Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Nástup zimního počasí od 2.12.2019?

5
# 15.12.2019, 13:47

Těch 15 stupňů, kam se teplota šplhá, to je fakt nástup zimy jak hrom. A má to tak být i v dalších dnech, obrovské rozdíly, někde bude 0, někde 15.

# 15.12.2019, 13:55

Tak v Ostravě za celou epizodu chladného počasí sněžilo 3.12 a 12.12. V pátek 13. byla po ránu pěkná ledovka, takže to celkem klouzalo. No a nyní je epizoda chladného počasí zcela ukončená a začíná na prosinec mimořádně nadnormální počasí. 1. vlna ochlazení byla hlavně zde na Ostravsku velmi nepříjemna. Vše bylo způsobeno silným větrem z nárazy až 15 m/s. Pocitová teplota klesla až k -10 C. Ochlazení v Ostravě se projevilo ve 2 vlnách od 3.12 do 6.12 a od 10.12 do 12.12. Ostatní dny byly relativně teplé.

42
# 15.12.2019, 14:18

Sepp
Založte někdo nové téma např. Inverze a rekordní teploty od 17.11.2019.
Tohle téma už není aktuální a příspěvků je tu víc, než dost. Ja sem témat poslední dobou založil dost, takže už nechci zakládat zase další. A nebo se dá diskutovat v tématu jaka bude zima.

# 15.12.2019, 14:32

aura333
Já už bych to popravdě nechal , tak jak to je, protože zítra si myslím, že administrátor In- počasí napíše článek o celém příštím týdnu a bude k němu k dispozici diskuse. A v ní už bychom mohli diskutovat čistě o příštím týdnu. Můj předešlý příspěvěk byl jak k předešlé situaci a ochlazení, tak k situaci příštího týdne.

42
# 15.12.2019, 14:34

Tomas1241980
Taky čekám, že vyjde brzy článek. Když In-počasí vydá článek a téma už existuje, tak článek připojí do tématu.

Jinak koukněte se na radar, taková pěkná linie už dlouho nebyla. Ještě kdyby se tam objevil :blesk:, ale to asi ne:D.

F4
Avatar
109
# 15.12.2019, 15:21

aura333
No také jsem si říkal, ale pršelo krásně. Škoda, že nebylo o 10°C méně, to by napadlo 7 cm jak nic. Inverze po té frontě profoukla a teplota letí k 9°C.

268
# 15.12.2019, 16:12

Ještě teď odpoledne jsou patrné zbytky ledu ve stínu a teplota po krátkém vzestupu na hodnoty kolem +7 opět padá dolů, k žádnému profouknutí nedošlo, spíš to vypadá při vyjasnění na pokles opět až k nule. A zítra to vypadá na studenou JV inverzi, no to snad ne, fakt se tady tepla nedočkám, takhle mi to bude rozmrzat 3 dny. I česká část Vysočiny luxus s maximy přes +10 a tady nic, říkám největší mulda a zítra zase a pozítří zase.

F4
Avatar
109
# 15.12.2019, 19:55

Tak sečteno podtrženo od pátku 19,6 mm, takže modelům to jednou krásně vyšlo. Pochvala. Teď bude se srážkami zase útrum a se zimními teplotami stejně tak. Po krátké dynamické epizodě přijde opět teplá nuda.

# 15.12.2019, 20:18

Yurri
Reknete mi proboha, co byste delal, kdyz by byla zima takova, jaka ma byt. To jako vam opravdu prijde normalni aby v prosinci bylo 10 stupnu a stezujete si, ze u vas bylo jen 7 stupnu? Vite jake jsou prumerne denni teploty v tomto obdobi? Vzdyt je polovina prosince. Jako ja beru, ze kazdy ma rad neco jineho a nemyslim to vubec nijak spatne, ani se nechci do vas nijak navazet, ale tohle proste nepochopim, jak muzete myslet vazne.

268
# 15.12.2019, 20:29

Snowrain
Je mi líto, že to nemůžete pochopit a je to zřejmé z každé reakce, i když to mohu vysvětlovat pořád dokola, ale prostě někomu to nejde, nic si z toho nedělejte, ale spíš se obávám, že to nikoho jiného moc nezajímá, proto bych se věnoval tématu a když bude s komentářem, budu jedině rád a když ho u někoho též nepochopím, určitě mu to nebudu psát, jen nebudu reagovat;-)
Aktuálně ve výšce 5 m nad zemí +3 (stejně jako v poledne ve dvoře na chalupě) a při zemi sotva nad nulou, +10 tady nebylo a možná ani nebude, mám ledy v sudu 10 cm, fakt se těším na oteplení, ale jestli budou +3 i přes den, tak je to o ničem, raději +13, asi jako každý normální člověk, průměry nechte statistikům.

