Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Velmi teplé počasí od 16.12.

63
# 16.12.2019, 06:49

Ano , pořád píšu,že prosinec bývá teplý a že na Vánoce bývá +10, ale aby teploty šly takhle nahoru a tak dlouho se to tady drželo... toto už je fakt parodie na zimu a je to hnus...Snad ten leden, únor to opravdu zachrání. Jako každý rok a teploty půjdou i přes den do - na delší dobu

0
# 16.12.2019, 07:00

Ze stávajícího počasí jsem NADŠENÝ !
Představa, že každé ráno musím škrábat sklo auta od ledu a sněhu mě děsí !
Rovněž i v práci (pracuji venku) je vše snažší, všichni jsou rádi, že je tak teplo. Kéž by tohle krásné počasí VYDRŽELO co nejdéle, než konečně příjde jaro, léto…Zima lidi jen ubíjí, vše trvá déle, lidi jsou zimou vyčerpaní, apod.

F4
Avatar
109
# 16.12.2019, 07:06

kuruuu
No tak určitě jsou vyčerpaní víc než při několikadenní vlně veder, kdy se člověk nevyspí a přes den si už nemá co odložit a furt je vedro...

0
# 16.12.2019, 07:17

Je potřeba na to pohlížet POZITIVNĚ.
Zima přináší více starosti než radosti. Stát i lidé ušetří miliardy. (teplo, zdravotnictví, posypové materiály)
A jestli někdo říká, že bude neúroda, no tak si stejně v supermarketu koupím zeleninu z EU o tři kč na kilu dražší, ale podstata je , že UŠETŘÍM jinde ! Copak by někdo stál o ty útrapy, které zimní počasí přináší USA ? Pokud je někomu horko, je třeba mít na baráku klimatizační jednotku a jen otočím knoflíkem a mám příjemný chládek.

271
# 16.12.2019, 07:43

kuruuu
No představa je to pěkná, ale realita je tady zatím jiná, jediný opravdu teplý den byla minulá neděle s +8 a včera to bylo oteplení tak na 4-5hod., tak čekám na teplíčko jako na smilování.

Ale máte pravdu na zdraví lidí se ty minulé inverze a mrazy neskutečně projevily, kolem mě je skoro každý nemocný nebo aspoň kašle, ještěže jsem na tohle připraven a léčivý likér spolehlivě všechny viry zlikviduje, opět je to o prevenci, ty lidi na ni kašlou a pak se zase diví, fakt nechápu, přitom možností mraky.

0
# 16.12.2019, 08:13

Základem (alespoň u mě) k udržení zdraví, alespoň 2 teplé čaje denně s 🍋 a medem.
Jinak každodenně nějaké ovoce a doplňeno cucacím vitamínem C, Mg+ Zn a Ca denně poránu a Zn zobnu i večer.
Semtam doplňuji přírodními proteiny a přírodní aminokyselinami Bcaa v nápojích.Kreatin v nápoji občas taky a do toho pitný režim, tj. hodně vody, různorodé jídlo od sacharidů po ránu, přes různorodou stravu ve velkém po celý den a někdy i pár dnů bez kávy.

271
# 16.12.2019, 08:16

Ještě k tématu, teplota je na nule a při zemi je slabý mráz, auta škrábou všichni, chodníky kloužou, půda je na kost promrzlá, pač se v noci vyjasnilo a hádejte co přišlo s východem slunce, ano mlha a nízká oblačnost, to snad už není možné.

