Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Ochlazení 10.12.?

642
# 05.12.2018, 16:11

do vánoc klasická zima myslím nepřijde.Neříkám,že nenasněží,ale dlouho to ležet nebude.

# 05.12.2018, 16:53

Yurri
Aha, tak priznam se, ze jsem myslel, ze jste od jizni moravy trochu vice vzdaleni, ale tak na druhou stranu, nekdy je kazdy kilometr znat a vysocina je proste vysocina, i kdyz jste v teplejsi oblasti:D

182
# 05.12.2018, 17:03

Pořád to tak kolísá ... navíc hodně do +, takže nějaký trvalý sníh na Vánoce rovněž neočekávám.

F4
Avatar
109
# 05.12.2018, 18:12

V posledních letech stojí prosinec vždy za prd. Poslední dobrý byl 2010, jinak nadprůměrné až extrémní teplo jako třeba 2015, to připomínalo spíše koneč října. No hlavně ať prší týdně aspoň tak jako nyní.

36
# 05.12.2018, 19:45

alka
Ja bych si tim tak jistej nebyl sousede...:D Hrozne bude zalezet na te tlakove nizi pristi tyden, co tam modely uz peknejch par dni kresli...Kam si to presne namiri a jak to s ni bude v dalsich dnech...Je to jeste brzy, takze nema cenu tomu verit, ale za vyloucene bych to rozhodne nebral, ze by po vikendu dorazila zima a napadlo u nas klidne 10-15cm...
Nyni je ale jeste brzy se radovat - nyni je jen jiste, ze k ochlazeni po vikendu opravdu dojde...nic ostatniho ale jisteho neni - ani delka trvani teto chladne epizody a uz vubec ne mnozstvi srazek...Osobne bych ale flintu do zita nehazel...:snih::D

# 06.12.2018, 03:28

Tomamir Tak hlavně neházejte flintu do sněhu co není a zase nebude..:D

642
# 06.12.2018, 07:18

Tomamir
uvidíme,ale nějaký trvalý nástup zimy a haldy sněhu dřívějších zim nevidím.Jestli napadne 10-15 čísel a pár dnů to bude ležet možné je.Mám ale obavu,že trend počasí teplo/chladněji bude pokračovat po celý prosinec.Je mi celkem fuk jestli si pražáci dobře zalyžují.Srážky ale vítám.Čím víc,tím lépe.Podívej na přehradu.Stav vody je k pláči.... :( Jestli bude voda klesat i z jara a přehrada se alespoň částečně nenaplní,budem muset stáhnout ryby a kam já si budu chodit pro obědy ? :)))) Dělám si srandu,ale ono jde do tuhého.S vodou bude velký problém.

36
# 06.12.2018, 07:29

alka
Souhlasim...;-) Uvidime, co ten pristi tyden...Nevypada to tam zatim vubec spatne...:D A ze to stejne nevydrzi 14dni/mesic je celkem pravdedopobny, ale to nevadi...I kratkodobej zachvev zimy a nejaky snehovy srazky by byly super, porad hezci nez 8 stupnu a blato...:D Nechame se prekvapit, ale osobne verim, ze nejaka zimni epizodka po vikendu dorazi...;-)

77
# 06.12.2018, 07:55

tak tak na nějaké mrazy a sněžení v nížinách už můžeme navěky zapomenout.Tohle spojení už nějakou dobu nefunguje a fungovat už nikdy tady u nás ani nebude.Je to smutné,ale taková je realita a neá cenu si nalhávat že se to někdy v budoucnu změní.Za moji oblast můžu říct,že sníh posledních pět roků jsme skoro vůbec neviděli,jesli tak do 1 cm na pár hodin tak 2- 3 za zimu a to je vše.Ale aby tu napadlo aspoň 5 cm a bylo pod nulou aspoň pár dnů to už u nás neexistuje poslední roky.Je to hnus,ale lepší to nebude spíše horší.Za sněhem budeme jezdit do Anglie,španělska,Řecka,Itálie či Turecka.Humus.A pamatuji si jako dítě jak jsem celou zimu i přímo v Těšíně lyžovali,sáňkovali,bobovali a sněhu bylo požehnaně.A byli to časté zimy kdy nás ve městě byl po celou zimu sníh a bylo i ho relativně dost.Teď se jen koukám na fotky z té doby a je mi smutno a jen vzpomínám..

