Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2012/2013

182
# 25.01.2013, 16:54

Beztak budou ... :) :prsi:

# 25.01.2013, 19:30

Zase když se budou střídat chladná a mrazivá období, tak to vyhubí dost klíšťat :) Pokud najednou bude skok na 10°C, bude to sice moc rychlá změna, ale zároveň to vyhubí dost hmyzu, především komárů a klíšťat. Pokud zase po tom teplém období přijde velmi rychle mráz, tak to bude z tohoto hlediska plus.

117
# 26.01.2013, 10:18

Mrazy se vrátí za týden.Ano přesně za týden!Vypadá to na severní proudění a propad teplot kolem 0 přes den,v noci kolem -5.

46
# 26.01.2013, 10:30

No nevím, zatím to tak moc nevypadá a já se těšil,že sníh vydrží aspoň 3 týdny :( . No uvidíme, ale pochybuji, že by se to oteplení odvrátilo. Takže z nížin ten sníh zmizí. Ale doufám, že ještě bude sněžit v tuto zimu, protože mi máme asi za 14 dní jarní prázdniny a nechtěl bych je trávit na blátě, tak pevně doufám, že do té doby sníh kdyžtak zase napadne. Jinak si myslím, že tato zima je oproti té loňské dost dobrá a měli bychom být rádi za to co máme...

# 26.01.2013, 11:39

Já si myslím, že taková zima, jako byla teď se již nevrátí. A když jo, tak až v druhé polovině února. Jestli bude příští týden mráz -2°C, tak jen dočasně a nic moc to neovlivní.

54
# 26.01.2013, 18:28

Ondra77
Tak u nás je sněhová pokrývka od 7. ledna takže já jsem spokojený.

293
# 27.01.2013, 12:42

Tak skončilo jedno chladné období, tak mi řekněte, proč hned jak se oteplí, tak přijde vydatná fronta a proprší? Všechny ty od jihu co byly, tak mimo jz nic významného nepřinesly. Akorát sníh sleze a všechny mimohorské oblasti budou začínat od nuly. A určitě jak se ochladí, tak bude vydatným frontám konec a přijdou maximálně ty rozpadající.

0
# 27.01.2013, 12:45

sneh ustal pride ešte ? tuto noc by malo začat na snežit.bolo vela kalamit napadlo až 40-50 centimetrov a to aj v Bratislave

117
# 27.01.2013, 13:03

Zatím moc srážek nebude.(hlavně pro mou oblast,kde se vyskytne stín)Horší bude teplota noci na středu(kolem +4),během středy až +12.Během čtvrtka mírné ochlazení kolem +7,v pátek totéž a v sobotu kolem +4.
Od soboty sz až severní proudění a během dne se bude ochlazovat.Nědelní ráno bude na celém území pod 0.Tak prozatím vypadá výhled na následující týden.

0
# 27.01.2013, 16:17

Pochop petr789 že to je tak pravdepodobné, ako aj že bude +10 •C. Mimochodom u nás pri Trnave celkom pekne :snih:

8
# 29.01.2013, 14:49

Předpověď pro Prahu od Accuweather:
Déšť od pozdní páteční večer do Sobotní večer, kdy se začne měnit na sníh a začne se hromadit 20-35 cm před koncem Nedělní ráno

Vždy mě dokáží pobavit :D

46
# 30.01.2013, 10:24

Já opravdu nevím jak bude počasí dále pokračovat, ale dle různých modelů (nechci tady dávat tisíc odkazů, tak kdybyste chtěli vědět stránky (které ale jistě všichni znáte), tak mi napište soukromou zprávu). Konkrétně se jedná o meteoblue a niederschlagsradar. Ty se ale moc neshodují, jak kdy. Tím sem chtěl jenom říct, že si myslím, že nějaká ta sněhová nadílka, doufejme že vydatná se u nás v ČR ještě otočí, protože to teplo dneska, to je hnus. Třeba v březnu by se mělo založit téma Hodnocení zimy 2012/2013. Uvidíme třeba ho osobně založím, protože ty výkyvy jsou opravdu i z meteorologického hlediska celkem zajímavé (myslím tím, tak časté výkyvy). Ale také si myslím, že tato zima je srážkově celkem bohatá, což je plus pro zemědělce a celkově přírodu. Výkyvy naopak zabíjí larvy klíšťat a komárů. Takže by mělo být nastávající léto příjemnější, než třeba to letošní, kdy bylo komárů i klíšťat strašně moc. Ale zpátky k tématu, podle mého odhadu ta nejlepší zima bude až zima 2013/2014, protože jsem dělal takový odhad teplotně pro sníh příznivých a srážkově nadprůměrných zim a vyšlo mi, že je to cyklus, který se opakuje za 4-5 let. Ale jde samozřejmě také o lokalitu, ovšem to pravidlo platí také. Mimo hory, kde jsou většinou příznivé podmínky.

382
# 31.01.2013, 20:43

Vypadá to na návrat zimy příští týden, modely tu situaci potvrzují několik dní, takže na tom něco bude, a o příštím víkendu to vypadá i na solidní mrazy. Takže zimofilové snad nám ještě letos neodzvonilo:cool:

117
# 01.02.2013, 13:03

Zima se na hory vrátila a prozatím tak bude díky sz proudění.Pro nížiny ještě několik epizod bude,ale už nebude tak rekordní výška sněhu(jz a jih či jv a východ).Hod sz proudění nepřeje nížinám.

# 01.02.2013, 14:41

Přesně jak píše space. Dlouhodobá zima v nížinách už nebude. Jen občas pár dní něco nasněží, ale během chvíle teploty stoupnou nad nulu a bude pršet. Prostě klasika.

1
# 01.02.2013, 15:01

Neviete niekto stranku na klimatologicku predpoved na mesiace.Za link vopred dakujem
EDIT: Na odkazy se příště prosím ptejte v příslušném tématu, viz odpověď níže, tom-791

182
# 01.02.2013, 16:03

No nevím, já to vidím se zimou už spíš bledě ... :) (nížiny a střední polohy)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.