Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Ochlazení od 6.12.2013?

# 03.12.2013, 18:38

Však loňská zima byla srážkově bohatá a nekonečně dlouhá. Každý rok není posvícení. Ale určitě milovníci zimy nezoufejte, jsme teprve na začátku a dočkáte se.

293
# 03.12.2013, 19:58

Já už vím, proč to tak je. My forecast v podstatě kopíruje GFS a aktualizuje se ve 2, 8, 14 a 20 hodin a je to výstup GFS před 12 hodinami dozadu (tzn. výstup GFS ve 12 UTC, který se objevuje v 18:00 tento web převezme až v aktualizaci ve 2:00). Takže tento výstup GFS se tam objeví ve 2 ráno.

Jo a jak znám GFS, tak zákon schválnosti zvítězí (stejně jako před 2 týdny, kdy jako první oznámil oteplení na příští středu a už se toho nevzdal).
Dejte mi odkaz na ten ecák. Díky

33
# 03.12.2013, 20:51

Presne meteoblue se furt drzi chliadnejsiho razu pocasi tak sem zvedavy a celkem na okres vsetin dal dost srazek ktere by mely byt snehove.

0
# 03.12.2013, 20:57

Ondra77
U nás v Brně se dočkáme pořádného sněhu jen z TN z jihu či jihovýchodu. Počítám, že z avizovaného ochlazení o víkendu tu bude jen poprašek :)

86
# 03.12.2013, 21:01

Při silném větru sněží hlavně na horách a návětrných stranách kopců. Sněhová pokrývka se tak hodně bude lišit podle místa, ale nížiny budou mít nejméně (pá centimetrů). GFS to dnes vidí do neděle od 4 do 15 cm na většině území, na horách přes 20 cm.

# 03.12.2013, 21:51

Tak už i ECMWF vypluvl příští týden TV rozglabenou přes celou Evropu. Takže té se hned tak nezbavíme, minimálně 14 dní nudy a léto na horách.
Jakmile zeslábne, Atlantik zaklepe a hurá JZ.
Tento prosinec polituj Bože.

46
# 03.12.2013, 21:57

Mrakomor
To je stále ještě daleko. Nezoufejme a počkejme si na další výstupy.;-)

# 03.12.2013, 22:03

Opravdu to vypadá to krátkodobé ochlazení. Norové vidí příští týden takto.
Zajímavé je, že prakticky vůbec nepočítají se srážkami.

Yr.no - Praha
54
# 03.12.2013, 23:38

No jak už sem tipoval nebo přesněji bylo to jedno s mých typu. Ochlazení bude hodně krátké, podobně jak ochlazení s konce listopadu. A obě situace měly něco společné modely ukazovaly že, ochlazení setrvá mnohem delší dobu než jaká asi bude nakonec realita. Jak si model GFS usmysli že bude teplo tak to teplo většinou bude.

182
# 04.12.2013, 02:28

Tak zatím máme docela teplý začátek Prosince, já si teda nijak nestěžuju ... kdo by se chtěl brodit závějema. :D Zatím paráda, často se špacíruje vyloženě po suchu. :) No uvidíme co bude Zima nabízet dál.

# 04.12.2013, 07:10

Když už ochlazení tak pořádné a né dva dny sněžení a mráz a poté další výrazné oteplení :( už mě to začíná štvát...

0
# 04.12.2013, 07:39

Přesně. Kdepak jsou ti meteorologové co hlásali do celého světa, že nás čeká zima století :D Měli by je pozavírat. Zatím je zima hodně nadprůměrná. A jestli to dopadne z tou TV jak píše mrakomor, tak první zimní měsíc bude hodně nadprůměrný.

1
# 04.12.2013, 08:09

2 dny sněžení a mráz :-D to si docela fandíte. Teď je tu mráz a -6 a dnes lze čekat na některých místech v Praze další ledový den. Tedy pro Prahu to bude oteplení.Vubec bych to přejmenoval na silný vítr a ochlazení na horách, oteplení v nížinách. Vypadá to, že od pátku už bude nad 0, sněžit, jestli vůbec bude minimálně. I když pocitová teplota bude samozřejmě nižší. Ta se ale ve statistikách neuvádí.

46
# 04.12.2013, 08:10

Já opravdu nechápu, jak je možné že GFS předpovídá v pondělí přes den -8 a dneska +6. To prostě nejde dohromady. Jinak jestli se oteplí tak jak to nyní modely předpokládají, tak to bude naprosto katastrofální teplé období a mám takový pocit, že se zopakuje situace jako na konci listopadu. Já sám doufám že to tak nebude, ale pokud to tak bude nic s tím neuděláme. Pořád je tu ještě naděje že se to zvrátí, oteplení nás čeká po pondělku, tím pádem bychom měli počkat tak na páteční výstup z 12 UTC a poté již bude namístě začít věřit této prognoze.

54
# 04.12.2013, 09:48

Ondra77
No já se obavám že to tak nějak asi bude. Já jen čekám až GFS bude zase ukazovat za víc jak týden ochlazení a už tady nějaký nedočkavec založí téma, to jsme tu celou tu dobu aniž by jsme to tušily diskutovaly jen o dvou dnech. Někteří s takovým výsledkem počítali a někteří modelu GFS a nevím ještě jakým modelům věříly.

# 04.12.2013, 10:26

matous160
To, že vás to štve, je nepochopením počasí v mírném pásu.Tady není Arktida, i když sem občas strčí svoje zmrzlé prsty.Jestli jste však cizinec, který obdivuje
Ladovy zasněžené obrázky z pohlednic a kalendářů,tak pak vaše citové rozrušení chápu..:D

13
# 04.12.2013, 10:42

Len pre pobavenie, média dokážu urobiť väčšiu zimu než samotná príroda, nielen v ČR, ale aj u nás v SR :D
http://www.ak...hne-fujavica/
http://poc...
SHMU to vidí inak, tým chcem len naznačiť,že skutočne je nutné pri odhadoch vývoja počasia v situácii ako je táto čakať do poslednej chvíľe, nakoľko je len veľmi obtiažne určiť vývoj na 48 hodín doperdu pri súčasnej poveternostnej situácii a netreba robiť závery a hneď zakladať nové témy, keď sa objaví podobná správa alebo výstup na GFS 10 dní dopredu

818
# 04.12.2013, 14:03

koule
V tom případě by stačilo zrušit několik bulvárních médií v ČR a SR, pak by bylo hned lépe. :D:D

Jinak zima trvá zatím čistě 3 dny, není možné říkat jaká je, ani odhadnout jaká bude. ;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.