamko
Koukal jsem semhle http://www.weatheriscool.com/prod/ztemp_multilevel...
na hladinu 500Hpa, nižší tam není, a celá ta masa rotuje proti směru hodinových ručiček, po 20.12. se to celé posunuje nad Asii, pak nad Kanadu a nad námi to, potvora pořád ukazuje teplý sektor, rozpad nikde a ta anomálie, dle všeho, zanikne, aby se pak patrně zase objevila, vír je zase příliš silný.. jako by ty záležitosti, co do toho mají mluvit, byly slabé..

379
# 11.12.2020, 22:31

Aidamko
No co jsem tu stihl mesic dozadu procist, svedci opravdu o vasi ne uplne velke schopnosti komunikovat s lidmi jinych nazoru, i kdyz podlozenymi fakty, nez mate vy..Ale zda se, ze se to obraci trochu k lepsimu..tak preji pevnou vuli.
A swan 1, to je muj nick tady na foru..
Bude nekde uverejnena ta diplomka, na ktere pracujete? Rad si ji prectu, az bude.
Ta Arktida vypada pekne.. Nicmene jeste minimalne jednou, mozna dvakrat jsou na rade spise USA a Kanada..
V druhe pulce ledna by mohlo dojit mozna i na Evropu..
To je takovy nejpravdepodobnejsi scenar..
Ale kdo vi, ze, jak to bude.. Nikdo...

238
# 11.12.2020, 22:57

DO HAJ*LU UŽ! Co tohle je za předpověď? 🤢
To je ještě horší sajrajt jak loni...
https://www.meteoblue.com/cs/po%C4%8Das%C3%AD/po%C...

Naproti tomu východní pobřeží USA čeká parádní předvánoční sněhová bouře příští týden. Washington, Baltimore, Harrisburg, Philadelphia, New Jersey, New York, Hartford, Boston...tam všude má napadnout 25-50cm sněhu :(
https://www.windy.com/cs/-Nov%C3%BD-sn%C3%ADh-snow...

238
# 11.12.2020, 23:34

Ondráš*
Tohle ti vyhovuje? Vlezlá vlhká teplota lehce nad nulou, bez sněhu, s blátem, občasným mrholením? 😃 Já miluju zimu, ale radši než tohle tak celý prosinec 10-15 stupňů a aspoň polojasno.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.