Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Nástup zimního počasí od 2.12.2019?

42
# 27.11.2019, 09:32

Minimální teploty ráno neděle až úterý

Neděle, zdroj: weatheronline.cz
Pondělí, zdroj: weatheronline.cz
Úterý, zdroj: weatheronline.cz
42
# 27.11.2019, 09:34

Minimální teploty ráno středa až pátek

Ještě dodám, že na Česko-Slovenském pomezí např. jižní Morava nebo Ostravsko by mohlo napadnout trochu sněhu i v nížinách, ta brázda od jihu bude Česko lízat.

Středa, zdroj: weatheronline.cz
Čtvrtek, zdroj: weatheronline.cz
Pátek, zdroj: weatheronline.cz
238
# 27.11.2019, 09:43

Yurri
No berte to tak, že to je stejné jakobyste po Krkonoších chtěl, aby se tam něco pěstovalo :) Zkrátka to jsou hory, které mají ovšem jednu velkou výhodu - velké vyžití v zimní i letním období. Jinak voda přes léto se dostává někde k 20-23°C a občas se vyskytne i bouřka. Nás chytla nedaleko u Mono Lake.
Co se týče sněhu, tak tam je to spíš tak, že třeba během dvou dnů nasněží metr sněhu a pak mají zase 2 týdny hezké a mrazivé počasí.
Od světa určitě odříznutí nejsou..samotné Truckee je na úrovni našich okresních měst, cca 15-20 minut autem máte Reno - hlavní město Nevady a cca hodinku a čtvrt máte Sacramento - hlavní město Kalifornie :-)
F4
Sucho určitě není...teda aspoň v pohoří, vzhledem k tomu, že sníh tam odtává až do léta. Jinak, už několik let se přesvědčuju, že tuzemští pěstitelé a zemědělci by si měli vzít příklad z farmářů v Kalifornii, kde i na pěstebních oblastech zdaleka nespadne tolik srážek jako v Čr a přesto dokáží efektivně zachycovat každou napršenou vodu aby s tím mohli hospodařit po celé suché léto.

238
# 27.11.2019, 09:49

Valep
Ona to právě zas až tak odlehlá divočina není...ve městě najedete na dálnici a za 15 minut , možná 20 jste v Renu, opačným směrem za hodinu patnáct v Sacramentu. Oboje hlavní města svých států :-)
U Truckee oproti velkým jezerům shledávám zásadní výhodu a to jsou desítky, ba možná stovky kilometrů sjezdovek v okolí. Však se také například v nedalekém Squaw Valley (cca 10-20 minut autem) konaly v 1960 zimní olympijské hry.

# 27.11.2019, 09:57

Jak to všechno souvisí s tímto tématem?

238
# 27.11.2019, 10:18

Alejandro.Marquéz
Menší offtopic když u nás to na sníh moc nevypadá...

42
# 27.11.2019, 11:29

Prady
Tak to v tom USA ještě nic není, Jeďte se podívat do Japonska, jsou tam místa, kde spadne asi nejvíce sněhu na celém světě v průměru za 1 rok. Desetimetrové závěje jsou běžné a je to místní atrakce.

http://hideo.tsuyaku-annaishi.com/en/blogs/2095

Nejsem si tím úplně jistý, ale myslím, že důvod proč tam tolik sněží spočívá v tom, že mrazivý sibiřský vzduch proudí přes moře, kde nasbírá hodně vlhkosti a pak naráží na Japonské hory, kde velmi intenzivně sněží na návětrné straně.

Japonsko
Japonsko
Japonsko
# 27.11.2019, 12:14

aura333
ano, hlavně Shirakawa-go , ono i v milionovém Naganu je přes zimu hodně sněhu, ještě více v Aomori a Sapporu, chladný vzduch ze Sibiře a vlhký z oceánu tam dělá opravdu hodně
V Krušných horách byli zimy ale hodně podobné, na loukách okolo Klínovce závěje kolem 4metrů běžně

# 27.11.2019, 14:03

Tak zatím to aspoň pro jih co se týče sněžení vypadá dobře:D:D
Myslím že srážek bude celkem dost a na ukvapené závěry je brzo

# 27.11.2019, 14:48

Sněžník
Chtěl jste říct brzo :D:D
Jak to vypadá pro východní Čechy?

