Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Kdy přijde pořádná zima do nížin?

77
# 14.02.2018, 18:19

Frantis95
žádná zima nebude a hotovo!Stejně o ni rozumný člověk v tuto roční dobu už nestojí...

22
# 14.02.2018, 18:35

Frantis95
To chce klid, ať si mele co chce, stejně se to ještě změní... jistota není ani to že bude chladno ani že se oteplí.

22
# 14.02.2018, 18:37

Já osobně bych raději aby byla ještě zima i v březnu, a to z toho důvodu že tedbudeteplo a víme jak bude potom v dubnu a květnu....

74
# 14.02.2018, 19:04

GFS se pořád mění. Ostatní modely se zatím schodují na chladném průběhu. Průměrná teplota v Únoru je zatím -0,7°C což je skoro průměr. A k tomu dneska skoro celý den sněží.
A zima by měla být určitě i v Březnu a začátkem Dubna aby se příroda neprobudila moc brzo.

# 14.02.2018, 21:20

To jsou názory k smíchu, v březnu by měla být zima..:D Měli byste si uvědomit, že meteorologická zima končí.chováte se tady zmateně a čekáte, že přijde kdoví co.90% odborníků, je tu postiženo zimnicí..

# 14.02.2018, 21:42

Kopferkingel Karl
A koho zajímá, že meteorologická zima končí? Vždyť zima sama o sobě ještě ani pořádně nezačala. Prosinec i leden skončily nadprůměrně, leden i dost výrazně. Asi si vůbec neuvědomujete, jak by to vypadalo, kdyby se v podobném dechu nesl i únor, nedejbože březen. V létě by zde akorát někteří experti nadávali, kolik je všude hmyzu. S tím, že bude zima v březnu, si příroda poradí mnohem lépe, než kdyby bylo teplo. A to se na jaře v pohodě srovná. Ještě mám pár výtek k vašemu příspěvku. Na začátku věty se píše velké písmeno, za tečkou se dělá mezera a před je se nepíše čárka. Děláte si s tím ostudu a nikdo vás poté nebere vážně. Vyplňte si také místo pozorování a jeho nadmořskou výšku, většina z nás to tady má.;-)

# 14.02.2018, 21:50

Frantis95 Příroda si poradí s každou situací, váš amatérský dojem, co a jak by mělo být, je naprosto nedůležitý.Roky kdy začalo jaro brzy neskončily žádnou pohromou, pohroma to byla, jen pro milovníky zimy, což je bolest zanedbatelná.Je úplně jedno, že podle vás nemá zima splněno, bývalé počasí z 20 století, už byste měl konečně zapomenout.Co bylo, bylo, dnešek je jiný..., pro mne lepší.O to co mám a nemám vyplněno, se nestarejte, je vám po tom pendrek.

74
# 14.02.2018, 22:14

Kopferkingel Karl
Váš názor je k smíchu. To snad mají stromy kvést už v Březnu? Netvrdím že má být v Březnu krutá zima co by nám vynahradila Leden ale určitě né aby bylo pravidelně třeba +10°C. Potom přijdou Duben - Květen mrazy jako každý rok a stromy a úroda bude kde?

# 14.02.2018, 22:26

Kopferkingel Karl
Každý rok dorazilo větší ochlazení, ať už se sněhem nebo ne, a to i v zimách 6/7, 7/8, 13/14 a 14/15. Letos nic. V roce 2013 trvala zima až do začátku dubna a žádné výrazné problémy nebyly, tak proč by nemohla přijít letos. V roce 2014 nebo 2017 přišlo jaro brzy a v dubnu a květnu to zmrzlo. Zapoměl jste na důsledky brzkého jara, to je potom teprve pohroma pro přírodu

# 15.02.2018, 00:58

Frantis95
Samik

Jak to, že letos nedorazilo větší ochlazení? Vždyť únor je zatím výrazně chladnější, než leden. To není ochlazení? Ono asi každý si pod pojmy ochlazení, zima, jaro atd představuje něco jiného? Nemyslím si, že by v březnu mělo být chladněji, než je nyní. Což ale neznamená, že jaro začne 1.3. Nejspíše to bude, jako obvykle, občas +15 a pak třeba pár dní kolem 0. Rozhodně si nemyslím, že 1.března bude +10 či více a pak to vydrží celý měsíc. To se nestane ani v dubnu a možná ani v květnu.