109
# 06.12.2018, 08:32

dawe
Taky pamatuji a to nejsem zase tak starý. Sníh ležel třeba 3 měsíce v kuse. Jako děti jsme celou zimu blbli buď na sněhu nebo na ledu. A teď, posledních 6 zim byl sníh tak max 10dní,ale v součtu za celou zimu. Nehorázná bída. A to ještě jsme na tom dobře, v sousedních městech a vesnicích co jsou pod kopcem, nebývá už vůbec nic

42
# 06.12.2018, 08:50

Jeden starší pán ze ČHMU řekl v televizi: Je v celku nenormální, že nás čeká normální počasí. Docela výstižné. :)

Ochlazení nebude silné, ale bude ho předcházet silné oceánské proudění s více srážkami, což je myslím dobře. Samozřejmě více srážek bude na horách, v nížinách či závětří jich bude lokálně poměrně málo.

ota
Avatar
2132
# 06.12.2018, 09:14

aura333
Jojo, to počasí teď vypadá skvěle, u nás možná ani nijak moc srážek nebude, ale na horách by mělo hodně napršet a potom i dost nasněžit. To chladné oceánské počasí by bylo úplně ideální.

77
# 06.12.2018, 09:46

cewr
nic než jen vzpomínat nám bohužel už nezbývá..

# 06.12.2018, 12:28

dawe
Ale no tak aspon trocha realismu by neskodila, samozrejme zimy jsou cim dal horsi, ale ja si stejne i jako zastance GO myslim, ze v budoucnu prijdou aspon nejake pekne zimni situace, jako byla například ta v lonskem lednu, tehdy u nas zejmena na prelomu ledna a února bylo snad téměř 30 cm sněhu, netvrdte mi, ze u vas nebylo skoro nic. Ano je to dost malo za tech poslednich 5 let, ale podle me to ukazuje, ze aspon sem tam se nejakych peknych zimnich situaci jeste dockame;-)

# 06.12.2018, 13:25

No tak zas nic ochlazení ani nebude GFS to dost mírní teploty budou do +4 v noci kolem 0 od pátka se bude od Z oteplovat a to bude půlka prosince co bude na vánoce +25 ? i bych se nedivil :D

77
# 06.12.2018, 13:33

Snowrain
představte si,že u nás touhle dobou o které píšete byl fakt jen poprašek,nic víc.

# 06.12.2018, 15:06

radek4545
+25 °C je na Vánoce v současné době zcela nereálné. +15 být ještě může, ale slunce je strašně nízko a zemský povrch se skoro neohřívá, takže to výš nevyleze. Každopádně jsem zvědavý na ty letošní první tropické Vánoce, jak psala p. Olga:D.

# 06.12.2018, 16:14

Vy jeste furt koukate na ty modely? To ja se radsi kouknu uz z okna. Zitra tam treba zase daji prudky ochlazeni a pak dalsi den zase naopak. Nema to cenu se na to divat. Max den dopredu ale stejne to pak nesedi.

# 06.12.2018, 16:28

Uvidíme
Za listopad byl u nás 1 ledovej den a 10 krát bylo ráno pod nulou

# 06.12.2018, 16:39

Frantis95 Moc se neradujte slunovrat se blíží a už brzy začne slunce topit.Od února promluví do proudění zásadněji...Přátelé zimy mají tak měsíc a deset dnů, pak se jim začně krátit dech.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.