Tři čtvrtiny emisí pocházejí z průmyslu a těžební činnosti. Obrovským kontributorem je takzvaný "flaring" při těžbě zemního plynu a frakování - přebytečný nebo nežádoucí plyn se prostě spaluje. Bylo by samozřejmě možné nařídit těžařům zvolit jiné možnosti - plyn jímat, zkapalňovat, etc., jenže je to drahé, a v kapitalismu vládnou plutokraté, kteří si nic nařizovat nenechají (neboť jim zdatně pomáhá armáda užitečných idiotů bezmyšlenkovitě opakujících, že "regulace je špatná"). Jestli bude rodinka na výletě třídit láhve (stejně se to u nás ve sběrných dvorech míchá, nevěřil jsem) je tomto kontextu relativně zanedbatelná položka.
Jediné, co mohlo dát lidstvu šance byla spolupráce na mezinárodní úrovni a vynucování norem a postupů, které by ekologickou bezohlednost penalizovaly a trestaly. Jenže lidé zbožňují sociopaty typu Elon Musk, které samozřejmě osud lidstva nezajímá, a vše doufají přežít v soukromých bunkrech jako hraboši.
Takže až vám nadcházející povodeň spláchne tetičku i s chalupou do moře, říkejte si, že se jen Matička Země snaží zbavit obtížné nákazy zvané Homo Sapiens, asi jako když se zavšivenými vlasy myje hlavu Capissanem. Zajímalo by mě, jestli se konzervativci mezi námi, kteří léty opakovali Klaus-Pokorný-Lomborgovské bláboly o tom, že k žádným změnám klimatu nedochází někomu omluvili. Pravděpodobně nikoliv - sebereflexe nebývá součástí jejich charakterové výbavy.
Diskuse o počasí Globální oteplování
Položte si otázku, stále chcete dotovat ze svých daní drancovatele naší půdy, která vás mohla s přehledem zachránit nejen na majetcích, ale i do budoucna na životech?
Terra preta umí zadržet 500 mm na 1m2, ten chemický substrát na polích co vidíme všude kolem dá tak desetinu a běda jestli bude déšť trochu intenzivnější, to je vaše řešení? Nebo kůrovcem a těžkou technikou zdecimované lesy?
A teď mi něco povídejte o přípravách na změnou klimatu v praxi, lidi si myslí, že stačí pár protipovodňových hrází, jak může bejt někdo tak blbej a takhle hazardovat s budoucností a životy našich občanů? Připravte se na povodně mnohem větší než budou nyní, jde to, ale nechce se, všichni na to kašlou, sami nic neudělají, jen kritizují a řešení nemají ničeho.
08.09.2024 jih Alžírska, jih Maroka; po 6 letech sucha bouře až 100km/h, přívalové deště až 170litrů na m2 za den, silné záplavy
09.09.2024 sever Thajska, Laos, Myanmar; po tajfunu Yagi, prudké deště, záplavy, sesuvy bahna
Jsem zvědav, z čeho ten greendeal a ostatní vymoženosti budeme financovat, ty grafy mluví jasně, vydělá na tom opět Čína, Indie a potažmo celá Asie.. Jak už jsem psal UE pujde do kytek a ještě si na cestu, podle nápadů pana Draghiho, ročně chce půjčovat alespoň 800 miliard eur až do nevidim konce..
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nemecko-...
palma
Nadnárodní a velké firmy tady v ČR fakt neovlivníme, ty půjdou kamkoliv jen když to bude pro ně výhodnější a budou mít větší tržby, trojský kůň Irsko nechápu jak mohl někdo nechat projít nebo ty daňově ráje, výsměch všem poctivým lidem. Na kritiku EU bych se vybodl a řešil bych tady co si můžeme ovlivnit sami, vyšší HDP je špatnou vládou stejně k ničemu, pak nějakej Slovák vyhodí 100 mld. z vybraných daní ročně do luftu nebo dá podporu solartunelům ( stojí nás přes bilion). Kdyby byli ekoprotestující k něčemu, tak neprojede nikoliv nějakej autobus, ale tohle:
https://www.lidovky.cz/relax/krajina-jako-celek-zt...
Yurri
Hezký autíčko a hezký kolečka a ještě hezčí příkopy to hloubí.. až někam do spodních vrstev jílu...
Ohledně těch firem a stěhování.. holt plán EU je na nic..A to se greendeal teprve rozehřívá..Komunistům nefungovalo centrální plánování, což se dalo čekat. Ale totálním zhroucením fungující tržní ekonomiky nepromyšlenou regulací, se zapíše EU do světových dějin. Nejlepší evropskou investicí se tak stane dotace na ešus do fronty na polívku pro nezaměstnané...
Yurri
https://www.lidovky.cz/relax/krajina-jako-celek-zt...
