Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Počasí na Vánoce 2017

25
# 15.12.2017, 21:38

zimník.
Já rozhodně žádné nepodložené bláboly nepíšu. A ani nekomentuji každý výstup jako hotovou věc! Všichni píšou: možná bude, mohlo by..Vy si to převedete na bude určitě, žádná jiná varianta nepřichází k úvahu, atd..
Všechno si jen vymýšlíte :D

Přestaňte, tyto hádky nevedou k ničemu.

77
# 15.12.2017, 21:43

Shark26
já si přeju za zimu aby mi tu napadlo jednou 10 cm sněhu který by vydržel tak 10 dní a budu max spokojen,tak snad nechci tak mnoho ve střední evropě..

# 15.12.2017, 21:44

Shark26
Taky mi to trochu vadí,ale každej je nějakej.U nás už sněží slabě,napadly už skoro 2cm sněhu:snih:.

# 15.12.2017, 21:48

dawe
To snad bude všude v Česku.Minulý rok u nás vydržel sníh více než 50 dní a nejvíce bylo 28cm.Tohle se u nás asi opakovat už nebude.

77
# 15.12.2017, 21:52

Predators
tak představ si,že loňskou zimu jsem se toho tady u nás nedočkal...

# 15.12.2017, 21:57

zimník.
Bohužel jste to vy, kdo zde píše odpudivé a urážející příspěvky. Jak si můžete dovolit říkat že se vyznáte v modelech, když tady posledních pět dní píšete, že bude o Vánocích teplo. No a ono nebude. To jste měl teda hodně odvahy, když jste psal na patnáct dní dopředu předpověď na Vánoční svátky, pane zkušený meteorologu.:D Shark26 v příspěvku napíše, že to co bude po vánocích nechme vědmám. vy mu na to ale odpovíte, že kdyby rozuměl modelům, tak jim nebude věřit nad 10 dní. Co je to sakra za logiku? Dawe je ještě větší pesimista, ale jeho komentáře jsou na jedno brdo, buď bude teplo nebo sucho. On alespoň ví, co píše. Bylo by dobré, kdyby jste vy i Dawe pozměnili obsahy vašich příspěvků, podívejte se, jak teď ta diskuze vypadá. Samé narážky a nic se z toho nedá dozvědět.

# 15.12.2017, 22:02

dawe
Jo to chápu taky bych byl trožku naštvanej kdyby počasí stálo za nic.Já zatim nemám důvod si stěžovat.Třeba v létě u nás červenec pořád bouřky:blesk: více než 300mm vody v úhrnech.A jinde v ČR třeba mizerných 30mm vody.Škoda že to sněžení od Z slábne,ale i tak dobrý:D.

77
# 15.12.2017, 22:07

Predators
však v pohodě,prostě mě už straštně štve jaké počasí tady poslední roky máme.Tu neumí nic jiného než jen fučet od J,JV.....

182
# 15.12.2017, 22:42

Tradiční Vánoční obleva se již rychtuje na příští týden. :D

142
# 15.12.2017, 23:36

dawe
Já už se přestal tím stresovat a štvát, jaké počasí máme na jihu Moravy (počátkem týdne nás taky velmi kvalitně vyfénovalo, dokonce víc, než vás :D), nemá to cenu a Vám to doporučuji také, nestojí to za to. Když chci bohužel vidět sníh, a zimu, tak si hold vyjedu někam na hory a neočekávám, že ve městě bude bůh ví co. Poslední zajímavou situaci jsem zažil v Olomouci(kde trávím čas momentálně přes týden), kdy před 14 dny v Hodoníně napadly 2 cm sněhu, v Olomouci za celý den sněžení nic - díky teplému ostrovu a o 150 m.n.m výše cca. 2 km za Olomoucí bylo 15 cm sněhu - tak jsme si ho jel užít, doporučuji i Vám, jezdit někam a snažit se hledat všude nějaké pozitivum, to doporučuji i zimníkovi, z Brna má kopec možností, kam vyjet...

