Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Sněžení na východě 24.1.

# 25.01.2015, 10:58

Během včerejšího dne začalo na východě našeho území trvale sněžit. V noci na dnešek bylo na řadě míst sněžení i poměrně vydatné. Nejvíce sněžilo v Moravskoslezském, Zlínském, Olomouckém kraji a také na východě Jihomoravského kraje.... Více >>

142
# 25.01.2015, 10:59

No, tak u nás už je 1,2 °C, takže to bude bohužel určitě odtávat velmi rychle, ach jo...

6
# 25.01.2015, 11:00

Tak tady dobrých 20 cm připadlo...:)

28
# 25.01.2015, 11:06

A zase sněží nejvíc tam kde by nemělo.Je sice už skoro +2°C,ale i tak cenťák nahoru.

619
# 25.01.2015, 11:47

Dva roky jsme čekali na tuto nadílku,12 cm sněhu.:led:
Ale teplota je už nad nulou.:)
Jak to jde od jihu tak se dá i něco očekávat,ze západu
před 14 ti dny max jen 2 cm,ale zase tam sněžilo víc na horách.

# 25.01.2015, 12:43

Unicovaku....ty ses tr... na vetsine uzemi neni letos zadnej snih a ty si furt stezujes...u nas je treba 0cm prijde ti to hodne?

54
# 25.01.2015, 13:33

Jak je ve článku zmíněno tak aktuálně jsme kolem těch 10 cm sněhu a drobně až mírně sněží i nadále a teplota se pohybuje v blízkosti bodu mrazu.

6
# 25.01.2015, 15:03

Uničov, jak je tam sucho nebo sněží málo, jeho ho tu plné fórum :D . Když tam v létě začaly řádit bouřky, byl tu klid... Taky to o ledasčem vypovídá ;-) . A hoši, nevím kolik Vám je, ale navzájem si tu závidět, je opravdu na hranici trapnosti.
Stěžováním zde na fóru stejně ničeho nedocílíte. Když tu budete nadávat, že bydlíte v díře, myslíte, že bude pak sněžit více?
Já si myslím, že ne (překvapivě:) ) .

I 4 cm je v současné chvíli pro ČR celkem slušné číslo, když vezmu v potaz, že od Svitav na západ není ani vločka.

U nás dnes +2°C a sluníčko, paráda!:)

86
# 25.01.2015, 15:15

Radaru se nedaří snímat sněžení v Beskydech, podle srážkoměrných stanic tam sněží úplně nejvíce. Každou hodinu přibude 1 cm sněhu. V Ostravě a jinde je to jen pár desetin.

# 25.01.2015, 16:31

Hele mi na SZ nema nic a nej. nadilka tento a minuly rok je ,,neskutecnych,, 4cm ato proto, ze Chomutov je pod Krusnymi horami!! Takze nebrecte cely Cechy, Morava a Slezsko!

33
# 25.01.2015, 16:33

Ovar
jen k tomu závidění.
Já myslím že většina lidí to správně pochopili a to tak že to bylo myšleno ve srandě.
Myslím že to je velmi zřejmé, když je za tím tolik smějících se smajlíků.
Jinak s váma víceméně souhlasím až na ten dojem ohledně Uničováka.

# 25.01.2015, 17:10

Ach jo, co je to zas za labiranta ten uničovák?
No škoda mluvit,to nepochopím.
Uničováku, jestli sem ještě koukneš, vzpamatuj se, vždyť o nic nejde :!!: :led: postavíš i na dvou cm sněhu :D


Jinak co se týče sněhu na Moravě, to nikomu nezávidím, a jsem rád, že tady je klid.

Pamatuji si doby, kdy bývalo na Pradědu hodně přes pět metrů sněhu a i celkem Morava byla dost zasněžená. Dnes je tomu jinak.
Dnes už o sníh ani moc nestojím.
Jsem jen rád, když je aspoň trochu malá pokrývka aby nemrzlo na holo.
Jinak bych spíše dopřál sníh lyžařským střediskům, i když dnes si ho můžou nafoukat. No a zima by stačila měsíc max dva a jinak celý rok léto ;-)

28
# 25.01.2015, 17:18

Smajlíci mluví jasně,jak to tady myslíme:D:D:snih::snih:
A ohledně uničováka-nevidím důvod,proč by sem nemohl psát opačný názor,než se jiným líbí.Je to jen názor a pokud je to trošku naříkačné,tak co.

No a jinak teplota na 0°C a drobně trvale sněží.Měřil jsem,ale tentokrát nefotil a je to na 16cm,takže zase něco přibylo.Odspodu je to ale krutě mokré.Pokud by to lehce neodtávalo,tak jsme někde na 22cm.

28
# 25.01.2015, 17:34

No to zasáhlo,ale tam,kde takové info vzniká,tak je klid.:cool:
Tak proto až tak opožděně:snih::snih::led:

# 25.01.2015, 17:39

Vy na Moravě se teda máte. Koukal jsem na předpověď a mělo by vám tam ted snežit skoro každý den. Takže jako vždy Chomutov nic a myslím si, že na východě už stačí a ted taky Z a SZ.

28
# 25.01.2015, 17:52

lukkyno11:

No pokud bych tak házel odhrňákem,jak dnes každý den,tak bych ten sníh asi tak rád neměl.Boty mokré totálně a čaj na zahřátí zabral,až když jsem si tam cvrnknul "trnkového 52% tekutého svetru".Pak už se tepová frekvence zlepšila a bylo i teplejc.

No a vy se dočkáte v úterý sněhové nadílky.Záleží kolik toho na západě padne.

33
# 25.01.2015, 18:01

lukkyno11
Neboj na vás se to taky chystá už hned v úterý vám to tam hodí nějaký centimetr a pak i ve čtvrtek. Jinak s tím vydatným sněžením ke konci měsíce to pro Čechy vypadá dost bledě. Nejnovější gfs z čech srážky vymazal uplně a přesunul víc na východ tedy Moravu. Je sice jasné že se to bude ještě měnit a nakonec nemusí nic spadnout ani na té Moravě, ale kdyby to tak vyšlo jak to nyní vidí tak by nížiny na Moravě mohli dosáhnout i 30cm nov.sněhu ale to by ještě taky pochopitelně záviselo na teplotě.Ted je ale jisté jen to že se to ještě určitě bude hodně měnit.:D:D

# 25.01.2015, 18:02

Borin
No tak možná napadne tak cm, ale má být teplo, tak že já od toho nic neočekávám , ale v pátek ráno by mohlo nasněžit dost na skoro celém území kromě zase Z a SZ, ale j to ještě hodně hodně daleko.

109
# 25.01.2015, 18:18

uničovák
Nemáte si moc na co stěžovat. U nás nyní 0cm a ani vločka. Sníh tu byl tuto zimu asi 6dní a to max cca 4cm. No a v nějakou nadílku už ani nedoufám. Bývaly roky,kdy v okolí nic nebylo a Holice byli nevěřícně pod sněhem. To už je ale taky minulost. Hold si asi budeme muset zvyknout :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.