Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Počasí na letošní Vánoce

# 29.12.2018, 18:03

Snowrain Asi by vá měl někdo citlivě vysvětlit, což se asi nezdaří, že z Atlantiku nikdy pořádná zima nepřijde.Ale fanděte si dál, i když v hledišti budete zcela osamocen..:D

# 29.12.2018, 18:05

South wind
Nerikejte fakt? A vy asi vite predpokladam, ze atlantik tu bude celou zimu, ze, ono uz to je nekde napsane, nebo snad GFS uz dela vyhled na 2 mesice?:D

# 29.12.2018, 18:06

Prady
Ale tak teploty kolem 0 ja neberu za jarni pocasi, jak zde prezentuje south wind, ale za klasicke zimni teploty;-)

# 29.12.2018, 18:07

Snowrain To se klidně může stát, za měsíc budete ještě věřit, no a za dva, budete už pro smích naprosto všem..:D

238
# 29.12.2018, 18:10

Snowrain
Jasně, ale to beru ten nejchladnější výhled ve výšce 400m.n.m. takže když budu brát něco mezi z těch všech modelů tak se zase dostáváme na teploty přes den 2-3 stupně což rozhodně není zimní počasí. Ve výškách pod 300m.n.m. můžou na nějaký sníh určitě zapomenout.

# 29.12.2018, 18:14

South wind
Ano stat se to muze, ale neni to prece jiste, stat se muze prece hodne veci, ne? Jinak je zajimave, ze podle me jste zde pro smich spise vy nez ja, a to se nemam ve zvyku nejak prechvalovat, ale vase tvrzeni o konci zimy v prosinci se zde uz myslim staly legendou. Jinak by me opravdu zajimalo, kde jsem napsal, ze nenastane opet zapadni proudeni a ze nebude leden nadprůměrne teply, ja jen psal, ze podle me je sance, ze by mohl prinest v prvni polovine zajimave zimni situace, ale to prece neznamena, ze to tak bude. Je to jen muj nazor, stejne tak jako vy mate jiny, ktery vam neberu a klidne muzete mit pravdu vy a ja to rozhodne nebudu mit problem priznat;-)

# 29.12.2018, 18:17

Prady
Ano to je bohuzel pravda, ale myslím, ze je to porad lepsi nez kdyby byl ve vyhledech jen nekonecny JZ, teploty kolem 10 stupnu a jakýkoliv naznak zimy v nedohlednu, ne?;-)

# 29.12.2018, 18:24

Snowrain Měl byste už pochopit, že počasí se v našich končinách změnilo, nějakou zimu co byste chtěl, si můžete prohlédnout na historických fotografiích.Pokud tu zimu tolik chcete, musíte se odstěhovat dál za Moskvu, tam kam Atlantik tolik nezasahuje.Když tak vám dobře poradím, kde vám bude dostatečně zima.

96
# 29.12.2018, 18:26

V noci a zítra to pro severozápad vypadá zajímavě.
V Krušných to vypadá na pořádný sněho-větrný nářez. Dnes už střídavě sněžilo celý den.

# 29.12.2018, 18:29

South wind
Myslim si, ze v techto debatach je videt, ze se s vami bavit proste neda, pritom ja bych s tim treba nemel problem. Ponekolikate uz rikam, ja nechci zimu jaka byla driv, vim ze takova uz zrejme neprijde to je mi jasne, jen si myslim, ze tam je sance na pekne zimny situace to je vse. Samozrejme ze se pocasi zmenilo, bohuzel k horsimu, ale to je neco s cim se neda stejne nic delat, ale opravdu mi verte, ze po arkticke zime bez snehu ani lete s 15 stupni a neustalym destem rozhodne netouzim, jen bych bral trochu klidnejsi pocasi blize dlouhodobym prumerum, nic vic;-)

# 29.12.2018, 18:33

Snowrain Ve Vyškově si těch zimních situací asi užijete.Nedivím se, že zrovna tam zoufale a neustále vyhlížíte kde co.Máte bydlet v kopcích na severu a ne v nížině, zklamáváte se sám.

1003
# 29.12.2018, 18:49

Moc dobře si pamatuji doby, kdy toto fórum bylo velice pěkné, velmi věcně se zde diskutovalo. Tyto časy jsou ale s příchodem uživatelů jako jsou South wind nebo dawe. Chápu, že každý má na věc svůj názor, to nikomu neberu, ale neustále vyhrožovat s nějakým Atlantikem, krátkodobým ochlazením, fénem atd. mi přijde naprosto zbytečné a fóru to dost ubírá na kvalitě. Jistě, výhledy se často mění (většinou do tepla), ale psát zde, že ochlazení nebude, poté k němu opravdu nedojde a následně se vychvalovat, že jsem měl pravdu, mi přijde opravdu dětinské.

Výhledy jsou vcelku zajímavé, tak prosím výše zmíněné uživatele, aby si svůj neustále stejný názor vykřikovali někam do lesa, stačí to napsat jednou.

Mimochodem, pesimismus uživatele dawe trvá již dlouho, viz. jiné fórum, tentokrát o počasí v prosinci 2010, kde již na začátku psal, že přijde fén, zima nebude. Všichni víme, jak to dopadlo. http://meteoforum.e-pocasi.cz/predpove-pocasi/pred...

Jinak přeji všem klidný zbytek roku a šťastný vstup do toho nového, pokud možno se zimním počasím.

# 29.12.2018, 18:53

Blateňák
Jj take jsem to videl, promluvil jste mi z duse presne muj nazor, ale vysvetlete to lidem jako south wind nebo dawe:)

# 29.12.2018, 18:53

Blateňák Vy jste mimo realitu, Atlantikem tady nikdo nevyhrožuje, to je reálná opakující se situace.Když nesledujete modely, pak vám to jako vyhrožování připadá.Bohužel, na diskuzi se počasí nedělá a i když si tu 380 lidí bude hrát do noty, že zima možná bude, tak to nemá váhu..Neznamená to prostě nic.Dávat za příklad zimu, která byla před tolika lety, to už o něčem svědčí..Jenže na zimu roku 2010 v letošním roce, můžete rovnou zapomenout.I když se to bude opakovat ještě 20 let po sobě, vy budete stále věřit, že se něco vrátí, i když bude chybět důvod a to je zásadní.

1003
# 29.12.2018, 19:45

South wind
Já jsem rozhodně nechtěl říci, že očekávám stejnou zimu jako 2010/11, tak jste to pochopil pouze vy. Modely sleduji, a to již několik let a ne jeden ale několik. K Atlantiku samozřejmě dojít může, ale nemusíte to zmiňovat v každém svém příspěvku.

# 29.12.2018, 19:58

V Německu se u hranic vvyskytuje bouřka:blesk:

# 29.12.2018, 20:08

Dvořka
Jo, teď to vypadá pěkně, bouřka sice asi nebude, ale nějakej splachovák by být mohl:D.

182
# 30.12.2018, 00:52

Tak je zase na chvíli bílo ... :D

32
# 30.12.2018, 10:15

Stranik
Tady ani ťuk.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.