Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Globální oteplování

384
# 21.07.2021, 13:15

ROFA
No, jeden to dneska taky musí s tím alarmismem brát z mnoha úhlů, má se co nevidět hlasovat, vydávat vyhlášky, platit imisní odpustky, a trpět pod zeleným údělem v rámci EU, tudíž čekám těžkou kanonádu článků, rozhovorů a věšteb v liberálně levicových médiích, na téma nemilosrdného oteplování, katastrof, stěhování národů na základě oteplení o 1,5 stupně...takže, již dnes či zítra a nejpozději do švestek čekám první novinářské vlaštovky..

271
# 21.07.2021, 14:23

ROFA
Mýlíte se, oteplení je globální narozdíl od středověkého optima, co bylo před miliony lety snad nemá cenu komentovat, rychlost změn za posledních 40 let nemá v historii vůbec srovnání a vědci nemají na současné výkyvy klimatu dostatek dat, takže předpověď bude nadále problematická. Vliv nárůstu koncentrací CO2 jsem věřte mi dopodrobna studoval a je to likvidační záležitost, právě kvůli chybějící vodě a extrémním teplotám, navíc výživové hodnoty už nyní závratně klesají, někdy i o 40%, v půlce století bude potřeba ale produkovat o 70% více potravin, to je smrtelná kombinace. Pokud popíráte hromadné vymírání v historii, tak doporučuji dostudovat, jsme už na hraně, dle některých za hranou:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vymirani-dr...

96
# 21.07.2021, 14:33

Yurri
To jsme si nerozuměli. Měl jsem na mysli vliv nejteplejšich období za poslední stovky tisíc let. Halocen a dalších pár dob meziledových. Největší vymírání od těch dob je teprve éře člověka dnešního typu. Prvo,druhou a ani třetihory mě v tomto kontextu moc nezajímají.

96
# 21.07.2021, 14:38

palma
Jinak k ta zvyšující se mobilita lidí přinesla i jiné výhody. Lidé zlenivěli chodit pěšky a tak se dají sbírat houby rovnou z cest. :)
Jen by to chtělo ještě trochu tepla tkhle v červenci. Rostou nějak pomalu a vlhkém plesnivějí 😉

# 21.07.2021, 16:04

Naše obrovská spotřeba zásadně mění veškeré prostředí (nejen atmosféru) v globálním měřítku a má rozhodující vliv na rychlost globální změny klimatu, která nyní probíhá a na sílu a četnost jejích ničivých projevů a teplotních anomálií.
Nejde o zachraňování planety nebo přírody, planeta ani příroda nepotřebují, abychom je zachraňovali, ty se přizpůsobí a změní. A ta změna probíhá a nabírá na rychlosti a na síle. Jde o to, zda se dokážeme přizpůsobit my a zachránit se.
Bodu zlomu, za kterým už není návratu, ještě zatím nebylo dosaženo.

# 21.07.2021, 16:09

19.07.2021 Čína, Mongolsko; bouře, extrémní deště, rozsáhlé povodně

384
# 21.07.2021, 16:32

ACEOF ACES
No, jakožto člen Extinction Rebellion, ani nemůžete psát nic jiného, ještě by to chtělo lehnout si na silnici před jedoucí kamion,...ten exhaluje jak deset osobáků.. udělejte to pro dobro lidstva!:cool:

271
# 21.07.2021, 20:31

palma
Vysočina je produktivnější jen přechodně, více bouřek znamená větší škody způsobené erozí, jak větrné, tak vodní, ornice je tenoučká a obsah živin mizerný, tzn. vyšší spotřeba umělých hnojiv, když vidím tu půlmetrovou kukuřici výše na Jihlavsku, tak se mi chce zvracet, u nás 5 km od hranic s JMoravou na rovince mezi barákama už má tak 2,5 metru. Nechte prosím Vysočinu lesům a loukám, ať nám zadrží aspoň něco vody, tohle ždímání jak v lesní, tak zemědělské produkci je mor.

# 23.07.2021, 19:17

22.07.2021 Kanada, severní polární kruh až 31°C

96
# 24.07.2021, 23:06

Yurri
No jo. Ale stačí se ohlédnout dva roky zpět. Už se tady objevilo hodně plátků, které pod hlavičkou vědeckých studií slibovaly na našem území stepi a polopouště. Teď slibují časté povodně, záplavy a tornáda. Ono je to v dané době dobře čtivé a o to těm plátkům jde. Také proto jsem občas vložím nějakou přednášku, kde si přímo z úst vědců můžeme vyslechnout co je vědecké a co plk.....

384
# 25.07.2021, 09:02

Tohle mne trošku bizarně pobavilo, už naše babičky a dědové věděli, že na slunci a ve vedru se blbě pracuje, tak si dělali pauzy plus se uprostřed polí sázeli stromy z širokou korunou, pod kterými pak našli stín, okolo cest byly aleje kde rostlo pro osvěžení ovoce, plus zase stín... atd. a teď si na tom "vědci" dělají jméno a platí se studie na téma moc tepla škodí, a může za to go...tvl...https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rostouci-hork...

271
# 25.07.2021, 10:08

ROFA
Vždyť se stačí podívat kolem sebe, 5 let brutálního sucha a 2 léta proměnlivějšího léta neznamenají pohodičku, krajina naprosto zdevastovaná (Vysočina), příště může bejt 7 let nebo i víc, tohle by kdykoliv v historii znamenalo velké hladomory, pesticidy ve spodních vodách, biodiverzita, ale tady se tancuje na horní palubě vesele dál. V úpravě krajiny bych byl ultras, bohužel tady se jede setrvačností do pekel, vědci to ví dobře, veřejnost trochu tuší, ale nikdo v praxi neřeší (protože ekonomika), jen se všichni umí utvrzovat v tom, že je něco špatně, na mě prostě trochu málo, na řeči jsem nikdy nedal, chci to vidět v reálu.

# 25.07.2021, 11:56

23.07.2021 západ Indie, několikadenní déšť, záplavy, sesuvy půdy

V USA, Kanadě a v Rusku na Sibiři hoří rozsáhlé požáry.

96
# 25.07.2021, 17:05

Yurri
Jenže podívat se kolem sebe nic nevypovídá o tom co se globálně či lokálně děje a dělo. Ohraničit se krátkým časovým obdobím není relevantní. Klima se vždy měnilo. To že to nyní ovlivňuje člověk neznamena že tu dříve nebylo ještě tepleji. I před desítkami tisíc let se člověk musel se změnami klimatu (dokonce mnohem výraznějšimi) nějak vyrovnat. Kde je nějaká hranice zlomu nikdo přesně neví. To je jen výmysl ACEOFa.

# 25.07.2021, 19:33

My už zažíváme ničivé projevy globální změny klimatu. Jestli se chceme zachránit, tak je potřeba, především přestat s dalším ničením životního prostředí (včetně atmosféry) a to bez výrazného snížení naší obrovské spotřeby nepůjde.
Času není nazbyt.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.