Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2011/2012

818
# 31.01.2012, 18:21

Únor podle dlouhodobky ČHMÚ zdá se, že bude nejchladnějším měsícem zimy, ta cca první půlka měsíce udělá hodně - a sníh? Snad přijde, ale dle výhledu bych to moc na něj v nížinách neviděl: URL. :D

54
# 01.02.2012, 19:37

Taka zima je na nic radsi aby pres den byly treba -2 stupne a snezilo nez aby bylo -10 a jedine snezeni ktere se tu vyskytuje je prumyslove.

# 02.02.2012, 17:57

werty: ja taky , ja taky kamarade :) reknu ti ja jeslti jednou budu mit prchy nebo budu mit moznost cestovat vsudep o svete a mit na to prachy tak zacnu takhle jezdit za snehem po svete :D ted byhc hned jel do japonska :D ja doufam ze tuhle zimu jeste prijde do strednich cech nejaka da tlakova nize z jihu se snezenim :) momentalne se nachazim na tejden na vychodnim slovensku a hlasej tady na vikend snezeni od jihu tak se tesim :) pri denni teplote -18 jsme to snadjeste nezazil :)

182
# 02.02.2012, 18:23

No chtělo by to aby něco u nás napadlo ... je toho málo a je to už přemrzlé a nekvalitní.

117
# 05.02.2012, 22:37

Tak je za námi 1.týden extrémě nízkými teplotami.Někde,zvláště na východě a sv uzemí i několikadenní arktický dny!
Co bude další týden?
Nic novýho,mrazy budou nadále pokračovat s tím rozdílem,že ve dne bude více oblačnosti.
Navíc se přídá sněžení(Pondělí večer od jv,uterý občas sněžení vyjma sever,sv uzemí.Ve čtvrtek večer od severu další sněžení.Shrnu,že více srážek bude v čechách než na Moravě a ve Slezsku!)
Od pátka postupně ubývání oblačnosti a bude opět slunečno. ;-)
Další výhled později,ale říká se,že to bude trvat mrazy až 6 týdnu!

13
# 06.02.2012, 03:17

space

kde si počul, že by mrazy mali trvať až 6 týždňov ?

117
# 06.02.2012, 12:06

JanK42
Jak jsem komentoval,říká se o tom.Dědovi to řekla jedna paní,já jsem to vyčetl na ostatní stránkách,třeba meteoforum.
Nyní situaci,že určitě mrazy potrvají až do 20.unora.
Pak se neví jestli příjde ocean.(Ale určitě by nebyla teplota do +5°C-prochlazení je i na západě Evropy,oceán zeslaben,zem promrzlá)
Pokud to bude 6 týdnů-1 a půl měsíce,tak by to odpovídalo,co bylo v listopadu(1 a půl měsíce inverze),prosinec a část ledna(oceán)a nyní mělo vycházet 1 a půl měsíce zimy. :D
Samozřejmě nemůžem z tohodle hledat určitou variantu,určitost...

# 06.02.2012, 16:05

Začne se v brzké době oteplovat jižní část Evropy. Teplejší vzduch se pak snadno dostane do Čr. Záleží jaké bude převládat proudění. Zatím není ani v dloudobém výhledu náznak jiného proudění než severního a severovýchodního, ovšem mrazy budou slábnout pomaloučku sami od sebe.

vbd
Avatar
1
# 08.02.2012, 10:25

Vypadá to, že oteplení se bohužel jen tak nedočkáme, min. do 20. února. Proudění od východu ještě chvíli potrvá a tak se bude možná mírně oteplovat spíše díky prodlužujícímu se dni a sluníčku. Předpovědní modely, stejně jako v lednu odkládaly opakovaně nástup východního proudění a ochlazení, teď stejným způsobem odkládají nástup západního proudění.
Překvapilo mne, jak silné noční mrazy v tuto roční dobu nastaly i u nás, kde není vůbec žádná sněhová pokrývka. V tuto roční dobu bych to chápal na místech se sněhem, ale toto přesahuje mé letité zkušenosti (už nejsem žádný mladík).
Zimofilové, co tady brečeli v prosinci a lednu, se dočkali, my ostatní brečíme teď. Meruňky a třešně u nás zase nepokvetou a jsem zvědav, co dalšího ještě díky silným holomrazům zmrzlo. A to nechci vidět účet za topení.....