Jinak k příštímu týdnu, já myslím, že bude tak nějak tradičně, nic neočekávám a pak budu mile překvapen. zatím se to stejně krásně pořád mění, a z každým výstupem si nechci kazit nadšení a zlost současně :D

77
# 16.12.2017, 07:54

igor127
však jak jsem psal,já neočekávám v současné době od zimy u nás bůhví co,ke spokojenosti by mi stačilo aby mi tu v zimě jednou nasněžilo těch 10 cm na pár dnů,to si myslím není přehnané.Jinak samozřejmě jezdívám do Beskyd,,ale i tam to je s přírodním sněhem poslední dobou velká bída!

25
# 16.12.2017, 09:59

Modely se zatím dost liší, většina ale ukazuje nově na Štědrý den v Čechách až 5 stupňů. Ve východních Čechách a na Moravě, ve Slezsku většinou teploty pod nulou, sem podle GFS dorazí oteplení až o den později. Jo a pane zimníku nepíši, že takhle bude, ale že by mohlo být...
V tomto případě by bílé vánoce mohly být na východě ČR, jelikož den před Štědrým dnem ukazují modely sněžení :D, no uvidíme..., :D

Další výstup GFS je ale ještě teplejší bohužel :( Teploty na Štědrý den 1/5 st. :D
Ale co se dá dělat, nic :D My musíme počasí respektovat a bílé Vánoce budou většinou 500 m.n.m. a výš :D Stále se to ale může rapidně změnit :)

Kde možná budou bílé Vánoce: http://www.ve...t=20171224/12 , GEM ukazuje ale více sněhu..

42
# 16.12.2017, 18:04

Zrovna sem si vzpomněl na zimník a dawe, když sem se koukl na poslední aktualizaci GFS. Je to nejisté a může se to změnit, ale nyní GFS ukazuje po Vánocích spíše stabilní JZ, Z proudění, které by přineslo vyloženě nezimní počasí. Myslím, že 2/2 prosince bude teplejší, než 1/2 a na pořádnou zimu si počkáme na nový rok. :led:

25
# 16.12.2017, 18:11

aura333
Už vidím dawe a zimník jak budou klábosit: já jsem to říkal, že vždycky vyhraje teplá varianta..., a takový kecy v tomhle smyslu :D

32
# 16.12.2017, 18:54

Prostě kdo chce bílé a mrazivé Vánoce nechť se přesune o hodně set km východně až severně a nebo o pár set m výš. A zvykejme si, průměrné teploty půjdou nahoru, takže zimy při teplotách 0-10°C budou standardem.

22
# 16.12.2017, 19:38

To se ještě změní, nic není jisté....

1003
# 16.12.2017, 20:09

Dnešní večerní výstupy opět teplejší, než bychom si přáli. Dnes je nejchladnější ECMWF (vlastně se to každý den střídá). Naopak nejteplejší Štědrý den přepovídá GEM.

GFS, wetterzenrale.de
GEM, wetterzenrale.de
ECMWF, wetterzenrale.de
# 16.12.2017, 21:19

Přesně tak :D Ne teď vážně. Projeďte si moje příspěvky ze začátku prosince. Tipoval jsem, že buď bude v nížinách hovno a trochu sněhu od vyšších poloh, nebo inverze. Myslím si, že jsem z vás všech byl nejblíž realitě. Vy pesimisti :D Tak kdo je tady meteorolog? Ale v koutku duše samozřejmě jsem doufal, že se ty bílé Vánoce třeba letos přeci jen povedou. Bohužel opět smůla.

42
# 17.12.2017, 17:58

Podívejte se na poslední GFS - docela otočil a mohla by být zima.

182
# 17.12.2017, 18:19

Uvidíme jak moc tomu dají zabrat ty 2 nejteplejší dny. Ale i tak to bude boj o to, aby sníh nestihl do Vánoc roztát ... Hlavně nižší polohy a nížiny - tam to asi stihne roztát určitě. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.