Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Počasí na letošní Vánoce

182
# 18.12.2018, 14:31

Pátek, Sobota, Neděle poměrně vysoké teploty - do toho občas :prsi: To roztaje do Vánoc na tutti. Už ted máme ve spodní části města jenom fleky.

0
# 18.12.2018, 14:47

Vážení diskutující, myslela jsem že tato diskuze je o tom, jaké bude počasí na Vánoce, tady se diskutuje spíš o tom, jaké počasí kdo má rád, neustálé urážky a provokace, nic relevantního, nechápu jak toto správce může nechat jen tak. Dříve se tady dalo něco rozumného přečíst, což se nyní opravdu říct nedá, spíš mě celá diskuze o počasí na Vánoce nadzvihává ze židle, nehledě na provokatéry, kteří asi jen celý den sedí u počítače a reagují na jakýkoliv komentář provokativně. Opravdu to kleslo hluboko. Pěkné adventní dny.

# 18.12.2018, 15:10

South wind
Podívejte se na Prosinec 2015, to je jako podle Vás vrchol zimy? Vždyť tu nebyl snad ani jeden ledový den.

2653
# 18.12.2018, 15:54

Zase mě hodně zklamala předpověď ne dnešek:) oni to Prosím nedokážou předpovědět ani na následující den:D hlásili že mělo být 0-4 nad nulou a zatím šla teplota např ve středních Čechách až na +7 nad nulou:D a u nás bylo před chvílí +4 nad nulou a to se to mělo podle nich motat u nás kolem 0;-) nechápu kdo to vůbec předpovídá:) v minulosti to předpovídali krásně a co to má teď jako znamenat:):) jinak se můžeme těšit opět na teplé,propršené vánoce;-) každý den modely přidávají na teplotách:)(hlavně ČHMÚ) aspoň že to na Vysočině roztaje ten těžký mokrý sníh stejně to způsobuje jen komplikace;-) bude z toho mimochodem dost vody a potůčky,říčky na Vysočině se budou pěkně naplňovat:):prsi::prsi:

ČHMÚ týdenní předpověď
Model GFS teplota 24.12 12 GMT
Model GFS srážky za 12 hod 24.12 18 GMT
271
# 18.12.2018, 16:15

charlie
Jsi na omylu, virus chřipky nemá problém s - 10, je to spíše o vlhkosti vzduchu, jeho kvalitě a zejména množství ostatních šiřičů nemoci.

lucina
Léto je samozřejmě pecka, ale nesmíte být v autě a pracovat.

Posílám pár fotek z dnešního odpoledne při oblevě a +2

Kopec za Jihlavou
Jihlava město
271
# 18.12.2018, 16:50

Situace o 50km dále u mě na zahradě je vidět na fotce, na polích už to tady není souvislé, zatímco v Jihlavě se bez problému běžkuje, každopádně je toho ještě dost a teď se naopak ochladí a případně, takže atmoška typicky vánoční.

76
# 18.12.2018, 17:06

Yurri
Jasný, ale virus to bude mít obtížnější, než při teplotách kolem nuly až 20 nad. Teplotní výkyvy jsou horší, absence očkování tomu napomáhá taky atd. Ohledně sněhu- Vysočina, to je na sníh jistota. U nás od začátku meteozimy 2 cm, žádná paráda, ale lepší, než předchozí roky.

# 18.12.2018, 17:46

South wind
Vsiml jste si vubec toho, ze zde nekdo, ted přesně nevim kdo to byl psal, ze mame pred sebou SKORO 3 zimni mesice, tedy pulku prosince, cely leden a cely unor, cili 2 a pul mesice zimy, neboli SKORO 3 mesice zimy. Nechapu s cim z toho mate problem a proc sem posilate teploty v Brne v breznu, o tom prece vubec neni rec:D:D

# 18.12.2018, 18:03

Snowrain Že prý skoro tři měsíce zimy, tak možná na papíře vy odborníku...Z toho bude ještě počítám tři týdny nad nulou a možná i víc..:D

# 18.12.2018, 18:08

TO jsem psal já. A vždyť je to taky pravda. Půlka prosince, celý leden, celý únor a část března. Takže o zimu strach nemám.

96
# 18.12.2018, 18:14

Snowrain
Jižní vítr to má trochu posunuté, tedy i v hlavě. U něj je průběh počasí z minulého ledna jednoznačný důkaz toho že leden už nepatří mezi zimní měsíce. K letošnímu únoru se raději nevyjadřuje. To byla určitě zase vyjimečná situace.. :)

Je zajímavé, k jižnímu větru se už od října obrací zády i lokální mikroklima u nás. Tedy obrací jižní vítr v noci na jižní....:)

Do této doby jsem nechápal proč... :)

F4
Avatar
109
# 18.12.2018, 18:16

radek4545
To jo, nechutné teplo ještě větší než včera a mimo interval předpovídaných teplot.

ROFA
Bohužel vývoj zim posledních let teplomilům jen nahrává. Chtělo by to nějaké extrémní mrazy, aby jim zatuhla ústa. Naopak, začne mráz a já chodím ven, tak jaký, že sedíme u topení. Ví kulové.

# 18.12.2018, 18:23

Nechápu co se tu pořád řeší normálně jsou 3 zimní měsíce , učí se to už na základce v první třídě :D , je to prosinec, leden, únor.

Dost často se stává že i první půlka března je studená, takže zima rozhodně nekončí spíš teprve začíná. A na Vánoce je obleva skoro každý rok a po silvestru se zase ochladí.

# 18.12.2018, 18:26

ROFA
ROFA Vaše lokální mikroklima, je něco ohromně zajímavého, to nás na jihu velmi zajímá, asi jako krušnost jakých si kopečků, kterým dal někdo omylem název hory, to by se Alpy nasmály...:D

# 18.12.2018, 18:29

F4
Extremni mrazy :) uz nejsou posledni dobou poradne ani na Sibiri, natoz tady...nastesti. A nejlepsi zima byla stejne 06/07. My muzeme byt teplomilove a a vy zase exteremomrazomilove, nejlepsi stejne je ze nikdo z nas nicemu neporuci. :slunce: muzeme maximalne prskat kolem sebe.

271
# 18.12.2018, 18:36

charlie
U mě to vypadalo odpoledne viz foto, ty zbytky sněhu na chodnících už primrzají, bude náledí jako prase, bez toho větru dnes to byla nádhera, zítra návrat k celodenním mrazům.

# 18.12.2018, 18:39

Tak na to, že je teprve půlka prosince a my už měli teploty -8 v noci a přes den i -4 a první ledový den koncem listopadu to není vůbec špatný. Když jsou mrazy do těch -20 tak to je pro mě naprosto ok v pohodě. Větší mrazy bych taky v naší kotlině nemusel. I když byly doby, kdy jsem na Šumavě lyžoval v -25 :D

96
# 18.12.2018, 18:41

South wind
Pokud by se Alpy uměli smát pak by se nížiny měly naučit plakat. Bylo by to sakra potřeba. Zatím se musí spoléhat nato co odtaje a odteče z těch směšných kopečků.

# 18.12.2018, 18:45

ROFA My na vás velice spoléháme, Jižní Morava je krušným kopečkům velice vděčná..Děkujeme.:D

96
# 18.12.2018, 18:51

South wind
To se nemusíte stydět a doplňte si lokalitu do profilu. I dole pod Krušnými jsou na suchu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.