Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, spadne až 20 mm srážek

Diskuse o počasí Bude dostatek sněhu v 2/2 zimy 16.1. až 29.2.2020?

69
# 19.01.2020, 20:14

Ondra83
Loni to tu byla jedna z nejlepších zim za posledních 10 let. No jo, kdeže loňské sněhy jsou ;-)

# 19.01.2020, 20:14

3 poprasky za tuhle zimu nejhorsi zima co jsem zazil :)

275
# 19.01.2020, 20:53

To co dal můj oblíbený region JV Slovácka (dobrá půda+úroda+bouřky) za 1den, to jsme tady nedali zatím za celý leden, srážky závidím, tady ta sračička je srandovní, odpo nepřibylo vůbec nic, ale hlavně že už někdy od setmění je na 0, bude z toho akorát klouzačka, ať už je raději +8 a bude pokoj.

388
# 19.01.2020, 20:59

No aspoň u nás nemrzne a neklouže to, aktuálně ještě +2, už ve své podstatě sucho..teď jsem zvědav na následující čtyři dni, kdy má být alespoň v noci pod nulou, a mohl by teoreticky přibýt pátý ledový den... na to, že za chvíli končí leden je to teda věc.. tohle nepamatuju.Za dva měsíce 20mm srážek, fakt dobrý..:!!:

# 19.01.2020, 21:02

Yurri
Napadlo vás někdy napsat aspon 1 prispevek, kde byste si neposteskl, že v lednu mrzne a neni 10 stupnu? Mohl byste to zkusit, aspon kvuli me, hodně by me to potěšilo;-):D
Jinak u nas včera hezky překvapivě nasnezilo, asi kolem 3 cm sněhu, dnes bohuzel spise pršelo, což me velmi zklamalo, čekal jsem, že by mohlo snezeni vydrzet. Takze temer veškerý snih pryc, ale i tak to bylo krásné, opět nejaka připomínka zimy, za což jsem velmi vděčný. Byl jsem dnes na Drahanske vrchovine a tam to vypadalo opravdu krásně, narozdíl od nás dole, tam bylo kolem nuly a snih temer neodtal. Tento týden bude asi diky inverzi celkem chladný, hlavně na Moravě, ale bohužel beze srazek. Za týden to vypadá na otepleni, ale to je ještě daleko, kdoví jak bude.

# 19.01.2020, 21:26

Tady je opět ledovka :( Co to je?!
Trošku nám sice sněží, ale je to na nic!

2742
# 19.01.2020, 21:43

Sněžník
A máte tam nějaký sníh nebo to už všechno roztálo:) u nás v podstatě už několik hodin slabě až mírně sněží ale teplota se pořád drží slaboučce nad 0 dokud to neklesne pod 0 tak moc sníh přibývat nebude;-) zatím je jen 2-3 cm;-):snih:

# 19.01.2020, 21:45

Tutugon
Vše roztálo:( možná něco připadne, ale nevím:( venku to klouže jak blázen

# 20.01.2020, 06:39

Tak u nas 3 cm snehu zazrak se stal a je slabe pod nulou :)

F4
Avatar
109
# 20.01.2020, 07:18

A u nás klasicky zase nejtepleji z celé republiky. Hlavně, že nám predikovali -2, asi neumějí znaménka. A už jsme na horní hranici intervalu pro odpolední teploty, takže čekám, že ve finále bude zase tak o 2 nebo 3°C tepleji. Tady už opravdu nebude nikdy mrznout.

