Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2011/2012

2
# 24.11.2011, 19:08

Jasny a tyden pred 11.12. zjistime,ze se zadnej snih opet nekona ;-) Tohle pocasi je tak nechutne vlezlý fuj..:!!: ;-)

# 24.11.2011, 21:20

podle mě bude tato zima nejteplejší za posleních 10 let :!!:

# 24.11.2011, 23:02

PAVELL a PLEO
Dííííky :) :)
baví mne historie počasí, mám doma knihu od čhmú z roku 1976 kde jsou každodenní záznamy z Klementina o maximálních a minimálních teplotách
I v minulosti byla řada zim teplých, popravdě řečeno-
ale taková situace v listopadu jako je letos --to zde nebylo od počátku pozorování v Klementinu . to je od roku 1775 !!!!!!
A PROPOS
I po né příliš dobrém telefonátu s kolegou z ostravské pobočky ČHMU si stále myslím, že vánoce budou letos se sněhem od stř.poloh téměř všude, a zak z půle i v nížinách... Ale je to tip.
Předpověď ,kterou jsem uvedl v srpnu, a kteroi zde zmiňujete, jsem sestrojil z podobných letních stituací, které se vyskytly v jednotl.letech a byly podbné té letošní.

# 25.11.2011, 07:01

Meteorolog 77 evidentně ví o čem mluví:) tak snad to výjde i s tím sněhem. Dcera si dovedla přítele z Mallorky a slíbila mu že konečně uvidí sníh, což v Beskydech není nic tak nemožného, ale letos...? ale sliby se maj plnit o vánocích, tak sv.Petře zapracuj nad tím :) :snih:

117
# 25.11.2011, 15:47

Bebbana
Vypadá to krásně,ale určitě to tak nebude.Tyhle modely a další,co předpovídají na měsíc dopředu jsou zcela pochybitelné.Nikdy to nevyšlo,co na to já koukám!
Věřit jen,že od 11.12.2011(možná už od 5.12.2011,co jsem četl na meteoforum)fakt příjde pořádný nával sněhu a nastartuje pravá zima,která vydrží.A snad bude vyhýbat jz proudění!

# 25.11.2011, 16:27

Tak doufejme že ta předpověď na 11.12 vyjde a konečně začne chumelit

# 25.11.2011, 17:03

Space - no ja bych možná radši, kdyby začlo snežit co nejpozději, ideálně kolem toho 19-20 prosince,jak to ukazuje model, aby to vydrželo přes Vánoce (vím, že to není záruka, že to nesleze, ale asi je to větší šance, než kdyby začlo sněžit toho 5.12. a pak by 15.-20.12. přišla obleva a slezlo to)i když na druhou stranu, už se nemůžu dočkat, kdy to přijde. Do 20.12. je to ještě skoro měsíc a tohle dušičkovské počasí mě už ubíjí. :(

# 25.11.2011, 17:27

aj zima 09/10 zacala prave 11.12. a dost razantne 20.12. uz o 20:00 bolo -18 a do rana to dotiahlo na -24 teplotny vrchol tej zimy a pritom 1.12. este padali teplotne rekordy maximalnych teplot

54
# 25.11.2011, 18:04

No ja ten prosinec moc dobre nevidim i vzhledem ke klimatologicke predpovedi. Ale par ledovych dnu klidne prijd muze. Nyni to vypada lepe na konec 1. prosincove dekady ale dokud to neni pod 180hod tak temu moc neverim. To uz tu totiz minimalne jednou bylo.

818
# 25.11.2011, 18:16

Mark
No klimatologická předpověď se pěkně červená celkově, hlavně na S a SV Evropy, což k nám může "sjet". Ale mění se to, takže těžko říci. Zatím nevíme nic o prvních dvou měsících roku 2012. Prosinec také myslím nic extrémního co do zimy, ale extra teplo by také být nemělo.:)

