Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Sněhová kalamita v pondělí 29.11.2010

86
# 25.11.2010, 17:44

V noci na pondělí začne od jihu sněžit. Vydatné sněžení bude pokračovat i během pondělí.

Tyto tlakové níže ze Středomoří do Česka přináší vydatné srážky.

Podle některých modelů má během pondělí napadnout kolem 25 cm sněhu i v nížinách.

Co myslíte, bude kalamita, napadne tolik sněhu?

72
# 25.11.2010, 17:49

Myslím že na podrobné předpovědi a kolik napadne sněhu je zatím ještě brzy ,bližší je nam spíše sněžení z pátku na sobotu zatím to vypadá že napadne kolem 5cm hlavně na vychodě na horách o něco více (ovšem jen tak si typnout mužu a očekávám že na horách bude ležet v uterý příští týden přes 50cm prašanu říkam je to jen typ neberte ho vážně) Jinak jen tak mimochodem už tu těch článků o sněžení začíná přibývat zachvíli se tu nevyznáme kde co patří

818
# 25.11.2010, 18:07

Tak "kalamita" v Praze bude každopádně, i když napadne do 10cm. A za kalamitu někteří budou považovat i situaci v jiných oblastech, jako například dálniční úsek na Vysočině.

A teď přímo k počasí. Ano, dá se čekat dost srážek, budou nás ovlivňovat zmíněné níže, které mohou přinést srážek dost. To se bude upřesňovat. Takže tipovat, odhadovat a popř. přát si můžeme již nyní. Předpovídat se nyní dá jen velmi nepřesně, ale tyto předpovědi budou v dalších dnech postupně upřesňovány, takže uvidíme během víkendu jak budou vypadat předpovědi na pondělí-budeme je moci sledovat a při tom pohlížet z okna na současné sněžení.:)

117
# 25.11.2010, 18:16

Je to fakt,ze je jeste brzy tipovat,kolik napadne.Ale vypada to dobre.Kalamita bude,nekdy staci,kdyz napadne jen 5cm.Ma snezit uz pred pulnoci na pondeli,a tech 25cm melo napadnout jeste pondeli.
Muj tip,ze napadne kolem 15cm v nizinach,na horach az 40cm.

# 25.11.2010, 19:09

muj typ tak 35cm niziny 75 hory

238
# 25.11.2010, 19:34

Můj tip podle nejnovějšího modelu GFS nížiny 30-40cm podle oblasti (ve středních čechách a vysočině možná o něco více než na Moravě kde se přechodně mohou vyskytnout smíšené srážky) a hory bych tipoval kolem 50cm....beru to podle posledního modelu kde mě vycházelo například pro Prahu 28mm z neděle na pondělí a nějakých 35mm na Vysočině....na Moravě přechodně srážky silnější, ale v Čechách, zejména ve středních se srážky udrží o něco déle....pokud bych bral teda těch 28mm jako realný úhrn tak bychom se podle typu sněžení, větru a vloček mohly těšit z 30 až 50cm sněhu klidně i v Praze, ale těžko dělat závěry už teď, já sem spíš zvědavej na GFS a Aladina někdy v sobotu, to už bude docela přesný.:snih:

10
# 25.11.2010, 19:45

No ve slezsku v ostrave to vidim jeste lip, podle stavajicich odhadu -1°´C nebo -2°C a snezeni, i vydatne, klidne i 30 cm, na morave a ve slezsku bude v pondeli snezit vice nez v cechach:)

238
# 25.11.2010, 19:52

Dandy
Hele spočítej si schválně podle čísel srážky...na Moravě sice budou v jednu chvíli vydatnější, ale taky rychlejš odejdou a v čechách se naopak oblačnost se sněžením bude držet dýl do odpoledních hodin;-)...v Ostravě mi vyšlo kolem 28mm stejně jako v Praze, ale třeba Zlínsko a uplný jih moravy nějakých 21mm, nejvíce má asi vysočina zatim;-)

536
# 25.11.2010, 19:54

Vypadá to , že v celých Čechách bude sněžit trvaleji zatímco na Moravě budou srážky četnější a opravdu ne moc dlouhého trvání.K tomu se tam dají očekávat i srážky smíšené.

