Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další ochlazení, hlavně v Čechách větrno a přeháňky, na horách sněhové

Diskuse o počasí Počasí na letošní Vánoce

# 18.12.2018, 19:52

South wind
Boze vzdyt to rikan, s vami se neda absolutne o nicem bavit, vsak o cem jinem se asi jako bavim , josou proste 3 zimni mesice, takze mame pred sebou skoro 3 zimni mesice, at uz budou jakékoliv tak jsou to proste zimni mesice, stejne jako by cervenec byl letni mesic i kdyby bylo celou 15 stupnu a dest. Jinak nechapu proc hned nekdo kdo si v zime preje snih, je zde oznacovan jako nejaky extrenomrazofil, proboha vzdyt treba ja vubec nechci nechci pres den minus 10 a v noci minus 20 na sucho, to radsi teplo a déšť, ale proste idealni jsou pro me v zime celodenni, ale ne nutne nijak vyrazne, mrazy a k tomu hodne snehu, bohuzel uz takove pocasi v zime nebyva, tak nevim proc urazite lidi co si tohle preji. Ja si z vas delam legraci, ale proto, ze si myslite, ze zima konci prosincem:D

63
# 19.12.2018, 06:50

No ve Zlíně to zatím vypadá, že Vánoce budou s 8°C a deštěm.Né že bych čekala sníh a mráz,ale ten déšť by být aspon tento den nemusel ;-)

# 19.12.2018, 08:34

Snowrain Kdyby bylo 15 st. a déšt, tak to prospěje víc, než stupidní mráz z Ruska.Ten srážky nedodá, jen se konzervuje sucho a nic víc.To co vy chcete, se tu téměř nevyskytuje.Jsou jen dvě možnosti, Ruský mráz beze srážek, nebo teplo a deště.

# 19.12.2018, 11:16

South wind
Ano souhlasím. Prostuduju si to. Spousty lidí dělá v tomto případě chyby. Dík za upozornění jsem hold z jižní části. Vy byste si měl prostudovat roční období. Protože ten kdo neví kdy končí zima je už skoro dement. ;-)

# 19.12.2018, 11:44

Budejcak Meteorologická zima končí 28.2, astronomická se hodí tak do kratochvilného kalendáře pro důchodce, s realitou dnešního počasí, nemá počátek zimy v kalendáři nic společného.

# 19.12.2018, 11:53

South wind
K tomu už nemám ani slov. Bavíte mě :D:D:D

# 19.12.2018, 12:37

South wind
Mne se libi, ze vy neumite absolutně uznat, ze jste v necem uplne mimo, tim příspěvkem jsem chtel rict, ze to co chci ja, tedy zimy s velkym mnozstvim snehu a normalni leta bez supertropickych teplot, s dostatečným množstvím srazek, je to, co nasi prirode pomuze nejvice. Naopak to co chcete vy, tedy zimy s 10 stupni a leta nejspise ve stylu Turecka nebo Italie, nam asi moc nepumuzou. To jake pocasi se u nas vyskytuje je vec druha, ale psat o nekom, kdo chce v zime mrazy a snih, ze je blazen, kdyz podle vsech odborniku jsou presne zimy se snehem to co potrebujeme, to je opravdu na zvazeni nejake terapie, klidne bych vam s tim i pomohl;-):D

# 19.12.2018, 12:54

Snowrain Nezáleží na tom co chcete, vůbec na tom nezáleží..Je to úplně k ničemu, nestane se to.Já vycházím z toho co je, ne z toho, co by nějaký nikdo chtěl.:D

# 19.12.2018, 13:26

South wind
Ale o tom ja prece vubec nemluvim, ja mluvim p tom, ze tady nadávate tem co chteji zimu a snih, ze jsou blazni, protoze snih je k nicemu a dela jen problemy a to pritom neni pravda. A kdyz vam tady o tom poslu clanek, ktery mi dava za pravdu, tak zacnete psat uplne o necem jinem:D. Mne je uplne jedno jake pocasi chcete a jestli mate rad snih nebo ne, absolutne me to nazajima, ale vadi mi, ze vykladate nesmysly typu, ze je k nicemu a dela jen potize, kdyz je pritom velmi uzitecny. Znam lidi co zimu moc nemusi a snih je nijak nefascinuje, ale aspon jsou schopni uznat, ze je zkratka potreba a jsou radi, ze maji aspon deti radost, ale vy tohoto rozumneho pristupu absolutne nejste schopen, a to je velmi smutne. Ale na druhou stranu se clovek aspon pri cteni vasich komentaru pobavi, takze piste prosim dal, a ja se jdu podivat na ty vyhledy, ktere vypadaji trochu chladneji, zajimave, ze?:D

182
# 19.12.2018, 13:27

South wind

Trochu se zklidněte a dopište si reálné místo pozorování. Díky.