0
# 25.11.2011, 19:18

Vcelku zběžně sem prošel zdejší diskuzu na toto téma, protože mě zajímali na internetu názory na letošní zimu, což by mělo být předmětem této diskuze. Nechcu moralizovat, ale diskuzí by se měli věnovat jen ti co mají na toto nějaký opravdový názor, a ne jen torpedovat názory druhých co nějaký mají, třeba jen ze "svých" zkušeností.
Smutné je že v dnešní době většina lidí nežije v jakémkoli kontaktu s okolním prostředím, řekněmě s přírodou, venkovem, pozemky apod. a ty nějaký názor mají, nebo musijó mít.
Tito lidé by měli spíš minimálně ( ato zbytečně ) reagovat.
Mě např. vadí, že v poslední době je u nás ( na Moravě ) dosti sucho a klima, na rozdíl od posledních předcházejících letech např. cca ještě 5 let zpátky, je více kontinentální než dříve a poměrně velké rozdíly v kolísání teplot, ať už krátkodobější ( v jednom ročním období ) nebo i kontra léto, zima.
Takže je furt sucho, hladina podzemní vody klesá, zásoby podzemní vody se zmenšujou, které se dřív v zimě doplňovaly. A v zimě prakticky od začátku listopadu až do konce března či začátku dubna se pak taky nedá nic dělat, venku - na zahradě, poli a tak.
A v květnu je pak hned leto, které tvá jako třeba letos až do půle řína.
Mě by se třeba líbilo, aby bylo také něco pozitivního v mé zprávě, dyby byla zima jako před 4 lety ? - do prosinca nad nulou - a mokro třeba - a dá se spósta eště dělat na chatě a tak. Pak zima jak má bét - v lednu, únoru se sněhem, a to dost, a na koncu února už zase pomale jaro, a né jak v poslední době.
Tak zdaretz a těším se třeba na názory, ale těch co majó opravdu co říct;-) :)

19
# 26.11.2011, 09:14

zdravím

počasí co ted vládne v cele Evropě je poměrně atypické. TV se drží nad kontinentem neobvykle dlouho. Nějaká změna je pravděpodobná v první dekádě prosince ale pořád si stojím za tím že do poloviny prosince zima do nížin v ČR nepříjde.

sakal
zima před čtyřma rokama (pravděpodobně myslíš legendární zimu 2005/06) taková zima přichází jednou za několik desítek let a je nepravděpodobné že se bude opakovat v nejbližšší době. Rozhodně není pravidlem a nikdy nebylo pravidlem ve střední evropě že byl sníh v nížinách tři měsíce v kuse, to jenom lidská pamět má tendenci zapomínat ty teplejší zimy a pamatuje si jenom extrémy.

PS: nehltejte to počasí tak moc. Jestli se chcete naučit a porozumět modelům tak se nedívejte jen na předpověd teplot na xxx hodin dopředu, dívejte se na synoptickou situaci, porovnávejte ji s minulostí jaké varianty nastaly potom, přečtěte si alespon základy meteorologie někde (např. wikipedie). Je to lepší než jen čumět na teploty a srážky nad 100 hodin, takhle počasí nikdy neporozumíte.

Pěkný inverzní den z Oceánie přeje Iwag

6
# 26.11.2011, 10:31

Letošní zima začíná opravdu velmi neobvykle.
V Anglii je nejteplejší podzim v historii země,nyní i ve Švédsku a Finsku je teplota až o 7 stupňů nad průměrem,dokonce zde rozkvétají zahrady,zima zde už má víc než měsíc zpoždění.Rád bych věděl jestli tohle meteorolgové předpověděli.Mám takový pocit že zima nastoupí později a o to s větší razancí,vpád chladného vzduchu po novém roce nás možná všechny nemile překvapí.Klimatická změna začala,moderní člověk ji zažívá poprvé v historii,jak asi byla rychlá v minulosti?

2
# 27.11.2011, 13:12

O příštím víkendu to vypadá na sněžení již od 400 metrů. V noci i v nížinách :)

Mi
Avatar
0
# 27.11.2011, 13:27

no bodaj by to vyslo , ale je to este daleko takychto predpovevi bolo uz viac nez dost a skoro nic nevyslo :) uvidime

# 27.11.2011, 14:53

filip
nevim ,kde jsi na to prisel ,ale mam byt celkem teplo stale ,takze mozna tak na 900m.:!!:

117
# 27.11.2011, 17:17

Ani ve výšce 900m nebude sněžit přes den.V noci určitě.(už od 700m)
Jinak to bude stát za prd,pokrývka se vyskytne ve výšce kolem 1100m.n.m,ale moc nenapadne nakonec za týden.
V nížínách bude padat sníh,no spíš smíšené srážky nejdříve 6-7.12.2011.
Tady je stránka
http://www.meteopress.cz/na-horach-zasnezi-jen-vyj...

# 27.11.2011, 18:23

Žiadne sneženie nepríde bude stale hnusne teplo pochybujem ze zima vôbec v decembri pride na horách žiadny sneh je to hnus a je mi na zvracanie a som nas.... z tohto pocasia

818
# 27.11.2011, 18:39

hmkacik15
Příští týden určitě ne, pravá zima ani další týden. V prosinci bych to viděl tak 35 na 50 že ano a o dalších měsících zimy bych zatím nijak nesmýšlel, špatně a ani dobře.;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.