72
# 25.11.2010, 19:57

Prady
Já bych se tím zatím dnes vubec nezabýval protože to muže skončit všechno uplně jinak než tady zminujete
ale o víkendu už to bude přesnější zatím se nejbližší sněžení chystá zítra v noci a zpočátku i v sobotu sněžení však muže byt trvalejší ale bude slabé místy mírné tak uvidíme ale aladin vyrazně ubral takže zázraky nečekám

10
# 25.11.2010, 20:00

Prady
No tyd rikam ze i 30 cm, sorry speltl jsem se o 2 cm, ale byl to muj tip. Jo s cechami mate pravdu ze tam budou srazky dele ale ne tak vydatne jako na morave a ve slezsku, navic, tedy si myslim podle modelu GFS ze srazky smisene by se mely objevit jen na morave pripadne zlinsko, ale ostrava by mela zaznamenat po cely den snezeni :)

72
# 25.11.2010, 20:06

Dandy
Ano naprosto souhlasím V čechách sice sněžit bude déle ale nebude tak silné jako na moravě takže tím pádem to považuji za přibližně vyrovnané na moravě to přejde rychleji ale silněji takže v čechách za delší dobou mirnějším sněžením , na moravě za kratší dobu silnějším sněžením a na severní moravě (Ostrava)by se mělo jednat převážně o sněžení (ikdyž možná přes poledne bude přechodně odtávat, ale k večeru opět přituhne to teprve uvidíme sice má být -2 to by se udržet mělo )

10
# 25.11.2010, 20:11

Radek
JJ taky s tebou souhlasim, navíc mi připadá lepsi kdyz by napadlo to vetsi mnozstvi snehu a ne pomaleji, bude to lepsi i tim ze kdyz to napadne, tak by to uz nemelo alespon v to pondeli a v utery tat jelikoz budou velmi nizke nocni teploty :)

238
# 25.11.2010, 20:11

radek
Jo však já říkal, že budu čekat až na sobotní výstupy modelů:) ...sice ubral, ale v mojí oblasti tak nějak zůstavává to s čím počítám...takže něco kolem 5cm což vůbec neni špatný...bude to jedině dobrý základ pro Pondělní sněžení:snih:
Dandy
Jo Ostrava bude něco kolem nuly nebo -1°C....
Každopádně kdo má doma něco na natáčení, tak nabít vercajk a po pondělní frontě ať se tu objevují videa z různých oblastí:). Já dokonce uvažuju o tom, že udělám tzv. "Time Lapse" , že pokud to opravdu bude stát za to tak bych v průběhu celého sněžení pokud to jen půjde každé 2 minuty pořizoval fotografii ze stejného místa a poté to udělal jako zrychlené video...:)

157
# 25.11.2010, 20:14

tak na to pondělí sem taky zvědavej doufam že když to pude od jihu tak nás to zasáhne co možná nejvíc ;-), na infometu předpokládaj na sobotu do 5 cm a na pondělí 5-25 cm nechávaji si zatim velkou rezervu tak uvidíme, první zimu mam řidičák tak sem zvědavej na první sníh na silnicích :) :D

238
# 25.11.2010, 20:15

Dandy
Hele s tou rychlostí sněžení se bavíme o rozdílu cca 4 hodiny, což neni takovej rozdíl zase a na některých místech napadne stejně, někde míň (jih moravy, zlínsko) tím, že to rychle odejde;-)

10
# 25.11.2010, 20:15

Prady
Dobry napad, doufam ze to teda bude stat za to, i kdyz to treba se jeste muze zmenit a nakonec napadne 5 cm, i to je mozne :D

238
# 25.11.2010, 20:17

Radim92
Já už budu válčit druhou zimu:D a tu poslední jsem si užil dokonce na letních s maximální opatrností bez jakých koliv komplikací:cool:....člověk jen musí bejt hodně opatrnej.
Dandy
Tak toho bych se zase nebál, že by napadlo tak málo... 5cm můžem čekat už v sobotu:snih:

10
# 25.11.2010, 20:20

Prady
Tjn, ale celkem sem zvedavy na vystupy aladina na pondeli, jelikož se tesim az tam uvidim tu tmave modrou barvu, tedy doufam:)

72
# 25.11.2010, 20:20

ano snad zažijeme první chumelenice letošní zimy ale na letošní leden to zatím mít asi nebude ale nechme se překvapit i 20 centáku je dost pro nížiny natož když je ještě listopad k tomu

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.