Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Ochlazení od 18.1.2019

142
# 20.01.2019, 13:05

Však ten chladný vzduch ze Sibiře být může a původem arktický také, ale to neznamená že ještě musí být i arktické mrazy :D ale z něčeho Honsová a novináři žít musí. Ale ledové dny být můžou, a můžou se vyskytovat na většině území (což je i pravděpodobné z těch předpovědí a modelů), nevím, kde čtenáři přišly na informace, že by měli být arktické mrazy (až na oblasti hor, mrazových kotlin), ale možná tam někdo spíš chtěl vidět kladné dubnové teploty a aby nevypadal blbě, tak mluví o velkých mrazech a jak je to nemožné - přitom stačí kouknout na model, a každý ukazuje nějaký ten mráz, který do zimy prostě patří....

ota
Avatar
2132
# 20.01.2019, 13:18

Mráz a sníh
Honsová a profesionálka, aha už je mi to jasné, něco jako těch 13°C v bytě, vy jste teda vtipálek. :)

# 20.01.2019, 13:25

ota
nebydlím v bytě, ale v rodinném domě když už. A nevím co je na těch 13 stupních zvláštního.
Oproti nám všem tady je Honsová opravdu profesionálka.

F4
Avatar
109
# 20.01.2019, 13:31

Mráz a sníh
Určitě ví, o co jde, ale pokud vím, má vystudovanou jen biometeorologii či něco podobného. A to není totéž jako klimatologie a meteorologie. Musím tedy souhlasit s ostatními, spíše bych dal přednost meteorologům z ČT. každopádně zima nějak začala, teď je otázkou, jak dlouho potrvá.

# 20.01.2019, 14:47

Body link a Mráz a sníh
Vy jste teda dvojka. Za chvíli se tu dočkáme situace, že tu první jmenovaný bude ukazovat venkovní teploty vyšší než má druhý jmenovaný doma. :D
Ale úroveň zdejší diskuze je díky vám expertům velice tristní. Kdyby jste méně psali o tom jak si přejete aby bylo, ale více psali o tom co ukazují předpovědní modely, tak by to neuškodilo ba naopak.
PS: Honsová počasí buď naprosto nerozumí nebo má pokyny zhora psát takové bláboly, protože to co většinou vyplodí je na meteoroložku ostuda.

A abych napsal ještě něco k tématu. 2 dny zpět jsem věřil, že mrazy budou silné a podíváme se pod -10° i v nížinách, ale modely otáčejí do tepla a vypadá to že v druhé polovině příštího týdne to nakonec žádná Sibiř nebude. Take klasika ochlazení odloženo. Bohužel srážek je zatím ve výhledech pomálu. Tak snad se brzy něco změní.

# 20.01.2019, 15:05

JohnBattler
:D a co asi jineho tady davam. Pisu ze predpovedni modely jdou zase opacne nez se strasilo. Me je jedno jestli budu mit venku tepleji nez Mraz a snih doma :D (fakt jsem se zasmal) ale uvadel jsem predpovedni graf, ktery rika neco jineho nez CT zase strasi a dela konec sveta. Viz titulky na ruznych serverech, protoze Honsova rekla. Navic co bude za tyden nikdo nevi.

# 20.01.2019, 15:13

Body_Link
No 5° jste tam včera nebo kdy jsi to sem dával fakt neměli, tyhle teploměry v autech jsou hodně nepřesné a když svítí slunce, tak ukazují nesmysly. Ale pobavilo mě to když ty přeháníš do plusu a Mráz a sníh zase do minusu. Jako mít doma 13° to je mnohem větší úlet. :D

Já také nemám rád zimu, ale nepíšu tu zatím nesmysly jak nevyhnutelně přichází jaro. Únor je statisticky druhý nejchladnější měsíc v roce a to se nezmění. Slunce sice pomalu nabírá na síle, ale o jaru se dá mluvit až od března. Takže ještě minimálně měsíc zimy budeme muset strpět. Nicméně arktické mrazy nečekám bude to dle mého názoru klasika posledních let tzn. teploty přes den lehce nad nulou a ranní mrazíky.

# 20.01.2019, 15:21

JohnBattler
To nic nemeni na tom, ze je tepleji nez strasi. Reknu ti to asi tak. Na hovno je leto kdy mesic v kuse neprsi a jen je venku 35 ve stinu nestiham zalevat, prachy za vodu v prdeli, a stejne tak je na hovno zima kdy neni 10cm snehu (vic nechcu) a je venku -15 a holomrazy.to radeji kolem 0 a bez snehu. Mimochodem my uz tu zavaleni byli. Ted at snezi kde meli sucho. A hlavne co chceme je fuk. Oni v CT nevi ani jak bude kolikrat za 3 dny.

# 20.01.2019, 15:50

Body_Link
Necjci Vam do toho taky kecat, ale obcas to nevi ani buh, natoz Ct :D

# 20.01.2019, 21:18

JohnBattler
jestli nevěříte, klidně dodám teploměr. Nevím co je zvláštního na tom mít v obýváku pár týdnů v zimě teplotu 13 stupňů. V ložnici mám příjemných 17 stupňů, nepotřebuji mít přetopený barák jako má většina Čechů. Jo jsem holt člověk, kterému nedělá dobře teplota nad 25 stupňů.