117
# 08.02.2012, 18:09

Já by byl opatrný s tím výhledem od pondělí.
Něvěřím tomu,že teplota se vyhoupne nahoru při zatažené obloze.Něco jiného to bylo na slunci.Ještě to překopají.
Pokud bude zataženo,teplota stěží se vyhoupne k -1°C.(při sněžení kolem -2°C)
Jinak pokud +1,tak nejvyšší pravděpodobností by to bylo na teplejších místech ČR.(Polabí-Doksany,jv moravy)
Zítřejší sněžení(kolem 3cm,to by stačilo,nejlépe více)bude přícházet od severu a ne od sz až západu.Takže Krušné hory nebude překážka,ještě tomu bude vát sv vítr,paráda. :)

818
# 08.02.2012, 20:29

Únor bude velmi teplotně podprůměrný, to značí, že se tepla nedočkáme - jen teplejšího počasí než panuje nyní - což vypadá už na polovinu příštího týdne. URL - klimatologický výhled.

2
# 08.02.2012, 23:50

No asi se trocha otepli, myslim ze to ale nic zleho nebude. Zitrejsi snezeni od severu bude o dost lepsi, nez to od jihu, v cechach bude nejintenzivnejsi a napadnout by zde mohlo az 10 cm, uvidite no, ja uz mam zimi dost, chci teplo a pokud mozno, tak nejakou bourku.

54
# 09.02.2012, 08:44

Vyhledově to vypada na zmirněni mrazu a občas i zasněži v nižších polohach možna přechodně i srážky smišené. Jinač já budu rad jak zima vydrži co nejdele.

818
# 09.02.2012, 10:50

Mark
No současný GFS (tedy z 00h) teď najíždí další, je či až toto někdo bude číst tak spíše byl opravdu dobrý a oteplení nad nulu prakticky zrušil. ;-) Srážek méně, ale budou budou....

13
# 09.02.2012, 12:23

súčasný výstup GFS ukazuje oteplenie okolo cca 20.2., takže netreba mať veľké oči, ale kiež by zostali mrazy aspoň do polovice marca

# 09.02.2012, 17:27

mno ja myslim ze tento rok zima da definitivny konec niekedy 20.3.(usudzujem to dost z toho ze neskoro zima prisla) budu dovtedy asi 2 väcsie oteplenia aj k +10 stupnov ale inak bude viac mraz a prida sa aj viac snezenia ale nezarucujem to ;-) :D

13
# 09.02.2012, 21:25

skeminem
tak podľa mojich odhadov by mohlo prísť to prvé oteplenie okolo toho 20-22 februára(února) sám som zvedavý ako to nakoniec dopadne, ale je dosť pravdepodobné, že sa prúdenie aspoň dočasne zmení v najbližšej dobe a potom je len ťažko určiť, aký ráz počasia sa prejaví, ale podľa môjho názoru, práve zažívame vrchol zimy a nečudoval by som sa keby sa potom oteplení už ani pravá zima do nížin nevrátila

# 09.02.2012, 21:58

no tu už se asi oteplí v úterý, podle ty předpovědi tady, tu má být už +1

6
# 10.02.2012, 00:34

jsem na to hodně zvědav víkend krásný mrazy budou přiští týden se oteplí v úterý -4 až 0 od středy do pátku -5 až -1 víkend -6 až -2°C noční teploty -6 až -10 ojediněle -15°C ;-) ale co mě zaráží má celý týden sněžit mají přecházet tlakové níže ty půjdou od jihu kdyby šlo od Z tak by bylo o hodně teplejc:)
jinak zima nakonec se mi líbí:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.