Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Počasí na letošní Vánoce

96
# 17.12.2018, 21:13

South wind
Každý trouba ví o fázovém posunu teplot vzhledem k deklinaci Slunce a ročním obdobím. To bez ohledu na to zda je teplejší čí chladnější období.

# 17.12.2018, 21:30

Sakra ale lidi uz me nestvete:D, neni treba se takhle hadat, vzdyt kazdy ma rad neco jineho, ja vam vas nazor neberu, ale vy akceptujte, ze je i spousta lidi co maji radi chladnejsi pocasi a chteji snih nejen o Vanocich, a uz ponekolikate, snih do nasich podminek patri a u nas nema byt raz pocasi typu Italie, protoze na to nase krajina neni zvykla. Jinak kdyz sem furt tahate lidi co jim snih zneprijemnuje praci, tak mezi nami, kdyz vidim ty delniky v lete pri 35 stupnich v tech kombinezach,tak mi moc nadseni neprijdou. No a napriklad starsi lide podle me take moc z tohoto stylu leta nejasaji. Ano v zime jsouzraneni napriklad pri ledovce, ale v lete je tech kolapsu a podobnych veci taky dost. Taky je zajimave, ze tito teplomilove ziji uplne mimo realitu, spousta lidi tady dela to, ze si preji v zime snih a mrazy, ale pak se najdou i taci, co si preji v zime 10 stupnu a hlavne jen neten hnusny a otravny snih:D:D:D

96
# 17.12.2018, 21:38

Snowrain
To přece není hádka. Jsem pouze toho názoru, že z východu a z jihu nepřišlo nikdy nic dobrého. ;-)
Ještě že máme převládající severozápadní větry ;-)

# 17.12.2018, 21:43

South wind
Tak mi tedy dokažte, že nejchladnější období roku nastává před zimním slunovratem. Docela by mě zajímalo, kde jste na to přišel.

275
# 17.12.2018, 21:49

ROFA
Tak u nás je to přesně naopak, jediná záchrana jsou srážky z J a V, jinak je to mizérie, škoda že se to stává málokdy. Pro mě jako zahrádkáře je důležitější, že můžu ušetřit až 80% vody jen změnou složení půdy a mulčováním, jen je to dost pracné.

# 17.12.2018, 21:50

ROFA
Vsak ja vas na druhou stranu chapu, číst ty nemysly co zde nekteri pisou a nereagovat na ne je temer nemozne, ale jak rikam, tady nema smysl cekat, ze by snad mohl neco pochopit clovek, ktery si mysli, ze zima konci prosincem, kdyz dlouhodobe nejchladnejsim mesicem je leden a casto i unor byva chladnejsi nez prosinec,to je proste síla:D. Jak se rika komu není shůry dáno.......:D

# 17.12.2018, 21:52

Yurri
Ano u nás to bývá stejné , zlaté srážky z jihu nebo východu, to byva casto lahůdka:)

# 17.12.2018, 22:18

Já taky nesnáším léto, ale nebudu to v létě všude cpát :D
A navíc se toto pořád dokola opakuje, tak si každý přijde na své. Já měl v létě v práci 60 stupňů no nic moc.

77
# 17.12.2018, 22:35

Body_Link
Nemám pocit,že bychom si letošní prašné suché léto nějak zvlášť užívali. Pro nejmenší z nás, alergiky, starší lidi spíš utrpení, pro lidi denně pracující venku a v horkých provozech hotové utrpení. Chápu ovšem, že člověk z klimatizovaného kanclu, který hodí kopyta odpo do bazénu to vidí diametrálně jinak. Ke změně času jen to, že až se zruší, kdo ví jestli, tak až poté se ukáže, zda to má výhody, nebo ne. Do té doby asi nemá cenu to řešit.

# 17.12.2018, 22:53

Boze dekuji ze jsou zde i normální lide, se kterymi se da bavit, je to vzdycky prijemne zjisteni, navic jich je tady spise vetsina, a tech s kterymi se bavit nejde je jen par, ale south wind to bohate nahrazuje za vsechny ostatni, ale uz to necham být, stejne to nema smysl, nejdůležitější je se bavit v klidu a rozumne;-)

# 17.12.2018, 23:00

Přesně tak. Žádné hádky, jsme jen lidi a každý má jiné chutě, přesto se můžeme rozumně bavit.

3387
# 17.12.2018, 23:16

Věřím že se ještě hodně sněhu tady dočkáme ve slezku je vice sněhu od 400 m i do 10 cm před Vánoci to stejně zoztaje

182
# 18.12.2018, 01:24

Bude Štědrovečerní teplo ... :D

# 18.12.2018, 07:00

Snowrain A jaký byl leden 2018 no ? Už ty svoje statistické opěrné body můžete opustit, vím, jste zimofil a potřebujete především víru, že ještě něco bude..:D

# 18.12.2018, 07:27

South wind
Přiznám se, ze jsem tento komentar nepochopil, vzdyt prave leden 2017 byl asi nejlepsi zimni mesic za posledni roky, takze to prave dokazuje, ze nejvetsi byva az v tomto obdobi, takze se omlouvam, ale nevim, co jste tim myslel:D

# 18.12.2018, 08:59

Snowrain Rok a leden 2018 to podtrhnul a dokázal, to jste chtěl asi napsat..:D

65
# 18.12.2018, 09:06

No zajímavé,že ve Zlíně letos začala pořádná zima až v únoru kdy bylo přes den i -15 :D:D

# 18.12.2018, 09:50

Nejvetsi zima prichazi v lednu a unoru. Prosinec je mesic oblevy.

# 18.12.2018, 09:50

U nás byl první celodenní mráz na konci listopadu 2017, prosinec byl velmi studený s několika sněhovými kalamitami. Leden 2018 byl teplý, ale únor 2018 opět velmi mrazivý a poslední celodenní mráz jsme měli v půlce března. Poslední sněžení přišlo druhý dubnový týden.
Nicméně leden a únor jsou opravdu nejchladnější měsíce v roce.
Takže jsem rád, že to nejlepší je pořád před námi.:D

# 18.12.2018, 10:36

charlie
V zimě zase plno nemocných, co taky od toho studeného humusu čekat. Plné ordinace lidí, polovina lidí v práci chybí, ale chápu, někdo má rád -40 a tmu. tihle lidi by se měli léčit

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.