Jinak souhlasím Kopferkingel Karl - pro přírodu je celá řada mnohem větších katastrof, než brzký nástup jara - tou největší jsou asi lidé... :)


# 15.02.2018, 08:13

Přátelé, březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem. Naši dědkové nebyli blbí.

642
# 15.02.2018, 08:23

Co nám k nynějším teplotám napíše odborník na počasí allah ze severu Moravy? Žádné -2°C jak tu psal.Ty jsou v poledne.Já jsem hloupý amatér,ale on je na tom ještě hůř.:D:led:

496
# 15.02.2018, 15:03

Blátomil
Pozor pane, v únoru žádné ochlazení nedorazilo. Naopak jsme se vrátili do normálních únorových hodnot. Dokonce jsme pár desetin stále v plusové odchylce. Jinak leden byl šílený, tepl. odchylka za celý měsíc byla u nás +4,1 C!
Přejme si, ať nepřijdou od půlky března větší výkyvy v počasí, jako např. 30.3. +15C a 20.4. -3 a sněžení. To pak bude opět sezóna/úroda špatná. Přál bych si, ať nám ještě dost a zavčasu nasněží, protože vody resp. vodní zásoby je málo. Do 900 m.n.m. u nás leží max. do 25 cm. A hodně alarmující je to pak zvláště na J Moravě.

# 15.02.2018, 16:55

Musite furt resit h**na? Nemuzete se bavit o aktualnim deni? Nebo aspon na 7dni dopredu...
Dekuji Logitech.
Napadne neco na Vychode Cech dnes v noci? Mohlo by...

# 15.02.2018, 23:04

andy206

Tak pokud byl leden výrazně nadprůměrný a únor je prozatím v průměru o nějaké 2-3 stupně chladnější než leden, přitom se z dlouhodobého hlediska jedná o teplejší měsíc, tak si myslím, že se o ochlazení jedná. Ale asi byste si představoval ochlazení větší. Já vám to neberu, nicméně si myslím, že Vaše přání o sněhu se Vám nenaplní. Minimálně týden zůstane situace podobná té dnešní a máme tady konec února a tím i meteorologické zimy. V březnu sice sněžit může, ale sníh nebude mít šanci se udržet déle, než 1-2 dny. Ale sám jsem zvědav, jak to v březnu bude... Ale výkyvy počasí asi budou...

# 15.02.2018, 23:08

kostohryz

Naší dědkové hloupí nebyli, ale globální oteplování nám ty pranostiky trochu posunulo: Únor za kamna vlezem, březen ještě tam budem... :) A ledoví muži jsou Julius, Aleš a Vincent (12-14.4). :)

77
# 16.02.2018, 09:36

Jinak člověk se musí smát co tam Ecák nyní ukazuje za ptákoviny,podle něho by jsem tu za týden touhle dobou měli mít až 30-40 sněhu,srandista:D A nejhorší na tom je,že mu někteří to scifi uvěří,samozřejmě že pěkně ujel a nejpozději zítra se přikloní k GFS.Asi tak.

# 16.02.2018, 09:43

Já jsem spokojený s letosni zimou. Ted uz by mohlo klidne být 15+ a jasno :D

# 16.02.2018, 10:21

dawe
Martin Nebola

Souhlas s oběma... :)

80
# 16.02.2018, 11:04

V Praze asi 3 cm, absolutní vrchol zimy :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.