388
# 20.01.2020, 07:30

F4
Tak, nejste v tom sami, u nás +1,2 po ránu a určitě to poleze nahoru, do středy trochu chladněji a pak .. výstup na horu Říp, někam k +10 v předpovědích na neděli apod...
Koukal jsem opět do vyšších vrstev, na konci měsíce zase malují oteplení ve stratosféře, jak jinak, nad dálným Ruskem, jen doufám, že se vortex nezpomalí a nerozpadne, sice by se mohlo malinko ochladit (dle všeho v Kanadě a spol.), ale je předpoklad, že už by se znovu neobnovil, což by mělo za následek brzký příchod jara a s tím i vyšších teplot...:!!:

40
# 20.01.2020, 08:13

20. leden vstoupil do dejin teto ,,zimy,, aspon tady u nas.. Mame tu 0,5 st pod nulou a bombasticky 3cm snehu.:D Prvni, aspon trosku zimni bilo teto zimy.. A dost mozna, ze i posledni? Ani bych se nedivil.. V tydnu to ma stoupat zase nekam k 8-10 st nad nulou..

33
# 20.01.2020, 08:25

Tak opakovani nedele.jak pres kopirak. znovu napadl 1cm snehu a teplota na nule. Skoda ze to neni vic, vzhledem k predpovedi to mohlo vydrzet par dni i v souvisly vrstve. takhle pocitam ze vecer budou zas jen nesouvisly zbytky,

275
# 20.01.2020, 08:43

Snowrain
Hlavně nezkolabovat jak pár příspěvků výše uživatel Czechia, už jsem starší člověk, tak moje nadšení z břeček nemá úplně dlouhého trvání;-)
Určitě to oteplení dorazí, bude ho sice v únoru v týlu následovat ochlazení, ale pak v boji o nadvládu s Atlantikem na rozhraní může dojít k zajímavým srážkovým úhrnům, což je pro mě přece jenom zajímavější benefit.

75
# 20.01.2020, 09:15

Opravdu zima jak má být včera "nachcalo" 10 mm bahno kam se podívám.:( ,teď už pro změnu vykukuje:slunce:

64
# 20.01.2020, 09:25

Nám včera napadl asi 1cm sněhu nááádhera... bohužel za pár hodin bylo po všem.. teď už zase jen :slunce: A myslela jsem,že má být ochlazení.. nevím kde teda je.. už ted +1 :(

15
# 20.01.2020, 10:51

Tak tato "zimní" epizoda skončila dobře. od 17. do 19.1.2020 cca 3 cm sněhu a celkem 8,5 mm vody. Sníh již téměř všude zmizel, dalo by se říci, že do čtyřiadvaceti hodin se samouklidil. Nyní jsme nejteplejší v republice, voda se celkem pěkně vsákla, takže spokojenost.

# 20.01.2020, 10:57

buď v klidu. V Písku byl ráno krásný 1 cm. jednalo se o první sněhovou pokrývku.... a teď to již krásně taje. jaro jako vyšitý. je fakt že mě překvapila jedna věc. Včera večer jsem jel z Prahy, kde pršelo při 5 st. a i okolo Milína, téměř v 600m.n.m padal děšt ze sněhem při teplotě 2 st. u nás 400 m.nm. v tu dobu bylo pouze 0,5 st. a sněžilo.

496
# 20.01.2020, 11:49

Včerejší článek s výhledem na únor a jaro 2020 - https://www.severe-weather.eu/long-range-2/winter-... Teplotní odchylky do + hodnot by měly přetrvávat. Snad už to ale nebudou +3C a podobně. Jaro ve zdejším vlákně rozebírat nebudeme (založí se určitě nové). Takže únor resp. zbytek zimy. Bohužel to poběží v zaběhlých kolejích … :( nějaký vpád studeného vzduchu je možný, ale pravděpodobnost je nižší a ještě nižší je pravděpodobnost, že by to mělo delšího trvání. A ještě menší je pravděpodobnost možného ochlazení v únoru v souvislosti s rozpadem vortexu. Srážek očekávám spíše podprůměrné množství a opět s nerovnoměrným rozložením. Plus více déšť než sníh.
Musí se ale uznat - dlouhodobé předpovědi na zimu, vydávané již někdy od října, listopadu, vycházejí hodně přesně. Pokud stejně přesné budou i dále, bude to letos jedna z nejteplejších zim a zároveň s rekordně nízkou sněhovou zásobou :( :(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.