Ten článek od pana Hlaváče by měla být povinná četba s týdenním přezkušováním co si z toho lidi pamatují.
Bohužel na dnešní úroveň vnímání lidí je to moc dlouhý text. To většina vůbec nedokáže přečíst, vstřebat natož přiložit ruku k dílu.
Doubrava nebo Kostrhún
To už jsem sdílel, chtěl bych být a komunikovat s někým kdo je 20 let napřed a nikoliv pozadu a neřešit jakékoliv byrokratické a majetkové vztahy, na to není vůbec čas a jen to odvádí od toho podstatného jinam:
https://denikalarm.cz/2024/02/udrzet-vodu-v-krajin...
Ještě před 40 lety dokázala naše půda pojmout 300 mm, dnes 60, je třeba trend zvrátit a naopak vrátit přírodě co jsme ji vzali, dnes mluvil i nějakej hydrolog a řekl jasně, údolní nivu neexistuje zastavovat, naprostý souhlas, odstranil bych všechny stavby bez diskuze a hned:
https://www.obnovitelne.cz/clanek/3386/jakou-souvi...
Jinak chcete zadržet 1,5 x vice vody než všechny naše přehrady? povodně by byly rázem poloviční starost, samozřejmě nejsem naivní a vím, že od určité úrovně vždy budou, ale to je naprosto v pořádku, nebojujme ale s přírodou, to nikdy nevyhrajeme, ale poučme se z ní a spolupracujme, win-win situace, rozlivy mimo obydleného oblasti přece zná každý, ale jde toho udělat mnohem mnohem víc a ví se jak:
https://www.obnovitelne.cz/clanek/546/beton-versus...
14.09.2024 Polsko, tornádo až 180km/h
16.09.2024 Čína Šanghaj, tajfun Bebinca až 150km/h
veleliby
Ani ne.. účinkuje právě SVV neboli dle mezinárodního názvosloví SAL... což je Saharská vzduchová vrstva..a pravdou je, že jeden z projevů je zchlazení povrchu oceánu.
Tady je to srozumitelně :
Toto atmosférické uspořádání je vlastně inverzí, kdy teplota ve skutečnosti roste s výškou, protože hranice mezi SAL a mořskou vrstvou potlačuje nebo "omezuje" jakoukoli konvekci pocházející z mořské vrstvy. Protože se jedná o suchý vzduch, rychlost propadu v samotném SAL je strmá, to znamená, že teplota rychle klesá s výškou.
(wikipedie)
palma
To jsem teď někdy četl, hurikánovou sezónu ovlivňuje dynamika chování vody v Atlantiku (El Niňo a La Niňa),pak je zapotřebí aby se vítr ve spodních a vyšších hladinách moc neměnil,aby byl vertikální střih větru jen malý,což teď není. I když jsou vody teplé - plné energie (palivo pro hurikány),tak v atmosféře ve výšce několik km nad vodami je nejtepleji v historii měření.Prostě pokles teploty s výškou je malý,což vzniku hurikánu taky nesvědčí a pak je tu ještě severnější postup tzv. “vln ve východním proudění” a s tím souvisí Vámi zmíněné větší množství saharského prachu a suchý vzduch.Vhodné podmínky pro vznik hurikánů by měly nastat během září.
TomasMost
No, bude nakonec zajímavé jak ta očekávaná rekordní sezóna dopadne... kdyby byla již u konce... byla by to paráda pro ty státy, které jsou potencionálně ohrožené, pro pozorovatele už by to tak zajímavé nebylo a pro ACEho by to zavánělo tragédií.. musel by si najít nějaké jiné destruktivní přírodní projevy a propojit je s GO...
Ale je to zajímavá situace, ve své podstatě jsem to díky horkům, dešťům apod. zde u nás nějak nesledoval, ale tady ty ACEho schizofrenní statistiky mne na to upozornily..
No vida.. positivní zpráva..
https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-ozonova-v...
palma
Do stavu z roku 1980????
https://www.youtube.com/watch?v=ARI3PEdg-zs
No vidíte. Já pořád říkám, že emise z IAD na to nemají vliv.
https://youtu.be/L3GBW2FoZcc?t=286
září 2024 ČR, Rumunsko, Polsko, Rakousko, Itálie; níže Boris až 260litrů na m2 za 24hodin, extrémní povodně, srážkové rekordy, živelní katastrofa
září 2024 Portugalsko, rozsáhlé požáry
Kam se na tohle hrabou dnešní teploty a činnost člověčí...takže tak no...https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/p%C5%99ed-2...
A ACE může v klidu dál odpočítávat...
p.s. Milý ACE, takhle se jde po cestě ke kořenům... tihle se mi líbí a mají moji úctu...https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/to-je-na%C5...
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.