Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Ochlazení 4.1. až 7.1.2020?

# 02.01.2020, 14:26

Vysočina dneska nejteplejší kraj celkově, to se často nestává

386
# 02.01.2020, 14:29

finnnp
Podle kterých klimatologů? Zatím jsem na nic podobného nenarazil, určit nástup jara, to chce docela odvahu..asi stejnou, jako když v říjnu předpovídají některé meteoservery průběh zimy..;-):)

69
# 02.01.2020, 15:02

Na Dolní Moravě dnes ráno byla zajímavá situace v teplotách. Zatímco v údolí které je cca 700 mnm bylo kolem -12°C tak o 400 m výše na Slaměnce (1100 mnm) bylo +5°C, tzn. neskutečný rozdíl 17°C. Při cestě lanovkou mezi oběma místy jste tak mohli začít celkem slušný tepelný šok :-)

3
# 02.01.2020, 15:58

Palma.....Tak je jasný,že to je jen střílení od boku...V únoru může být klidně -20...Ono se vychází zřejmě z nějakých tabulek co by jak mělo být....Pořád je to věštění z koule.....Osobně si myslím,že během konce ledna a začátkem března nás čeka nějaká 10 denní epizoda kdy bude -10 přes den.

3
# 02.01.2020, 16:02

Něco podobného jsem četl i na německém servru.

# 02.01.2020, 16:03

Jaro přijde už příští týden.

# 02.01.2020, 16:15

finnnp
Totální blábol, tzv. fake news. Tyhle zprávy se píšou jen kvůli čtenosti a nemají nic společného s předpovědí. Píšou to pochybné servery.

3
# 02.01.2020, 16:19

In počasí.......Tak ono je všechno fake předpověď co je na déle jak 14 dní.....ale psal jsem,že to je věštění z koule.....nebo podle žáby ve sklenici.

40
# 02.01.2020, 16:38

In-počasí
Pochybne servery, to sice ano.. Nicmene skutecnosti poslednich let je, ze se nastup jakesi zimy cca o mesic opozduje a nastup jara je o mesic drive.. V zari 30tky, v rijnu 25ky.. No a v breznu 15-18 st a od dubna uz opet pres 20 a i nejaky ten letni den.To cemu jsme drive v mirnem pasu rikali zima, je cca o dva mesice kratsi..a zime se to podoba uz jen velmi vzdalene.. :(

272
# 02.01.2020, 16:38

logitech
Mě by to nevadilo, narozdíl od většiny zdejších zimofilů, ale mám 1 podmínku, na jaře už pak nesmí mrznout vůbec a bude to v pohodě, stihl bych i postřiky proti škůdcům + zalejvat díky deštivějšímu Atlantiku.

386
# 02.01.2020, 16:42

finnnp
Tak tohle je masakr, ten článek psalo nějaké předškolní dítě, napsat vírazný, bít apod., to fakt tvořil nějaký nechci říci co..a navíc vycházet z accuweather, tak to už hovoří samo za sebe..:D

# 02.01.2020, 17:02

Zahradničení by mě tak chtělo trápit v zimních měsících , ani na snowboard se pořádně nedá, na Mostecku v horách vleky nejedou, tak jedině Klínovec, kde jsou časy kdy jsem si zajel na sjezdovku 2x 3x týdně, pak bude mrznout na jaře a místo toho kdy chci zas vytáhnout mašinu a rušit ptáky podél silnic bude kolem 0

386
# 02.01.2020, 17:09

Jinak ještě k prognózám, mé oblíbené výšiny.. vortex bez narušení, velmi silný, velmi rychlý, pod ním se v naší oblasti má vrátit mohutná Rosbyho vlna od jihu a vytvořit moc hezký meandr, který nás obklopí, nejspíš bude zesilovat i zonál.. takže to vidím na zimu takovou nějakou, která vrcholí v těchto dvou dnech, nicméně teploty okolo +- 0 mohou trvat poměrně dlouho, čili "zima" tu nějaká je a bude... na sáně u nás to ovšem nevidím,. leda bych přišrouboval kolečka...:D tolik můj dojem z toho co dělá počasí.

3
# 02.01.2020, 17:12

Ono taky je otázka.Jestli dříve ty zimy byli takové jaký každý píše....Já spíš myslím,že si pamatujem hlavně tu zimu,ale ty oblevy už né....rozhodně,ale na horách bylo více sněhu....Já koukal u kamaráda na záznamy co dělal jeho děda kvůli včelám....A taky to žádná hitparáda nebyla.

69
# 02.01.2020, 17:44

finnnp
Je to tak, máme tendence si pamatovat jen ty chladnější a na sníh bohatší zimy, ale i dříve se střídaly zimy kdy byl sníh a kdy nebyl. Málokdy ale ty teplé zimy vytvořily takovouhle šňůru po sobě jako za posledních 10 let. Jasně i dříve na horách nebyla pokaždé záruka sněhu - pamatuji si jak jsme na střední vyrazili v lednu na lyžák do Pece pod Sněžkou a v půlce ledna tam nebylo po sněhu ani památky. Lyže jsme za celý lyžák nevyndali z vaku (tenkrát se nikde nezasněžovalo) a chodili jen po svých na výlety ;-)

386
# 02.01.2020, 17:50

Petr75
Je zajímavé, a již jsem to tu psal, že podobná šňůra ne-zim tu byla na přelomu let 1890 - 1908, oralo se v únoru apod, těch zim tehdy bylo beze sněhu tuším 10 - 12...a to nebylo žádné GO.. příroda si občas "zašpásuje", akorát, že tehdy nebyla tak horká léta, ani celé roky...

73
# 02.01.2020, 18:19

Už teď se začínám bát těch mrazů, co dorazí v dubnu a květnu.. :!!:

77
# 02.01.2020, 18:20

palma
Je to tak, podle kronik tu v minulosti byly velmi teplé zimy a bylo jich několik za sebou, to by milovníky zim asi z toho klepla pepka. Ovšem posledních 7 zim je alespoň u nás totální propadák, v 80. a 90. letech u nás několikrát za celou zimu napadl třeba 1cm, ale nebylo jich nikdy tolik za sebou. Srážkově a teplotně to tu ve zmiňovaných letech možná udržovaly výrazně vyšší hodnoty oxidu siřičitého, bez nich by ty zimy byly ještě horší.

F4
Avatar
109
# 02.01.2020, 18:27

No dnes celkem překvapení v podobě ledového dne a někdy i dost výrazně. Maximum -3°C v nížinách už rozhodně není v té bídě pravidlem a minima také odpovídala začátku ledna, vše krásně ojíněné. Škoda, že není aspoň pár cm sněhu, atmosféra by pak byla dokonale zimní.
Jinak ta sobotní fronta bude zajímavě ohnutá a Aladin už hlásí celkem slušné srážky i pod horami a dokonce smíšené i v nížinách. V jeden okamžik by za hodinu mělo spadnout až 3-4 mm, tak to chci vidět. :-D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.