16
# 19.12.2018, 14:01

Lidi neblázněte... příspěvky typu kdyby nebylo teplo, byla by zima a kdyby nepršelo bylo by sucho... tohle se nedá číst. Uznejte sami, tyhle diskuze jsou o ničem.

# 19.12.2018, 16:22

Body_Link
Tak za prve mela v necem pravdu, letos toho slunce bylo hodne a to je proste fakt, at uz si o tom myslite co chcete, ale hlavne za druhe, vadilo to tady myslim snad sem a skoro kazdy tu psal, ze je to unavne cist porad dokola ty jeji a byli to myslim i lide co meli slunce taky uz dost, takže dle me znovu nemate pravdu a prekrucujete trochu realitu. I me uz ty jeji prispevky nebavily, byly pořád dokola a bylo to velmi unavne, a to i pres to, ze jsem s ni v podstate souhlasil. Vzdyt taky sem proto prestala uz psat, ze to ostatnim vadilo;-)

# 19.12.2018, 16:42

Hlavne na slunce nadavat nejde. Stupidni az to boli. Iq 0. Pokud se kazdy ucil zemepis tak vi, ze slunce se nevypina ani nehasne na prani mrazomilu. Slunce jako planeta vydava zivotodarne teplo a svetlo nonstop a naopak problem je v tom, ze nejsou mraky, proudeni, dest atd. Za tohle fakt slunce nemuze. Fakt ne. Tohle je alfa omega stupidniho svalovani viny na slunce ze je vytvoreno trvalym svitem. Nekdy zasnu fakt. Nadavejte na sve milovane mraky kde se vam schovaly. Treba venovat nejake zvire jako dar... :cool:

# 19.12.2018, 17:32

Tak to vypadá na solidní srážkové uhrny..některá místa do pondělního večera i do 50mm a někde asi menší rkánek..:prsi::prsi::vitr::vitr:

96
# 19.12.2018, 17:46

U nás se tento měsíc počasí už podruhé opakuje. Ohlášené sněhové přeháňky se nekonají a rovnou prší. Ze shněhu, který napadl minulý týden sice ještě nic neodtálo, ale vytváří se opět ledová krusta na povrchu. To při teplotě vzduchu -3°C.

25
# 19.12.2018, 17:58

Podle nejnovější předpovědi GFS to nebude s tplotami na Štědrý den tak hrozné, teploty mezi 2/6 st.

Předpověď GFS na 24.12.
25
# 19.12.2018, 18:02

Icon ukazuje téměř to samé.

Předpověď ICON na 24.12.
F4
Avatar
109
# 19.12.2018, 18:11

South wind
S tím, že zima končí 28.2. bych i souhlasil z meteorologického hlediska, v březnu to už většinou zimní není (až na pár výjimek). Ale přírodě by prospělo chladnější a deštivější jaro a léto a pak teplejší podzim (ale ne jako ten letošní). Proč neřeknete toto. Srážky na jaře a hlavně v létě mají největší vliv na kondici vegetace.

# 19.12.2018, 19:15

Body_Link
Vsak ano t o ja nerozporuji, nebudeme prece slovickarit, samozrejme, ze za to slunce nemuze, kdyz rikam, ze jsem rad , ze slunce zaleze, tak jsem proste rad, ze je nejaka oblacnost a kdyz svit tak me mrzi, ze nejsou nejaky mraky, z kteryvch by i mohlo prset, to je vse. Samozrejme, ze slunce za nic nemuze a krome pani Olgy to zde ani nikdo nepise, podle me. Vzsyt ja taky psal, ze jsem rad, ze slunce zalezlo za mraky, ne ze zhaslo:D

642
# 20.12.2018, 19:53

můj typ pár °C pod nulou a pár cm sněhu byl jen přáním:Nějaký sníh možná bude,ale žádná hitparáda :prsi::cool::D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.