Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Sníh v ČR a silný vítr na jihu Čech 28.2.2020

F4
Avatar
109
# 25.02.2020, 18:15

Ale víte všichni, jak to s přechodem TN dopadá? Jestli nás přejde jedna za rok, někdy ani to ne, tak je to hodně. Těžko uvěřit tomu, že by v únoru už byla druhá. Tím chci říci, že nejsme třeba na severu Německa či Polska, kudy si to TN štrádují. Podle mě se dráha té TN ještě vychýlí a ve finále nám zbude vichr bez výrazných srážek.

40
# 25.02.2020, 18:16

Neplaste se snehem v nizinach.. Zadna zima uz nebude.. Normalne dubnove nachlista nejaka mokra brecka ktera zahy v teplem sektoru dalsiho front systemu zmizi.. :D To je prece v casnem jaru uplne normalni..

# 25.02.2020, 18:36

F4
Tak letošní únor je zatím jedna velká anomálie, takže už se nebudu divit ničemu, ani že přejde víc než jedna níže za zimu přes naše území.

108
# 25.02.2020, 19:50

U nás bude kulový, jsem v klidu 😁

268
# 25.02.2020, 20:32

U nás dnes ani kapka a už je zase na povrchu oschlo a krásně se hrabalo ořechové listí ponechané přes zimu, pátek už teď tam jsou pro nás nárazy přes 30m/s a hlavně teplota na bodu mrazu a sněžení, což je letos nevídaná kombinace, lesy jsou v naprosto zuboženém stavu, teď po Julince padlo zase určitě aspoň 500 tis. m3 dřeva, zlatej ovocnej sad a zelenina.

238
# 25.02.2020, 20:44

Yurri
U nás situace trochu opačná....dnes po celý den drobně pršelo a vše je stále rozblácené. Na polích se drží louže. Nicméně, situace s lesy je dost podobná....rozsah kůrovce je skoro až katastrofální. V okolí už je minimálně půlka, možná 2/3 lesů komplet rezavých.

# 25.02.2020, 21:00

2Prady. V teto vysce jak ses nema smrk co pohledavat, tady v tech pahorkatinach maji byt smisene lesy. Je to chyba, ze jsou vsude monokulturni smrky. Smrk potrebuje mlhavo, srazky si bere spis z te vzdusne vlhkosti. Vedelo se to i za sociku a po revoluci je uz 30 roku a vsichni se na to vykaslali.:(

40
# 25.02.2020, 21:14

Prubeh dnesni st fronty na jz byl groteska.. Rano 9,5 st C, vecer 9,5st C.. :D
Srazky nemeritelne.. A klasicky, az v tylu fronty ted v prehankach nejake srazky i slusne fici..

# 25.02.2020, 22:26

Jih Moravy opět až +16°C a sotva pár kapek.. Sakra opět se dostáváme do starých kolejí a co nevidět získame staré prvenství v nejsušší oblasti ČR... Tohle je na nic v pátek modely pro nás vše komplet smázly a ráno kolem +5.. Sláva, tak já nevim proč třeba uživatelé z Čech píśou že nám závidí to maximum 5cm, které do 4 hodin tady v Brně roztálo...? Já ani nevím proč si musíme ohledně tohoto závidět?!.....

# 25.02.2020, 22:29

Straky
No tak lepší než mít téměř denodenně víc jak +12 a sotva pár kapek...

146
# 26.02.2020, 06:29

Takto vypadá souhrn srážek za noc na pátek

40
# 26.02.2020, 08:11

palma
Přesně jak píšeš..
Nezlobte se na mě, ale pod pojmem sníh v ČR, zimní počasí, vydatné srážky, chladné proudění a bla, bla.. si opravdu představuju něco úplně jinýho. Vždyť je únor, proboha..
Je to jen mírné ochlazení (ovšem stále denní tepoty bohatě v plusových hodnotách) na dva dny, fakt nic zimního ani bůhvíjak srážkově vydatného, ani extremně větrného. To už můžeme dávat jména každý přeháňce co nám od západu přijde..?
Na druhou stranu, budu rád za každý mm srážek, který v tomhle týdnu spadne.. Únor jako měsíc, ve kterém se v počasí stále něco děje, pokračuje.. Kéž by to tak šlo dál i další měsíce..
Přikládám aktuální predikce na nejbližší dny pro mou oblast, tedy pošumaví, JZ ČR, 530m.n.m.