63
# 16.12.2019, 06:38

U nás teda víkend nádherný..
Sice oba dny dost :vitr::vitr: , ale v sobotu pár hodin :slunce::slunce: pak i pár kapek..
V neděli :oblak: a odpoledne opět :slunce: teploty teda hodně vysoké.. v neděli kolem +8
Navečer opět pár kapek.. Až na ty vysoké teploty super víkend, užili jsme si všeho ;-)

# 16.12.2019, 14:54

Yurri
Ano v mnoha vecech mate pravdu, ale na druhou stranu mam 2 hlavni body, v kterych s vami nesouhlasim. Prvni je, ze si nemyslim, ze to nikoho jineho moc nezajima, protoze vam zde podobne reakce pise i spousta jinych lidi. No a za druhe, posledni veta, k tomu asi neni treba nic moc dodavat. Pokud vam prijde, ze normalni clovek je ten, co si v prosinci preje 13 stupnu misto 3 stupnu, tak to asi mluvi za vse a jen to potvrzuje, ze chyba asi nebude ve mne. Vetsina lidi, s kterymy se o tom bavim, by radeji mela ty 3 stupne a klidne i zatazeno, nez sice slunce, ale 13 stupnu, jak nekdy na zacatku dubna. Takze nekdy se to spise chce zamyslet nad tim jestli to, co prijde normalni vam, takove prijde i ostatnim. Protoze to, ze si vy prejete v prosinci 13 stupnu, neznamena, ze si to preje kazdy, a uz vubec to neznamena, ze je to normalni. To jen tak k vysvetleni proc vam to pisu. Jinak ale uznavam, ze to nema cenu s vami resit, proroze vy si budete porad psat to svoje. Jen se proste nedokazu ovladnout, kdyz ctu od vas stale jen prispevky, kde vam vadi, ze v prosinci mrzne, je zatazeno, mlhavo a chcete slunce a 13 stupnu. Ale to priznavam, ze je pouze muj problem, kdyz to pripada normalni vam, tak se pak nemame o cem bavit.
Jinak dnes prekvapive slunecno a teploty kolem 7 stupnu. Cekal jsem podle predpovedi, ze bude zatazeno NO, ale teplota nastesti neni ani tak zase tak silene vysoka, jinde jsou na tom hur. Nebo pro nekoho teda lip, abych se nikoho nedotkl:D.

182
# 17.12.2019, 16:58

Zima si dala zase delší pauzu ... ;-) Budeme vůbec rádi pokud něco napadne do Silvestra.

268
# 17.12.2019, 18:33

Snowrain
Garantuju vám, že 3/4 populace jsou teď spokojenější než při holomrazech (o sněhu nebyla řeč), možná ještě víc, to je bez debat, ať se vám to líbí nebo ne, to je totiž úplně jedno, ten zbytek jsou stejně jen lyžaři, ale ti můžou tady kousek do Alp.
Odpo dorazila hustá mlha a teplota začala lehce klesat na +3,5, vypadalo, že se stmívá už někdy od 14hod., strašná mulda, samozřejmě jsem ještě před hodinou plevelil, sem tam bylo ještě zamrzlo a led v některých sudech taky ještě mám.

15
# 17.12.2019, 19:37

Yurri
Co to je "mulda"? Nerovnost na sjezdovce? Alespoň tak to znám...

268
# 17.12.2019, 19:57

Ursus
Přítmí během dne, většinou díky vícevrstevnaté oblačnosti nebo mlze, je to zřejmé z kontextu, takže není potřeba vysvětlovat.;-)

76
# 17.12.2019, 20:11

Yurri
No upřímně Yurri, ta mulda, jak tomu pěkně říkáš, je právě díky tomu teplíčku, ke kterému vzhlížíš. Raději tedy mráz, který pěkně štípe do tváří a krupajici sníh pod nohama, než inverzi díky teplíčku.;-)

268
# 17.12.2019, 20:24

charlie
Mrazu jsem si užil ještě včera ráno a zkřehlé ruce po několikahodinovém plevelení si o nějakém teplíčku venku nechávají zdát, ale snad se to aspoň v pátek díky fénu profoukne i tady, protože teplo ve výšce je víte k čemu, tady fakt nemůže být bezvětří a jasno.

76
# 17.12.2019, 21:00

Yurri
Asi jsme si nerozuměli, při tomto typu proudění je tvoje, moje a další oblasti náchylná k inverzi, takže mlha, teploty kolem 0, tma bez slunce, ale hlavně zhoršené rozp.podminky, tudíž raději mráz ve všech polohách, než teplo, které je v zimním období na horách a max.ve středních polohách.

238
# 17.12.2019, 21:42

To kdyby si chtěl někdo zpestřit zimu přes youtube. Takhle to vypadalo v Tyrolsku cca měsíc zpátky , pohledem pluhaře, kdy za den napadlo 55cm sněhu :-)
https://www.youtube.com/watch?v=Uj3ZTs4hOtM

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.