Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Kdy přijde zima do Česka?

1
# 10.01.2014, 11:25

to nejsou žádné ukvapené závěry. Bylo dost pravděpodobné a nyní se to vyplňuje, že ten studený vzduch v Z atlantiku umožní vznik hluboké TN, která způsobí opětovný příliv teplého vzduchu od JZ do velké části Evropy včetně střední Evropy. Teď to vypadá, že tam bude strašit docela dlouho a na její místo přijdou zase další a tak pořád dokola. A co potom dál, ochlazení v únoru, v březnu? A co radši 20 st a Olympiáda jako tenkrát v 98 v Naganu ;-)

1
# 10.01.2014, 11:26

Kdy přijde zima do česka? V prosinci 2014.:snih:

Moderátor: Toto není diskuze o tom, v co doufáte, co si přejete. Takové příspěvky jsou mazány, tom-791

# 10.01.2014, 12:08

Mark
Mám podobný pocit. Není to poprvé, co naděje na ochlazení se vytratily jak pára nad hrncem.
Pokud se obnoví JZ průvan a ztvrdne tu zase měsíc a déle, bude únor/březen a v tom případě je spíše pravděpodobnější hovořit o tom (s trochou nadsázky), že prožíváme nejteplejší zimu za posledních 4,5 miliard let.:!!:

# 10.01.2014, 12:39

Ako som predpokladal, modely sa začínajú správať podľa známej průpovídky "odvolávám, co jsem slíbil".
Črtá sa ďalšia výrazná JZ blokáda. Studeného vzduchu je solídna zásoba, ale kanadský piest hnaný arktickým kolotočom vyzerá byť neúnavný a pravdepodobne sa vytvorí ďalšie súvislé pole tlakových níží nad Atlantikom.
Pre zimofilov len jedna rada...nerobte si žiadne veľké nádeje, táto sezóna je v rukách atlantickej réžie...nejaká šanca na zimu tu stále je, ale nič súvislé, stabilné to nebude. Treba sa s tým zmieriť, prípadne už len v kútiku duše veriť v nejaké prekvapenie ;-)

# 10.01.2014, 12:58

Mrakomore neprožíváme nejteplejší zimu ani za posledních 10 let... Do zimy 2006/2007 máme stále daleko a navíc ze zimy zbývá ještě měsíc a půl. Nesoudil bych předčasně.

# 10.01.2014, 13:14

Nic zatím nepřijde do konce ledna

1
# 10.01.2014, 13:22

navíc do týdne by se měl obnovit vpád velmi studeného arktického vzduchu do S Ameriky. Tím bych si dovolil předpovídat, že JZ proudění máme zajištěné i počátkem února. Je otázka jestli potom zima do česka zavítá.

818
# 10.01.2014, 13:28

aahaz
To dejme tomu ano, ale rozhodně bych si netroufl předpovídat že poté přijde jaro. Ani to není vůbec předmětem tohoto tématu. ;-)

6
# 10.01.2014, 13:38

Tak a je to opět tady...žádné ochlazení jak se chvástali nebude...ještě včera psali že má být příští týden teplota na -3 až 0 a sněžení i v nížinách a dnes už je to vše v ... má být až 6 stupňů.raději ať ty předpovědi nedělají a bude lépe.Samotní nevědí jak vůbec bude zítra...

Moderátor: Nechcete vydávat předpovědi za meteorology? Uvidíme zda Vám to půjde lépe. Pište hlavně slušně, tom-791

6
# 10.01.2014, 13:53

Carda

Jak v jednom rozhovoru uvedla Honsová: "V Česku každý rozumí nejlíp fotbalu, televizi a počasí." Před pár dny to vypadalo, že se k nám studený vzduch dostane, ale taky bylo zřejmé, že rozložení tlakových útvarů bude dost nestálé. To je pak úplně něco jiného než "zaseklá" TN nad severozápadem, TV nad jihovýchodem a mezi nimi k nám proudící teplý jihozápadní vzduch..

54
# 10.01.2014, 16:11

Já už sem si počátkem té naděje všiml že to zde bude s těmi tlakovými útvary našlapané, že to nemůže zkratka dobře dopadnout. TN byla jak východně další západně a někde mezitím se měla táhnout nějaká nevýrazná TV. a jak už je zde zmíněno Islandská níže se předpovídá lepé než také natěsnané situace. Já bych víc věřil třeba kdyby modely dávaly mohutnou TV. na sever Evropy.

# 10.01.2014, 17:26

David z Tábora

Naděje? Aktualizovaná? Vždyť je z rána z 8:03 hod? Navíc pokud máte 16 ocenění musíte vědět že yr.no je přesný 2 - 3 dny, jinak nespolehlivé.
Podepisuji se pod to co tu řekl aahaz a pedro :-), mě to ale na rozdíl od Vám vyhovuje :-). Jen by mě zajímalo, zdali se může v americe opakovat mrazová etapa jako je nyní.

# 10.01.2014, 17:33

Tak to se omlouvám, toho jsem si nevšiml, ale kolem 13. hodiny tam byla pro Tábor úplně jiná předpověď. S tím že to Norům nevychází více jak na 3 dny máte taky tak 70% pravdu, ale pro mě jako milovníka lyžování a celkově zimy to byla dobrá zpráva :D. Holt už jsem z tohoto počasí celej zblblej :) (zapomněl jsem to odeslat jako odpověď Flankerovi)

# 10.01.2014, 17:43

David z Tábora
Není za co se omlouvat (to nebyl útok) a hlavně neblbnout z počasí a ze zimy. Jsou důležitější věci :-). Osobně mám lepší zkušenost s meteoblue :-). Mě zas málem klepla pepka, když jsem viděl včera pro nás 10 - 20 cm sněhu :-), já jsem teplomil :-), ale jen ohledně počasí venku. Tak se opatrujte.

Jinak jsem zvědav jak se vyleje studený vzduch do ameriky a kolik a co to rozproudí :-). Uvidíme, ještě je únor.

# 10.01.2014, 17:54

Flanker
Rozproudí?
Rozbouří Atlantik, vyprodukuje bestie s tlakem 920 hPa, pěkně napřímí silné JZ/J proudění pomalu až z Angoly a připraví super podmínky pro Fohnový efekt, kor pro naši lokalitu.
Repríza komedie, která se hraje už od 9.12.2013.

# 10.01.2014, 18:05

Letos už žádná pořádná nadílka ani mrazy neuhodí. Lyžaři budou rádi za technický sníh a jízdu na rozježděné sjezdovce. Bohužel GFS už podruhé obrítil ze zimy do příjemného tepla. ;-)

54
# 10.01.2014, 18:08

Mrakomor
Ano jižní vítr přes Beskydy všichni víme co na závětrné straně robí. V Moravskoslezském kraji je vždy nejtepleji, musí se ještě par stupnu přičíst k tomu co předpovídají meteorologové, protože těm fénový efekt děla velké potíže.

# 11.01.2014, 10:52

gfs zase otočil a nyní dává opět teploty kolem nuly na příší čtvrtek a pátek...ale je to opravdu velmi citlivé protože to teplotní rozhraní bude ležet těsně u naší severovýchodní hranice a jeho posunutí o 100km na severovýchd či na jihozápad může znamenat naprostý zvrat v teplotách a srážkách.Jisté to bude teprve den nebo dva předem.

# 11.01.2014, 11:26

Je to fakt tesny, hlavne, ze media uz delaj zavery na teply pocasi apod. kdyz teplotni rozhrani je (bude) 200km od nas :-D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.