Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Sníh v ČR a silný vítr na jihu Čech 28.2.2020

272
# 28.02.2020, 09:27

godlike
Přesně tak, pro pěstování mají význam nížiny a pahorkatiny, ale i na horách to má význam kvůli prameništím řek a doplnění přehrad pod horami, ale ty jsou daleko.

Jinak mám to na přání, únor teplejší a koncem a v březnu pár pěkných sněhových epizod, za týden to vypadá nadějně.

27
# 28.02.2020, 09:54

Petr75
Pěkné úhrny. Když to vydělíme 10, máme únor v Prostějově... Od začátku roku jsme už ale pokořili 30 mm :pozor:
A ještě info z Čelákovic: nejnižší noční teplota +2°C, srážky 0,2 mm v kapkách (ani ne dešti). Parádní zimní epizoda...

386
# 28.02.2020, 10:20

Tak slunce svítí, sníh už skoro zmiznul, na čidle je +2,7...obloha modrá, sem tam mráček... tohle zase byla "listopadová" parodie, závidím vyšším polohám, a asi to nebude jen tento rok..:(.
P.s. kouknul jsem do výhledů.. za cca týden proto začínám s jarníma pracema v plném rozsahu..

109
# 28.02.2020, 10:40

Tak u nás se přesně, jak jsem očekával nic nedělo :D Dobře, abych nebyl úplně pesimistický, zhruba od 2:00hod začalo sněžit, sněžilo asi 2 hodiny a dalo to poprašek na autech a trávě, který byl už v 5 ráno fuč :D:D Ale jsem rád, my už máme všude tolik vody, že další už v tuto chvíli není žádoucí.

386
# 28.02.2020, 11:00

No, zase, není to tak zlý, teď jsem nechal sečíst srážky u nás za únor i s dneškem... hezkých 50,8 mm, to si dám líbit, dobrý základ na jaro, teda pokud bude občas aspoň trochu slušně pršet, jinak nádrž na dešťovku je plná po okraj, takže i kdyby měsíc nekáplo mám nasysleno...:D

2673
# 28.02.2020, 11:13

U nás je momentálně mokrá břečka ráno to bylo krásné ale teď už se to proměňuje na těžký mokrý sníh padá to navíc ze střech dolů bohužel to s tima teplotama nevyšlo jsou až 3 stupně:!!: navíc se občas projasňuje a to slunce už má sílu hold už bude březen a slunce je výš na obloze, sníh nemá šanci se možná ani do zítra udržet už ho oproti ránu dost ubylo;-)

238
# 28.02.2020, 11:18

Tutugon
Tady ten sníh ztěžknul, ale nějak výrazně neodtává...občas drobně sněží a teplota 1°C. Spíš si to sedlo tak na 5-6cm.

# 28.02.2020, 11:23

palma
Já už jsem začal minulý víkend, počasí k tomu bylo parádní, jen by to jaro mohlo dorazit o něco později.

74
# 28.02.2020, 11:30

Tady po sněhu ani památka a jsem rád,že není břečka,sice máme letos asi nejmíň srážek z celé ČR asi 37 mm,ale co už nadělám příští týden tam jsou omalovánky tak cca 60 mm to sice asi pravda nebude,ale takový to je:( ,letošní zimu jsem viděl sníh jednou slabý poprašek někdy v listopadu toť vše

386
# 28.02.2020, 11:48

jack
Tak v tuto chvíli již hlásím, že jsme taky totálně beze sněhu, vylezlo to na +4 a už osychá i za plotem zorané pole, takže tohle tady nepovažuju snad ani za nějaký projev zimy...:(

2
# 28.02.2020, 12:07

Tak u nás na prvním kopečku Drahanské vrchoviny dle očekávání napadlo cca 6 cm sněhu, teďkom už je skoro všechno pryč páč sluníčko pere jako každý den :slunce: I když teďkom se od západu něco blíží, jestli se to jako obvykle nerozpadne. Nicméně únor končí nadprůměrem 49 mm vody. Podzemní 5-ti kubíkovou nádrž jsem přes zimu několikrát vypustil pod stromy a keře, naposledy včera, takže doufám že výhledy srážek na příští týden vyjdou :D