63
# 16.12.2019, 08:18

Je to sice mimo téma,ale kdyby lidi neměli byty,baráky,kanceláře atd totálně přetopené. Kdyby při +15 nechodili v zimních bundách.. trochu se otužovali a neseděli jen na prd.. v těch přetopených domácnostech, ale chodili by i na čerstvý vzduch.. Tak by tolik nemocných asi ani nebylo.. Ale to jen můj názor :D:D:D:D:D
Jinak Dnes už teď +3 a vypadá to,že opět :slunce::slunce:

0
# 16.12.2019, 08:21

Na Frýdeckomístecku hlásím krásných +6 po ránu a :slunce: již svítí. Oblačnost vysoká cca.40 %
Včera i předevčírem cca.5mm deště

54
# 16.12.2019, 09:24

No v Ostravě nám dávám celku velku šanci na slunce zas opět, tak uvidíme. Možná bude nějaká vyšší oblačnost, ale jak víme, tak inverze umí i docela překvapit. Pamatují kdy NO překvapila jak modely, tak následně i meteorology :D

32
# 16.12.2019, 09:30

Lucina
Přesně, nechápu tu potřebu lidí vytápět na 25°C. Mám v baráku 18 - 20°C, někdy i míň a stačí to. Tak si vezmu mikinu a tepláky a jsem v pohodě. Občas si pak ale připadám ve městě jak debil, když mám většinou o jednu vrstvu míň než ostatní. :D Otužování určitě hraje svou roli, ale zásadní je dle mě dostatek pohybu a fyzické aktivity a s tím související množství svalové hmoty. #sorryzaofftopic

63
# 16.12.2019, 09:41

Na.Guru
Já taky netopím vůbec :D Ale jako když chcou ať si tak chodí, topí,ale potom ať se nediví.že je ofoukne a hned jsou nemocní...
Teď to taky vidím,že zimní bunda jde na 14 dnů zase schovat do skříně..
Slunce svítí teplota stoupá,ale zase teda :vitr:

77
# 16.12.2019, 09:48

Na.Guru
tak starším lidem se nemůžeš divit že si rádi přitopí...

63
# 16.12.2019, 10:02

dawe
Myslím si,že Na.Guru asi o starých lidech nemluvil. Jasně,že mimina a starší potřebují něco jiného.
Já mám kamarády cca 40 a všichni maj přetopeno atd.. to je fakt mezí "starší" neřadím :D:D

# 16.12.2019, 10:14

Obloha vymetená a krásné teplo venku, vůbec bych neřekl, že je polovina prosince. I když už bych si na tento trend měl zvyknout, tak to moc nejde .. :D

54
# 16.12.2019, 10:40

Na.Guru
Jiné je topit pevnými palivy někde na baráku, jako třeba uhli a jiné je vytápění centrální já v dubnu, když mi přišlo první vyučtovani za teplo, tak od té doby sem věděl, že na teplé šetřit nebudu i kdybych měl větrat

77
# 16.12.2019, 11:08

Lucina
jasně,taky se divím mladším lidem co topí pořád i nad 23 st,znám takové experty a pak jsou pořád nemocní,stačí trochu ofouknout a je to.Ale jak píšeš důchodci,mimina ti musí mít tepleji...

271
# 16.12.2019, 11:13

Aktuálně mlha jako mlíko a necelé +2, při zemi +1, tohle jako má být to oteplení, to si děláte legraci, větší hnus už snad ani nemůže být, na zahradě to teda dneska nebude žádný med, ale holt práce se sama neudělá. Jinak s malejma dětma mámě v ložnici v noci +16 až +18 a nikdy v noci netopíme, kašlou až teď týden, jinak celý podzim OK, více než 23 nemáme nikdy.

384
# 16.12.2019, 12:59

dawe
Abych měl třeba dneska v baráku pod 23, tak to musím půl dne pořádně větrat..:D, koukam na jednotku, venku +8, venitř 23,5 a to netopim už tři dny..před tím jsem vždycky zavlažil jen po ránu..teď už ne, parádní zima, tohle to..

32
# 16.12.2019, 15:56

palma
No tak to zase závidím. My i teďka protopíme tak 10k za měsíc a to máme novej automatickej kotel na uhlí (jeden z těch který už jsou dneska fuj, ale ještě před 3 roky to bylo jinak), ale hlavně obří barák nezaizolovanej 1m kámen.
Jinak souhlas s dawe i spousta mladších (20-30 let) musí mít teplíčko a komfort a pak chodí v 10+°C v zimních bundách a čepicích. Zajímavé je, že stejně chodí i když mrzne.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.