Jinak výhledy jsou i nadále mrazivé, což mě těší. Srážky budou nějaké koncem týdne, což je taky fajn.

48
# 20.01.2019, 21:40

xD to ten barak musi plesnivet jak svina :D

96
# 20.01.2019, 22:10

Hurec
Nemusí, když se tam tak hodně větrá což by ale znamenalo zvýšená náklady na topení. Absolutní vlhkost venkovního vzduchu v zimním období kondenzaci při + 13°C na stěnách nedovolí. Horší je zdravotní hledisko jak bylo zmíněno. Suchý vzduch musí hodně "drhnout v krku". Každý první by z toho normálně onemocněl....

642
# 21.01.2019, 04:50

Jablonec -12.5°C a Jizerka -24°C

# 21.01.2019, 09:07

Hurec
neplesniví, není důvod aby to tak bylo. Navíc šetřím poměrně dost za topení a tyto peníze potom vkládám do klimatizace v létě a na jaře. A ne, nemocný nejsem, naopak mnoho let jsem bez nemocí.
Jedna z dobrých rad od kolegů Němců.
alka
Krásné fotky. To je vskutku pravá zima.


Co se mi líbí, ta studená masa vzduchu nad Skandinávií a Ruskem příští týden. Pak by stačilo, aby to sem fouklo a hned budou pěkné mrazy. Ale ani za ty současné si nestěžuji, dneska ráno -11, to je příjemná teplota.

22
# 21.01.2019, 09:08

Mráz a s:cool:níh
Tak sup sem s fotkou zase z nas udelejte blbce:cool:,pro telo je zdrava teplota tech 22 stupnu na spani 18 takze na tech vasich 13 neni zdraveho vubec nic....jak rikam delate akorat machry,ja mam taky zname co bych u nich chcipnul na zimu a jeste se chlubi jak usetri za topeni ale ze jsou tam vsichni navleceni v teplych fuskalych a na sobe svetr a pres to jeste vestu to nevidi:D,ale vy jiste cbodite v triku a kratasech:D



# 21.01.2019, 09:12

Zachar
na spaní mám 17-19 stupňů, pokud neumíte číst, 13 stupňů mám pouze v obývacím pokoji a to ne vždy. Někdy třeba 15 a to se týká pár týdnů v zimě.
Tak pokud nejsem v práci, chodím v triku a kraťasech (třeba na procházky nebo do krámu). A pokud Vás to překvapí, třeba Němci jezdí na kole do práce i při dnešních mrazech (což já raději autem do práce, když to mám přes 60 km). Víte, mně při současných teplotách zima není a kdo mě zná, tak ví, že mluvím pravdu. A jak s oblibou říkám přátelům, kéž bych někdy zažil zase pocit zimy. Přes zimu nosím letní bundu a zimní bundu mám ve skříni pro případy, že by přišly mrazy pod -20 stupňů. Upřimně tohle divení nechápu.

63
# 21.01.2019, 09:20

Já teda bydlím v paneláku,ale taky jsem ještě nezapnula topení. Nevím kolik stupňů tam mám. Ale v ve svetru a vestě fakt nechodím :D:D

# 21.01.2019, 09:50

Mráz a sníh
Já také nesnáším lidi co přetápí a mají v zimě doma 25°C to je vyloženě nezdravé stejně jako opačný extrém. Na druhou stranu znám lidi co běžně chodí venku v kraťasech, když je jen lehce nad nulou a dlouhé nohavice mají až v mrazech. Takže asi ti to i věřím, že dokážeš být v pohodě v takto nízké teplotě. Ale 95% populace by v tom akorát onemocnělo.

Ideální je dle mého názoru 19°C na spaní a 21°C v pokojích kde přes den pracujeme apod. V koupelně to chce ovšem ještě o něco tepleji.

Lucina
Já co jsem bydlel ve dvou bytech v Praze. Tak ani v jednom jsem celou zimu netopil. V tom prvním bylo neustále 23°C což byla otrava a musel jsem pořád větrat. A v tom druhém se to drželo na 21°C, takže ideální a větral jsem tak normálně. No jo ty zateplené paneláky a navíc sousedi důchodci co přetápí to pak člověk opravdu topení nezapíná. :D Ale stejně se dnes platí z velké části teplo za celý dům, takže i tak to člověku naúčtují.

63
# 21.01.2019, 09:59

JohnBattler
Právě, máme zateplený panelák což je hodně poznat oproti dřívějšku.
A jak říkáte, sousedi topí už když je venku +15, neskutečné prostě. Ať si chodí v trenýrkách,ale já o to rozhodně nestojím. Pokud neklesne teplota pod 0 větrám stále

# 21.01.2019, 10:02

JohnBattler
Díky. Máte rozumný názor. Já neříkám, že by z toho někdo neonemocněl, já mluvím prostě za sebe. Že prostě mám rád zimu a nízké teploty, mé tělo to má taky rádo.

Jinak co se týče počasí, na víkend to vypadá na nějaké oteplení, ale zase přijdou srážky. Alespoň tedy podle Ventusky

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.