32
# 28.02.2020, 13:22

Teda to byla chumelenice, úplně se mi z toho točí hlava :D Tady k ránu max 1 cm a to ještě pouze ve výšce, tzn. střecha, auto, stromy atd. a na zemi nula. Asi za 2 hod. pryč úplně a teď silnej vítr a 5°C. Takže zimáky by byly i dnes k ničemu :D

F4
Avatar
109
# 28.02.2020, 13:35

Na mapce nového sněhu je většinou do 5 cm, v Českém lese a na Šumavě k 10. Vážně tohle bylo na výstrahu?! Jinak srážkově je to suma sumárum paráda, ale z této situace šlo vytěžit daleko víc. No a GFS má první výhledy na půlku března, ze kterého je mi na blití. První situace s TV nad JV Evropou a teploty plošně kolem 15, široko daleko bez fronty a chladného vzduchu. A byť je to daleko, tak víme, jak to dopadá. Tohle vyjde vždycky.

2673
# 28.02.2020, 13:50

F4
Ale já se na to těším konečně na pořádné jarní počasí:slunce: vždyť už bude půl března a teploty kolem 15 stupňů nejsou ničím neobvyklé:) tahle houpačka je hrozná furt nahoru, dolů;-)

F4
Avatar
109
# 28.02.2020, 14:41

Tutugon
Právě proto, že bude půlka března, tak ničím neobvyklým jsou teploty do 10°C. 15°C odpovídá až polovině dubna. Teplotní skoky jsou sice nepříjemné, ale aspoň to přináší srážky, což 15°C a slunce rozhodně nebudou.

# 28.02.2020, 14:49

Brno sotva poprašeček na autech, ale zase ta PITOMÁ LEDOVKA!!!!
Co se to děje, proč už mám zaznamenáno 16x ledovku a sotva 11 sníh

96
# 28.02.2020, 14:55

Petr75
palma

Tak Aladin mě včera přesvědčil, že v odpoledních hodinách budou dobré podmínky pro výjezd. Hlavně vítr se měl ztišit. Kdo neviděl, neuvěří. Vichr, který metal sníh od obzoru k obzoru. Stopa mizela dříve než jsem stačil vytáhnout telefon a vyfotit. :!!:
Hřebenovým úsekům s navátým sněhem jsem se tentokrát musel vyhýbat. Propadalo se to místy až nad kolena.
Nejvíce si toho užíval pes.

96
# 28.02.2020, 14:58

Na hřebenu Krušných leží zatím nejvíce sněhu za tuto sezónu. Vítr stěhuje neskutečné masy sněhu. V závějích už dosahuje výška třech metrů.

386
# 28.02.2020, 15:04

ROFA
Jo, tak tohle, navzdory tomu větru, láká na vyjíždku na běžky, tomu bych rozuměl, pes je bezva, trochu mi tam připomíná tu reklamu, co teď běží v TV, ještě by měl, jak ta liška, vyskočit do vejšky a zabodnout se čenichem do sněhu...to dělal náš jezevčík..:D
Jinak parádní fotka uplně vpravo s tou linií mraků, to se mi líbí...
No a tady, jak jinak, zase jsme skoro na +6.. slunce.. ještě že trošku fouká, tak to působí pocitově někde okolo nuly.. dorazily mě sazenice zimoodolného oleandru do -17.. tak za pár dní to nacpu do země...plus úprava jahod... aspoň to šílený počasí nějak smysluplně využiju..

69
# 28.02.2020, 15:13

ROFA
Moc pěkné, víření sněhu je pěkně zachycené :) já měl v plánu odpoledne taky běžky ale od rána nám tu valí jedna sněhová přeháňka za druhou kdy je vidět jen na pár metrů tak jsem to nechal na jindy.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.