Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2014/2015

182
# 04.11.2014, 22:13

matous160

Pouhé omalovánky, nic víc :D

# 04.11.2014, 22:21

No neviem skutocne to naznacuje scenar z minuleho roku. Vsetko sa vylieva do kanady a usa. Ta tn sa nepohne a fucat to bude z juhu do maja

46
# 04.11.2014, 22:51

gfalcone
Ano bohužel zatím jde veškerý vzduch do Kanady a USA, ale nemyslím si, že by ta TN byla neměnná. Já bych letos spíše spoléhal na prochlazenou Sibiř, než na Arktidu. Ale vzduch ze Sibiře by nám sníh nepřinesl, pouze mrazy a holomrazy jsou nejhorší.

818
# 04.11.2014, 22:54

Ondra77
Máte ale dosti starý výstup, dnes už naznačuje pořádnou odchylku: CFS 4.11.2014 - tento odkaz by měl být aktualizovaný přímo ze stránky NCEP.

Alespoň jsou na tomto příkladu vidět dosti výrazné změny v prognóze.

293
# 04.11.2014, 23:44

No mám obavu z toho, aby to zase nevlétlo spíš do USA. Nevím, zda jste to zaregistrovali, ale o víkendu už tam byla na SV bouřeviz. zde. Doufám, že to už bude jinak. Ale vše zatím nasvědčuje tomu, že bude spíše mírnější než mrazivější. Také jsem zvědav na kachnu. Vloni nebyla a ten rozmazaný hřbet byl na Vánoce 2012, kdy opravdu až pár desítek hodin před svátky došlo k přesné předpovědi.

46
# 04.11.2014, 23:46

tom-791
Děkuji za upozornění, nevšiml jsem si data nahoře. Ale jak píšete, je tu alespoň zřetelně vidět vývoj prognóz.

6
# 05.11.2014, 08:51

Jo jo všechno pádí do Ameriky a tady budou zase až do března jarní teploty...:(:prsi:

# 05.11.2014, 09:22

Dokud bude do Ameriky proudit studený vzduch tak se nic nebude měnit do Evropy bude proudit teplý vzduch :(

6
# 05.11.2014, 11:02

V Americe už mají vánoce...:)No doufejme že teď je to tak a že potom se to přikloní i něco tady do Evropy...:snih:

28
# 05.11.2014, 11:24

Mám dojem, že ještě dalších 100 uživatelů v nejbližší době připíší, že jestli bude do Ameriky proudit studený vzduch, tak do Evropy teplý vzduch...
Pánové, nestačí, když to napíše jeden? Musíte se všichni neustále opakovat?
Já vím, že už jsme si všichni zvykly na zasněžené hory a vpády studeného vzduchu již od října, ale je nutno podotknout, že právě tyto situace jsou výrazné výjimky a situace jako je nyní, je zcela normální. Já mám nevlídný dojem, že pro pár uživatelů jsou zcela normální pouze 2 až 3 roční období, LÉTO, ZIMA a někomu někdy možná "naskočí" i JARO. Kde je ale podzim? Což pak jste všichni (až na výjimky) zapomněli nebo nevíte, jak má probíhat pravý podzim? Já vám to povím. Přesně takhle! Stromy se mají pěkně v klidu, pokud možno i za příznivých teplot, zbavit listí a tím se připravit na Zimní období. Už jen název 11. měsíce v roce dává za pravdu, že Zima musí přijít později. Kdyby to mělo být naopak, nejspíš by 11. měsíc mohli pojmenovat třeba jako VPÁDOCHLAD. Všichni víme, že Zimní období začíná až 21. Prosince, nikoliv o měsíc či dva dříve. To si prosím už konečně uvědomte a přestaňte tady kňourat, jak bude Zima teplá, když je tak teplý říjen/listopad. Je to nesmysl. První názor o tom, jaká bude Zima, bych si troufl vypustit až minimálně koncem prosince.

# 05.11.2014, 13:31

Fero
:). Zdravím a souhlasím :). Párkrát se nám již stalo, že listí opadalo včas, zahradu jsme krásně shrabali a naopak, když listí opadlo pozdě a naráz, zasypal ho sníh a hrabali jsme až na jaře :). Letos se pořád potvora drží, zima bude až někteří budou plakat :).

# 05.11.2014, 18:41

šmudla

Ak mal záver tvojho príspevku znamenať, že bude zima v centrálnej Európe studená, tak to určite nehrozí. Ako celok studená nebude, na to nie sú podmienky. Prehriaty Atlantik (v kombinácii s pretekaním studeného vzduchu zo Severnej Ameriky) a nadmerne teplé Stredomorie to nedovolí. Vydrží JZ/J/JV trend, pretože tak je momentálne (dlhodobo) nastavený systém. Určite bude pár chladných dní, aj sneh sa možno párkrát zjaví v nížinách, ale ako celok zima studená nebude. Ak bude, prestanem celý rok piť moje milované suché červené
Ešte sa čaká na to, čo do celkového nastavenia povie El Niňo, ale ten je z hľadiska pôsobenia na našu zimu zatiaľ veľmi neistý

46
# 05.11.2014, 20:14

Pedro Salazar
Těžko říct jak to nakonec vše dopadne. Každopádně doufám, že letos bude zveřejněna předpověď na zimu podle kachny.:D
Předloni ji to docela totiž vyšlo. Jinak co se týče vpádu studeného vzduchu ze Sibiře na Slovensko nebo i do ČR, tak to vyloučeno rozhodně není, hromadí se ho tam spousta.

818
# 05.11.2014, 21:49

Popravdě předpověď Accuweather, některými odsuzována, loni dosti vyšla.

# 05.11.2014, 21:53

Pánové, pochybuji, že by byla ještě zveřejněna předpověď kachny...

0
# 05.11.2014, 22:33

Zaujimave je ze uz ani model cfs nepredpoveda mrazy takze ked to uz ani tento model nevidi dobre tak to je uz dost deprimujuce :D

6
# 06.11.2014, 06:57

Tak ještě včera večer ukazoval GFS že by se mohlo kolem 21 celkem ochladit a už je to zase jinak...Ale uvidíme je to každou chvilku jinak....

818
# 06.11.2014, 10:20

Carda
Vraťme se k zimě jako takové, řešit ochlazení v listopadu nepřísluší do tématu o zimě.

# 06.11.2014, 13:58

Listopad 2010 byl také hodně teplý a koncem listopadu začalo konečně mrznout a zasypal nás sníh :). Jestli se pletu, tak mne opravte, ale myslím, že tehdy zima vydržela v kuse hodně dlouho :).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.