Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Klimatologické zmeny na Slovensku

# 08.03.2008, 10:15

Jedna poznámka k názvu diskusie: nie náhodou klimatické zmeny?

Počúval som pána Lapina v rozhlase a neviem o tom, že by hovoril, že oteplenie o 4°C má prísť v najbližších 10-tich rokoch.

Tornáda sa už v SR av ČR vyskytujú, len ich nie je tak veľa a nie sú takej intenzity ako napr. v USA a u nás sa viac hodí názov tromba. Vznik malej tromby som pozoroval v roku 2003 (http://meteoinfo.sk/Info/apr_2003_okres_senec.PNG ). K zemi sa však nedostala.

Existujú aj iné teórie, ktoré hovoria o ochladení a tiež sa nedajú vylúčiť, ale faktom je, že sa otepľuje.

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 10:23

ano otepluje sa a to bude znamenat ze budu kazdi rok silnejsie burky ako aj rok 2008 budu silnejsie burky ako v roku 2007

a to tornano do 10rokov pridel lebo teplota ide hore a nie dole:blesk:

536
# 08.03.2008, 11:22

podle mého názoru,bouřky,silný vítr, i ty slabé tornáda, orkány a pod. tu byly od nepaměti a budou tady ve stejné míře jako doposud,jen se o tom příliš nemluvilo, z důvodu také ne příliš kvalitní komunikace a podobně.To samé platí také pro povodně,byly tu a budou tu.Velká změna v počasí by přišla kdyby zanikl Golfský proud, kdyby se ochladil a přestal by smičkově proudit. To by přineslo hodně velké změny, pozor ale i to se může stát. zatim jevy které vídáme ted jsou z cela normální jak tomu bylo vždy,

je to můj názor a nikomu neberu jeho;-)

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 11:58

Mate pravdu.Oteplenie o 4`C je jeden z najhorsich scenarov do konca storocia.Par `blaznov` si to vysvetlilo po svojom.Inak zdielam nazor pana `jaroslavec`.

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 12:06

anonymní

vsak uvidime ake budu tietorocne burky a potom hovor nieco hej

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 12:42

ok...v novembri vypracujem statistiku,ked ma zaveje snehom:snih:

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 13:06

anonymní

kej aj niaki ten snech v novembri bude

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 13:43

No já si myslím, že klimatické změny tu byly od nepaměti a ve středověku taky bylo dost teplo o dost více než teď a grónsko bylo zelená země jak ji pojmenovali vikingové. Potom zase přišlo prudké ochlazení a jejich osady zanikly pod tíhou sněhu a ledu. Podle mého názoru bylo i v minulosti dost různých jevů, které se objevují teď jenže žilo o dost míň lidí, většina krajiny byla neobydlená a nebyly žádné přístroje, které by zaznamenali tyto jevy. Docela se zajímám o historii a četl jsem několik knih, které jsou o nadpřirozených jevech, které si vysvětlovali naši předkové právě těmito jevy.
Teď každý mluví o GO ale už se zase objevují informace o době ledové díky snížení počtu skvrn na slunci. Jina čím teplejší léto tím více bouřek. Nashledanou

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 13:50

Matej Milko ma zle pochopil...povedal som, ze v najblizsich niekolko desiatok rokov..nie v najblizsich desiatich....
ZAPOJTE SVOJE MOZGOVE závity páni.......Az potom píšte!!!;-)

Vdaka za upozornenie p. Matej Milko;-)

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 13:59

dobree:)

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 14:08

Anonymní
To som nemyslel na Teba a ani na Jaroslavca to nebolo......ale najmä pre zaujimavost Mateja Milku!
;-) :) ;-)

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 14:09

a este to mohlo byt pre jedneho anoníma

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 15:00

Anonymní
presne.,..jelo??Nebo ceskej anonymní..;-)

536
# 08.03.2008, 16:00

Sauron
tvůj názor nemá chybu, jak jsem již říkal, bouře lijáky záplavy silné vichry byly!!! a budou!!!!! jenomže se o tom moc nemluvilo, mohl bych tady vyjmenovat datumy silných bouří tornád a záplav, z dob kdy ještě ani naši dědečkové nebyly na světě, kolikrát Praha byla zatopená a jiné města.u tohoto tématu bych zůstal rači při zemi,. jinak puma a jiní kolegové se slovenska, vaše názory vám neberu;-) a každý má právo mít ten svůj

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 16:04

puma979
weather

ano pre českeho

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 16:19

jaroslavec
JO, to mas pravdu, ale vies, mne osobne, napriklad aj jeden anonym neverí, ze slabe tornada mozu byt. Ved, uz dnes sa vyskytuju orkany, ktore uz davnejsie boli, v Piestanoch sa raz vyskytlo tornado na jednom sidlisku, bolo to cca pred dvomi-tromi rokmi....Uz si nepamätam, ale doufam, ez nie si nahnevany, rozhorceny, jako nektori, kterí poperaju realitu i buducnost naseho pocasia.:(

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 16:33

puma979
weather

ja tebe verim

ved ked je to oteplovanie silnejsie su silnejsie burky a to uz aj tornado
A TENTO ROK MA atlantický ocean viparit 16-ja neviem presne tropickich burok a 4 hurikany tak to je ovlea dost ako minuly a za 10rokov pride tornado povie ty to kazdi len ja za to nemôzem ze nikto tu nerozmisla okrem niktorych

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 16:37

Anonymní
Ano, vdaka. Cest vynimkam tommm, :)

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 16:37

Idem do vane..zachvilku pridem..tak o 15 minut!;-)

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 16:46

Vyhliadka počasia na dni: 1.3. až 31.3

Do našej oblasti bude prúdiť teplejší vzduch. Budeme to pociťovať hlavne v denných teplotách, ktoré budú stúpať aj nad hranicu +10°C. Nočné teploty by nemali padať pod bod mrazu.

obdobie by malo byť zrážkovo: nadpriemerné teplotne: nadpriemerné

AKTUALIZÁCIA: 7.3.


No nie je toto somarina z jednej nemenovanej web stranky???Ved Marec ma byt teplotne i zrazkovo priemerny mesiac...
:!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.