Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na západě ojediněle možnost přeháněk

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2012/2013

118
# 04.01.2013, 13:22

http://www.ni...tinent=europa
I tady je vidět,jak bude zatékat studený vzduch od severu až severovýchodu.(od 10.1)
Na konci vývoje bude záležet,jak se ta výše západní Evropě kam všudy překroutí neboli směrem odejde.

46
# 04.01.2013, 14:35

Vypadá to zatím tak, že se na začátku příštího týdne začne pozvolna ochlazovat. A kdyby to vyšlo kachně, tak by se od půlky měsíce teploty měly držet pod bodem mrazu a mělo by možná i vydatně sněžit. No uvidíme, ale jak už tady někdo psal, tohle blátivé počasí je na nic. No uvidíme jak se bude situace vyvíjet...

311
# 04.01.2013, 16:17

Kachna říká toto:
Od Nového roku bychom se měli dočkat lehkého oteplení, kdy sníh v nížinách asi roztaje nebo jej významně ubyde. Tento stav by měl setrvat do poloviny ledna, kdy zhruba kolem 15. 1. dojde k výraznému ochlazení. Přibližně 2 až 3 týdny by pak mělo trvat mrazové období, které ale nebude tak výrazné, jako minulou zimu; nejnižší teploty by měly klesnout zhruba k -15 °C, ojediněle možná až k -20 °C, častěji ale jen kolem -10 °C. Je hodně pravděpodobné, že tato druhá polovina ledna bude i se sněhovou pokrývkou. Teprve začátkem února, možná ještě po prvním únorovém týdnu, dojde k oblevě a oteplení. Pozoruhodné však je, že na samotném konci února bychom se měli dočkat asi 3 mrazových dnů nebo krátké studené epizody.

Je ale pravda, že na Nový Rok měl být sníh a nebyl. Nelze ale kachnu brát celoplošně, protože sami říkají, že se to vztahuje spíše pro tu oblast Rakovnicka a na Moravě může být úplně jinak. My jsme nedaleko této oblasti a zde to docela i vychází.

# 04.01.2013, 16:24

Proboha, zase kachna :D, ještě že ji máte ..... sice se zatím moc netrefila, ale držte se ji. A když už se jí držíte, tak si přečtěte zdroj, který je úvodní, všechny ostatní si ji mírně či více upravují, že (např. s tím vydatným sněžením bych byl opatrný .....

http://infome...dd=1352636594.

Nebylo by lepší opustit kachnu :-) .... chjo, to je furt dokola. Modely hlásí ochlazení a kachna .....

# 04.01.2013, 18:59

Tlaková níž nad Škandináviou začína naznačovať tendenciu k postupnému ústupu, to by mohlo nahrať prognóze o ochladení

Flanker
Klídek, take it easy :D Ak sa od polovičky mesiaca ochladí a nasneží, pravdu bude mať operenec, ak vyhrá Atlantik, pravdu budeš mať ty, v jednom aj v druhom prípade sa bude musieť svet točiť ďalej :D

# 04.01.2013, 19:01

Modely hlásí ochlazení a zatím se na tom nic nemění, takže jak jsem říkal, předpokládám, že od půlky ledna tu máme pravou zimu, doufám i s dostatkem sněhu, jen ať si ti zimoskeptici užijou :D

# 05.01.2013, 00:02

Tak snad to vypadá, že zima konečně začne v příštím týdnu. Potkat komára v lednu je divné.

Snad ta zima vydrží alespoň měsíc v kuse, tedy přiměřené mrazy a spoustu sněhu. A budu spokojen.

54
# 05.01.2013, 09:21

Tak u nás už by mohlo byt také polo zimní počasí už od zítřka kdy muže i sněžit a i poté to moc na velké teplo nevypadá.

118
# 05.01.2013, 13:39

Ve středu 9.1. už fakt opravdu příjde změna. Navíc má sněžit do soboty. Ve čtvrtek zpočátku pod 500 deštové. Nyní sněhových srážek, pokud budou se dočká SV na noc na zítřek a přes den.

# 05.01.2013, 13:52

Já mám zprávy o tom, že v Kamenném Újezdě (jižní čechy, okolí Českých Budejovic) již ráno sněžilo, nadmořská výška je 400-500m.
Na Moravě a ve Slezsku se už asi pravdidelně bude objevovat sníh i v nižších polohách od neděle a hlavně pondělí.

# 06.01.2013, 11:38

No vypadá to že se skutečně ochladí ale 100% to ještě není,
a se srážkami to nevypadá moc dobře asi jich moc nebude,jestli vůbec budou, zatím to vypadá že tato zima bude celkově teplotně nadprůměrná,a srážkově podprůměrná,škoda tuto zimu jsem si představoval úplně jinak,mě připadá že ty zimy jsou teplejší a teplejší,občas se sice ochladí ale jen na chvíli,a když se už konečně ochladí tak je minimum srážek a když už je srážek hodně tak je zase teplo a prší,takže ty poslední zimy jsou horší a horší což je škoda,pamatuji si když jsem byl malý tak zima začala na začátku prosince zima, tím myslím že hned na začátku prosince začalo sněžit a napadl sníh a padal každý týden aspoň jednou a bylo i přes 20 cm a oteplení přišlo až v půlce března jinak celou zimu mrzlo,dřív sníh vydržel celou zimu a dnes jsem rád když sníh a mráz vydrží aspoň 3 dny což je veliký rozdíl,

Tento způsob zimy se mi zdá poněkud nešťastný

No uvidíme třeba se to v budoucnu změní, i když o tom dost silně pochybuji spíš si myslím že to bude horší a horší s tou zimou jedno třeba ani žádná zima nebude.:(:(:):pozor:

311
# 06.01.2013, 12:02

Sněhulák
To jaké byly zimy si můžeme konečně díky archivu zjistit . Je fakt, že někde to není moc let dozadu, ale je pravda, že hlavně zimy 40. - 60. let byly chladnější. Sice ne o tolik, ale stačilo to na to, aby sníh neroztával. Samozřejmě byly i teplé zimy, ale ne tak často za sebou. Teploty vystupovaly k 10 °C jen vyjímečně, ale ani nebyly denní pod -10°C. Většinou slabě po nulou nebo kolem ní.
Jen mi je divné, proč jsou chyby v tom archivu u sněhové pokrývky. U Doksan jsem našel 2.2.1997 38 cm, což je blbost, když den před i po jsou 4 cm, navíc teploty nad nulou. U Ostravy jsem našel ty chyby 2x. Bylo by mi to jedno, ale štve mě, že to je zaregistrováno, jako rekord, když ten je úplně jiný.
Jinak to ochlazení by nemuselo být jen o holomrazech, GFS kreslí na příští neděli tn. od jihu a na čtvrtek 17.1. také Tn (tu už tam nechává několik dní), kvůli ní se i oteplí na nulu. Jen kéž by to tak zůstalo. Bohužel známe GFS.

Doksany
Ostrava
Ostrava
# 06.01.2013, 12:59

tak co jak to vidíte na příští týden,ochladí se na 100 procent nebo je to zase úlet a budou to měnit jako před vánocema, dík za odpověď ;-)

# 06.01.2013, 13:34

Sněhulák
To samé hlásí pro Písek, ale ještě k tomu přidali dešťové přeháňky při mínus deseti :D
http://pocasi.../pisek#nedele

# 06.01.2013, 13:57

Asi bude pořádná alespoň podle seznamu zajímalo by mě, kde berou ty předpovědi Praha -8 °C HA HA

sněhulák
Jo mě také :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.