268
# 26.02.2020, 08:19

Kokos342
Takže u nás zase nic, podle této předpovědi to tady zase bude končit, aktuálně dorazila přeháňka, ale je to na prach. Včera valila též spíše severní půlka republiky, takové východní Čechy luxus, ale bylo to už při Dennisu, Sabině i teď Julii zřetelné, Čechám mi zase nezbývá než ty srážky závidět.

klasika
380
# 26.02.2020, 08:21

Straky
No, když koukám na předpověď u vás, není to moc odlišné od toho u nás..:D.. mě to tady občas připadá jak někde u indiánů, když vyvolávají déšť... na obzoru se objeví mráček, tam tam se rozezní.., obláček se rozplyne a nastane diskuze o tom, kdy dorazí další mráček..ale chápu to, je to tu o počasí, tak aby bylo o čem psát, je k tomu dobrý i ten mráček...;-)
Jinak pokles teplot z nadprůměru někde +4 , +6, o tři stupně je pořád nadprůměr, pokles o šest stupňů je průměr, až pokles o 10 stupňů jsem ochoten nazvat změnou tohoto typu počasí...:cool:

47
# 26.02.2020, 08:24

Nic nebude. Všechny modely tu nizi kreslí níž a nedávají skoro zadne nárazy větru. Jen model gfs dává na jihozápadě plošné 110. Ale to je jediný model z 10. Nechapu jak gfs se jedinej muže takhle lišit

40
# 26.02.2020, 08:39

palma
Jj, je to skoro jako přes kopírák..ty predikce..
Ale buďme rádi za ten vytrvalý Atlantik. Něco se stále na té obloze i v povětří děje, dokonce i nějaké srážky sem tam jsou.. Asi o moc lepší, než prosincové a lednové inverze..
I když níže chodí severně či jižně od Český republiky( krom té jedné únorové vyjímky), nějaký drobek na nás vždycky zbyde.. :)
Tohle valí pro změnu hodně dolu, Francie, Španělsko.. Jestli ta níže nenabere trochu východnější směr, podjede nás to možná úplně..
https://de.sat24.com/de/eu/infraPolair

268
# 26.02.2020, 10:32

palma
No oni indiáni věděli moc dobře co dělají, kdyby to nefungovalo, tak to nedělají po generace, šaman dokázal přivolat déšť, věřím tomu, že to funguje, ale samozřejmě nemůžete čekat, že změníte proudění či něco podobného, nechat vypršet oblaky typu Cb podle mě jde a to nejen chemií.
Jinak aktuálně spadlo pár krupek, teplota +2 a traktor zrovna koukám už oře pole, holt už oschlo no.

# 26.02.2020, 11:02

2 Yurri. Nam nemusis zavidet, zde na severu nad Prahou prsi dost malo, a podle teto mapky se nezda, ze by Cechy na to byly nejak dobre. Me naposled poradne zaprslo 10.2. Od te doby jen desetinky mm..

380
# 26.02.2020, 11:31

Yurri
Jasně, myslel jsem to obrazně, sám jsem to přece prubnul v uplynulém roce v létě, a buď to byla náhoda, nebo se nám to společným úsilím podařilo, nicméně, když tehdy zapršelo, věřili jsme tomu, že na tom máme zásluhu..:)
Akorát mne baví ta neustálá zarputilost některých, že za týden se to zlomí... no, holt to je prostě počasí, no, teď už ho začínám využívat, plánuju změny na zahradě a políčku, zakládám sadbu apod, furt je co dělat, na čumění na internet si taky udělám čas a jsem spokojenej s tím jak se mám a jak je..může to být horší..

5
# 26.02.2020, 11:53

Polední Aladin opět ubral srážky pro mou oblast, nakonec budu rád za poprašek sněhu

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.