238
# 27.11.2019, 16:43

A stále sněží....od včerejška 20-25cm sněhu.
Co se mi líbí, že dokážou bezproblému fungovat aniž by se musely solit silnice. Tomu říkám ohleduplnost k přírodě a né jak u nás kompletně spálený stromy v dosahu silnice.
https://hdontap.com/index.php/video/stream/downtow...

# 27.11.2019, 17:08

logitech
Zatím těžko říct:D každý model má totiž jinou trasu přechodu srážek. Většina modelů však počítá s přechodem od JZ! GFS má přechod spíš od J na SVV.

386
# 27.11.2019, 17:52

Che, kouknul jsem na GSF, takže do 7.12.máme mít nádherné 3mm srážek, to mi větší úhrn udělá ranní rosa,nebo námraza.:D, takže první ležící sníh u nás patrně nebude, ale neklesejme na mysli, příroda to vymyslí.:cool:
A ještě jsem kouknul na ten vortex, zase se nám to oteplení ve vysoké výšině 30.000m odsunulo o další den...;-)

273
# 27.11.2019, 19:08

Prady
No psal jste teploty 25-30, takže na pěstování ideální, navíc hodně slunečního svitu a zásoby vody ze sněhu v půdě hádám vystačí na hodně dlouho, to je pohádka, jestli teda nebude problém v půdě, když vidím ten jehličnatej les + živiny budou asi dost vyplaveny nebo ne?

273
# 27.11.2019, 19:19

Jinak dnes opět otřesné počasí, necelých v +5 a chvílemi fičák jen to hučelo, odpo najednou klid a začalo mrholit, mě bylo při práci na zahradě teplo ažaž, ale když jsem kouknul na Slovácko, tam měli zase +10, a ještě je tam má líznout ta letošní 1. sněhová Alpská vlna.

# 27.11.2019, 19:24

Model GFS je úplně mimo:D
Už jen to rozložení srážek v neděli a pondělí, kdy další 4 modely ukazují přechod níže s frontálním rozhraním přes ČR, tak GFS si jede své:D Už jenom že má být u nás SZ proudění mě baví:D Já jestě nezapomněl na jeho předpověď z 28.1. kdy byla stejná situace ale GFS s GEM jel své
Který model vlastně na sněhové situace používáte!?

96
# 27.11.2019, 20:34

Severozápad přibližně v rozmezí od 600 do 900 m.n.m. posledních 8 dní ve dne v noci nepřetržitá mlha. Podobně jako dnes do toho občas mrholí. Posledních 17 dní byla mlha každý den, ale 3x za tu dobu na pár hodin přerušena. Takové počasí zde v posledních 20 letech nepamatuji. Na změnu už čekají i Ti co počasí moc nesledují.

2702
# 27.11.2019, 21:04

ROFA
Ano mohu s tím souhlasit od soboty do dneška převažovalo furt zataženo inverzí ani teplota se skoro neměnila za celou dobu se pohybovala kolem 4 nebo 5 stupňů a na denní době vůbec nezáleželo docela zvláštní:!!: teď se po okluzní frontě konečně trochu vyjasnilo a teplota začíná klesat docela jsem rád že už přichází změna zítra třeba uvidíme i slunko v nejkratších měsících si ho musíme vážit:love::slunce::slunce: a na víkend se těším konečně má být mrazivo a slunečno nejlepší by to bylo kdyby byl k tomu i sníh ale bohužel to na sníh u nás tentokrát moc nevypadá:(:snih:

# 27.11.2019, 21:25

Tutugon
Numerické modely bych zatím asi nebral v potaz :) my moraváci už čekáme na sníh celkem dlouho a třeba se nám napotřetí poštěstí:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.